Těhotenství a běh

80
16.3.16 22:15

Těhotenství a běh

Hezký večer,

chtěla bych se zase obrátit už na zkušené maminky.

Jsem v 8. tt a mám ráda běhání. Běhám dost často a taky běhám se psem (canicross), sem tam i nějak závod, který si ale zaběhnu jen tak pro radost, žádné tempo jako vrcholoví sportovci.

jen tak přemýšlím, jak to asi bude dál, blíží se jaro a hlavně léto, kdy jsem byla zvyklá běhat pořád a hlavně sezona „závodů“.. A tak si říkám, jak to asi se mnou bude např. v sedmém nebo osmém měsíci těhotenství, jestli budu ráda, že se někam odvalím, nebo jestli budu schopná vyrazit k řece si poklusem relaxovat. Na internetu už jsem prolezla dost článků o běhání v těhotenství, ale zajímá mě názor někoho „opravdového“, kdo to sám zažil :)

Jak jste to měly vy se sportem v těhotenství? Věnovali jste se mu dále i s bříškem nebo jste vše přerušily? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58873
16.3.16 22:21

@Mc_niky s pupkem se běhá velmi těžko, předpokládám, že Ti to nebude ani příjemné. osobně? 16 tt absolut stopka, musela jsem ležet, 36 tt povolení, odjeli jsme na dovolenou a já denně absolvovala minimálně 10 km pěšky v terénu a fakt si to užívala - ale chůze. Né běh :think: běh bych nedala a to jsem předtim sportovala dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
16.3.16 22:26

Z toho jsem taky pěkně vedle, tancuji pole dance a teď půjdu na IVF, tak toho budu muset nechat a běhat se mi po umělém taky nechce, tak teď ještě měsíc si dám do těla a pak klídeček, ale v létě brusličky dám:) a kolo:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11281
16.3.16 22:29

@Mc_niky záleží na okolnostech. Někdo zvládá běhat dlouho. I tady na emiminu najdeš běhající těhotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
16.3.16 22:29

@martina.se - ach jo, přesně toto jsem slyšet nechtěla =D Ale teď si říkám, jak to zvládnu bez běhání a až potom budu doma sedět s pupkem, tak se budu smát tomu, že jsem si myslela, že budu ještě běhat =D A v 16. tt jsi přestala kvůli nějakým problémům nebo jen že jsi ty chtěla? =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6326
16.3.16 22:30

Já sice nejsem žádný běžec ale myslím že pokud nebudeš mít problémy tak můžeš běhat dokud ti to nebude nepříjemné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
16.3.16 22:32

Ja jsem behala zavodne dalkove behy (maraton, pulmaraton), a musela jsem zavody zrusit s tehotenstvim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
16.3.16 22:32
@Mc_niky píše:
@martina.se - ach jo, přesně toto jsem slyšet nechtěla =D Ale teď si říkám, jak to zvládnu bez běhání a až potom budu doma sedět s pupkem, tak se budu smát tomu, že jsem si myslela, že budu ještě běhat =D A v 16. tt jsi přestala kvůli nějakým problémům nebo jen že jsi ty chtěla? =)

já nechtěla, musela jsem. Ale to neznamená, že to stejně dopadne u Tebe. Znám baby, co chodí 36 tt stále do fitka, tak co bys nemohla běhat.. dle svého - sama nejlíp poznáš, jestli je to ok ;) chce to poslouchat své tělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.16 22:35

Ja spis joggovala a to do 16tt. Pak uz me sem tam pichlo v brise, tak jsem toho radsi nechala. Ceho jsem ale nenechala je jizda na koni. Krok, klus, cval(malo) jeste asi i na konci pateho mesice. Pozdeji uz do terenu a jen krokem(kone). Naposledy jsem na nem jela nekdy ke konci 7.mesice. Pisu anonymne, protoze to neni nic, cim bych se extra nekde chlubila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
80
16.3.16 22:40

@zuzacuzak Tak hlavně ať to dobře dopadne =) Běhání nebo dlouhé výlety se psem jsou pro mě fakt radost a hlavně velké odreagování od práce a toho klasického života.. Dokud mi to tělo dovolí a nepřijdou žádné problémy, tak bych se tomu chtěla věnovat, potom hold na chvíli klídek, přijde jiná priorita a potom se k tomu zase můžu vrátit a odbourat poporodní kila =D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
16.3.16 22:41
@zuzacuzak píše:
Z toho jsem taky pěkně vedle, tancuji pole dance a teď půjdu na IVF, tak toho budu muset nechat a běhat se mi po umělém taky nechce, tak teď ještě měsíc si dám do těla a pak klídeček, ale v létě brusličky dám:) a kolo:)

zrovna třeba brusle bych si fakt odpustila - kvůli případnému pádu :think: ale na kole jsem u prvního jezdila taky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
16.3.16 22:42

Tak já jsem taky pořád běhala a většinou i 5× týdně a po zjištění těhotenství sem si taky plánovala jak budu běhat celé těhotenství.. No běhala sem asi tak do 7tt nebo tak nějak cca, už si to nevybavuji.. Začalo se mi dělat u běhání fyzicky špatně, bohužel mě hodně bolelo břicho, nohy atd.. Tak sem se bála a říkala si, že za případné problémy to nestojí a začnu zase po těhotenství.. Chodila sem i do fitka a přešla sem na trenažer, tam sem chodila cca do 4 měsíce a pak už mi bylo taky blbě :roll: Zůstala jsem u dlouhých procházek se psem a to mi skončilo před vánoci krvácením z námahy :roll: Samozřejmě po tůře se psem.. Od té doby se snažím stále s ním chodit, ale musela sem to omezit a hlavně zkrátit. Teď začínám 38tt a těším se až zase vyběhnu… Držím palce ať jsi v tom úspěšnější než já :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
16.3.16 22:43

Já běhala tak jako před těhotenstvím do 32 týdne, to jsem totiž začala být víc unavená a zadýchávala se. Kombinovala jsem to tedy s chůzí, tak jak si tělo řeklo, a tímhle způsobem jsem fungovala až do dne porodu.
Pokud bude všechno v pořádku a doktor ti běh schválí, nevidím důvod přestat. Záleží taky samozřejmě na tom jak se ty sama budeš cítit. Kamarádka s kterou jsem běhávala s tím přestala ani né v půlce těhotenství protože to prostě nedávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
16.3.16 22:46

A proč se nepochlubit? =) Podle mě je super mít stále aktivní život, dokud to zdraví dovoluje, lepší než sedět jen na gauči a uctívat heslo „teď se můžu 9 měsíců přežírat, když to nepůjde vidět“ =) Ale to přesně očekávám od okolí, že budou divně koukat, že se snažím stále sportovat a dělat celodenní výlety (jsem prostě akční typ s akčním psem, tak je těžké sedět doma), a hlavní protesty čekám od mamky a tchýně, přece jen je to jiná generace, která se bude stále bát aby se mi něco nestalo =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
16.3.16 22:48

@Mc_niky pokud tělo dovolí, je to ok.. horší je pak muset ležet - zažila jsem u obou.. člověk by se nudou dokolečka uhryzal :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama