Těhotenství a Zoloft

745
10.2.16 11:23

Těhotenství a Zoloft

Dobrý den, prosila bych o radu nebo i povzbuzení. Trpím úzkostnou poruchou a už rok beru Zoloft, teď mi doktor zvýšil dávku na 1 a půl tabletky denně. Můj dozat je ten…pravděpodobně budu těhotná neplánovaně a nevím jestli budu schopná lék vysadit, spíše ne nejsem na tom ještě dobře a necítím se na vysazení. Jak to teda je v těhotenství a s kojením? A můžu ublížit miminku? Děkuji za zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3169
10.2.16 11:27
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
10.2.16 11:43

Ihned bych se spojila s dr a řekla mu o možnosti tehotenstvi - jedině on ti muže přesně říci co dal, zda vysadit či nahradit jiným lékem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
10.2.16 11:54

@kikinkaaa zavolej dr, upraví Ti léčbu. Spousta léků se v těhotenství může, ale rozhodně co nejdřív spolupracuj s dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
10.2.16 12:11

Zoloft se v těhotenství brát může. Navíc i zde na emiminu to bylo řešeno již několikrát. Zda je vhodná dávka, nebo by se měla snížit, tu nikdo z nás neposoudíme.

• Citovat
  • Upravit
13598
10.2.16 12:15

Moje Dr mi říkala, že 50mg sertralinu je v pohodě, i při kojení. Já brala a beru do teď 25mg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
10.2.16 12:42

A brala jste celé těhotenství? A miminko v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.16 15:59

@kikinkaaa Já tě uklidním. Brala jsem celé těhotenství Zoloft 100 mg. Pokus o vysazení či snížení byl, ale nedopadlo to. Jinak nekojím, to mi MUDr. nedoporučila.

• Nahlásit
  • Citovat
13598
11.2.16 21:45

@kikinkaaa Brala jsem ho tak od půlky těhotenství a i při kojení. Ale jenom těch 25mg. Dítě je naprosto v pořádku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.16 22:20

Ahoj holky, omlouvám se za obnovení diskuse. Snažíme se asi cca dva roky o miminko. Zatím to nevychází. Beru jen 25mg zoloftu. Chtela jsem to zvládnout i s tak malou dávkou. Nicméně cítím, ze to nejsem úplně já. Moje psychiatricka je takova, ze prostě napíše jen recept, bez toho aniž by probrala situaci. Když si sama zvednu dávku na celou tabletu, můžu tím něco způsobit? Kdysi jsem brala jiný lék podobneho složení. Ale kvůli „snažení“ jsem přešla právě na zoloft. A nedokážu si ted vybavit, zda mi řekla ať beru jen půlku nebo ať pak přejdu na celou tabletu. Díky vsem za případné reakce. Hezký večer.

• Nahlásit
  • Citovat
745
10.1.17 18:22

Já jsem teď těhotná a beru 50mg celou tabletu…dr říkala, že mám zkusit snížit na půlku, ale lepší je a´t já jsem vklidu a pak bude vklidu i miminko :) končím 1.trimestr a vše je v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama