Těhotenství a zaměstnání na dobu určitou

546
14.2.16 10:26

Těhotenství a zaměstnání na dobu určitou

Maminky, potřebuji poradit :-)

Jsem zaměstnána na dobu určitou, která mi skončila 31.12.2015, ale v práci jsem pořád a pracuji, jen ještě nemám podepsanou novou smlouvu. Zjistila jsem, že čekáme miminko a co teď? Mám počkat až semnou podepíše novou, nebo, když jsem těhotná, tak už mě nemůže vyhodit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

67
14.2.16 10:30

Já si myslím, že vyhodit tě nemůže, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou. Takhle ti ji podle mě nemusí prodloužit. Byla jsem v podobné situaci, zaměstnavateli jsem to řekla a prodloužil mi ji stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985

@wamp on te nema odkud vyhodit, protoze nejsi zamestnanec :think: Tak hlavne to nikomu nikde nerikejte, at stihnes dostat a podepsat smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
964

@wamp
Oni te vyhazovat nemusi, ty tam vlastne momentalne nepracujes. Pokud to na tobe neni videt, tak bych nikomu nic nerikala, a snazila bych se urychlit tu novou smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
14.2.16 10:32

@MRichie zakladatelka psala, ze ma smlouvu na neurcito? To stihla nejak zmenit uvodni prispevek? @wamp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18179

@wamp Tuhle tu byla diskuze, ve ktere se psalo, ze kdyz te necha zamestnavatel chodit do prace po skonceni smlouvy, ze se bere, ze smlouva presla na dobu neurcitou. Nastuduj si neco o tomto, to by pro tebe bylo nejlepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754

@wamp ahojky,vyhodit tě nemůže, ale budeš v ochranné lhůtě po dobu půl roku a po uplynutí už budeš nezaměstnaná, jestli ti ji mají v brzké době prodlužovat, tak bych počkala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
546
14.2.16 10:33

Jsem teprve na začátku v 6 týdnu, ale moje práce je pokojská, kde se tahám s prádlem, vysavačem atd..zatím to říkat nechci, byla bych raději, kdybych podepsala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5996
14.2.16 10:33

Jen tak čistě nahodou, když nedostanes novou smlouvu, tak se ta puvodni stava automaticky na neurcito? Mela jsem to tak stejne, ale uz je to skoro 10 let.Zkus pohledat v zákoníku prace. Co ty na to @j.a.n.i.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
546
14.2.16 10:34
@AniNevim píše:
@MRichie zakladatelka psala, ze ma smlouvu na neurcito? To stihla nejak zmenit uvodni prispevek? @wamp

ne, ne mám smlouvu na určito, která skončila na konci prosince

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
14.2.16 10:35

Mam takovy dojem, ze pokud ti zamestnavatel neprodlouzil puvodni smlouvu na dobu urcitou ale i presto ti zadava ukoly, z pomeru na dobu urcitou se tak automaticky stava pomer na dobu neurcitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
14.2.16 10:39

§ 65 odst. 2, Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce

„(2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.“

http://business.center.cz/…cast2h4.aspx

Příspěvek upraven 14.02.16 v 10:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5996

@Dianela taky si to tak myslim, takze bych zkusila pohledat v zakoniku prace a pokud by mi nabidli znovu urcitou dobu, tak bych si zavolalana pracak, tam by toto info byt mělo. A hlavně bych určitou nepodepsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1537

Je to tak, jak tu píší někteří výše. Už máš defacto smlouvu na dobu neurčitou, i když není sepsaná. Takže tě zaměstnavatel vyhodit nemůže :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8407

Jestliže ti zaměstnavatel neprodloužil smlouvu, ale po příchodu do práce jsi po vypršení té původní dostala zadanou práci, pak máš automaticky smlouvu na dobu neurčitou.
Ale až zjistí, že jsi těhotná, čeká tě asi boj. Máš výplatnici z ledna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama