Zjistili vám těhotenskou cukrovku tak pozdě?

766
25.11.04 09:40

Těhotenství a cukrovka

Milé těhulky a maminky,
mám k vám prosbu.Včera jsem byla u svého gynekologa na UTZ v 32tt,byla jsem absolutně v klidu ale on mě z něho dostal během chvilky,oznámil mi že náš malej je podstatně větší než kolik by měl mít.Takže má podezření na těhu cukrovku,nemám vubec žádné problémy hodně chodím,dokonce jsem turistikovala ještě nedávno i v Krkonoších a ted tohle.V pondělí jdu do Podolí na testy.Máte prosím některá zkušenosti s tím ,že by vám zjistili cukrovku takhle pozdě?Do porodu mi zbývá osm týdnu a do včerejška jsem nedržela žádnou dietu.Mám obavy,že budu rodit 5kg dítě,představa je to strašná.Mám už 7letého syna , ten měl 3.75 kg a porod proběhl absolutně bez problému.Bojím se komplikací a že mě nechají přenášet ,to by miminko ztihlo hodně přerust.Myslíte,že by mi vyvolali porod dříve kdyby to bylo nutné?Moc děkuju
Andynka a Tobiáš 32tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3321
25.11.04 10:16

Ahoj.

já teda s velkým mimčem problémy zatím nemám :-))ale myslím si že je dobře že tě dr.posílá na ty testy.Mi bylo řečeno že snad od listopadu jsou ty testy povinné takže jsem na ně naklusala asi před 14dny.Prý je to prevence-rodí se velké děti tak aby byli dr.nachystaní popřípadě ti na:,–(í dietu či nějaké léky.Myslím že je zbytečné se stresovat-medicína je dnesna úrovni a neboj oni už si tě pohlídají.Kdyby mělo být mimi velké tak tě určo raději vezmou na císaře a nenechají tě trápit!
Myslím že by ses s těmito otázkami měla obrátit na dr. a poptat se jej.Ale uvidíš-beztak ani nebude třeba třešit otázku cukrovky. 8)
Ahoj Gabka 27tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
25.11.04 10:41

diabetes

mě zjistili těh. diabetes až ve 33 týdnu. Dítko bylo malé, ale opakované ketolátky v moči ukazovaly na cukrovku. čekali pak špatnou poporodní adaptaci-s tím že mám cukrovku a přesto je dítě malé a navíc s tachykardií z neznámých příčin. Porod byl vyvolávaný v 38+0 tt, dítko 2700g 46cm, naprosto zdravé, hodinu po porodu sosala jak o život :-) Do té doby řvala z plných plic v inkubátoru na pozorování a hledala prso :-)
Nic se neboj, právě kvůli diabetu budou mimčo víc kontrolovat. U diabetických matek se porod vyvolává právě kvůli velikosti mimča a to nejpozději v termínu. Přenášet rozhodně nebudeš.

elda+lída

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
25.11.04 11:12

Ahojky,

mě zjistili těhotenskou cukrovku ve 31 tt (více méně náhodou, přijali mě do nemocnice s vysokým tlakem, ale následně mě zas druhý den pustili, protože všechny testy byly v pořádku). Mimčo sice podle UZV mělo být větší (v 37 tt to vypadalo už na cca 3,5 kg), ale nakonec mělo 52 cm a 3670 g, narodilo se přesně v termínu. Měla jsem v kartě razítko, že kvůli cukrovce nesmím přenášet, ale bylo mi řečeno, že se uvidí podle aktuální situace. Taky jsem chodila do Podolí, jednou za 14 dní glykemický profil. Měla jsem jen dietu, a ta není nijak strašlivá. Dva dny po porodu mi odebírali krev na glykemickou křivku (myslím 5 x za den) a to už bylo v pohodě, cukrovka byla pryč. Mimču dělali taky nějaký test a taky v pohodě :D .

Ulrika a Andrýsek (dneska 4 měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hanoi
18.9.11 23:12

Ahojky Andynko, mně zjistili cukrovku bohužel až po porodu, rodila jsem přesně týden před termínem vyvolávaný porod.......malý měl 4.74kg a 52cm, no dal mi dost zabrat, přitom odhad byl 4.10kg a doktorka mě zašívala 3/4 hodiny...........dneska už mám jisté, že mi cukrovka zůstane navždy(1.typ), porod mi ji spustil, takže si píchám inzulín, ale jde to. Ze začátku to byl šok, ale teďka se s tím učím žít, jsou i horší věci na světě no ne??.....nicméně si nemyslím, že by tě nechali přenášet při tvé diagnoze, neboj všecko bude v poho, jen musíš dodržovat dietu a pak ti určitě odezní.....:-) držím palečky ať je to O.K.......:-D

• Nahlásit
  • Citovat
2248
18.9.11 23:33

Ahoj, tak já mám diabetes mellitus I (od sedmých narozenin se sjíždím inzulínem :-D ) a porod mi vyvolávali dříve, i když malá byla tak akorát veliká. Přenášet tě určitě nenechají, spíše se připrav na vyvolávání porodu a hlavně se hoď do pohody. Pokud bylo s miminkem doteď vše v pořádku a je jen větší, nemusí se mu vůbec nic dít, komplikace spojené s diabetem by se projevily už dříve.
Držím palečky, ať vše dobře dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26435
25.1.12 13:29

Ahoj holky, mám dotaz. Jsem 2 měsíce po porodu a měla jsem větší mimčo. Moje doktorka mě okamžitě poslala na testy na cukrovku. Prý to je povinné, když má mimčo nad 4 kg. Mluvila jsem s několika kamarádkama, co měly i větší mimča a já jsem jediná, co na to jde. (Malý měl 4060 g a byl přenášený 10 dní).
Dělali mi je i v těhotenství a dopadly dobře.
Posílali vás taky, nebo moje doktorka je přehnaně pečlivá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama