Těhotenství bez otce?

Anonymní
20.5.20 17:30

těhotenství bez otce?

Dobrý den,
nevím přesně do jaké kategorie tento problém zařadit a doufám, že se mi zde dostane nějaké rady. Mám poměr s kolegou, který je ženatý (ale bezdětný). On sám tvrdí, že v manželství není šťastný a že až bude vhodná chvíle, podá žádost o rozvod. Doposud jsem to neřešila, budoucnost jsem neplánovala, spíše jsem si užívala přítomnosti a zamilovanosti, ale nedávno jsem zjistila, že jsem těhotná. Nebyl by to asi žádný problém, kdyby mě „potají“ včera nenavštívila jeho manželka, která pravděpodobně o našem vztahu delší dobu věděla a nesdělila mi, že i ona je těhotná a ať jejího manžela nechám být. Pořád ho miluji, ale nechci rozvracet jeho rodinu, vzhledem k tomu že teď už v manželství bude dítě, a proto jsem se rozhodla, že bude lepší ustoupit a jeho o našem dítěti neinformovat a prostě se rozejít, ačkoliv to bude těžké. Chtěla bych se zeptat, co si o tomto rozhodnutí myslíte, popřípadě co byste v mé situaci dělali vy. Děkuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10554
20.5.20 17:33
@Anonymní píše:
Dobrý den,
nevím přesně do jaké kategorie tento problém zařadit a doufám, že se mi zde dostane nějaké rady. Mám poměr s kolegou, který je ženatý (ale bezdětný). On sám tvrdí, že v manželství není šťastný a že až bude vhodná chvíle, podá žádost o rozvod. Doposud jsem to neřešila, budoucnost jsem neplánovala, spíše jsem si užívala přítomnosti a zamilovanosti, ale nedávno jsem zjistila, že jsem těhotná. Nebyl by to asi žádný problém, kdyby mě „potají“ včera nenavštívila jeho manželka, která pravděpodobně o našem vztahu delší dobu věděla a nesdělila mi, že i ona je těhotná a ať jejího manžela nechám být. Pořád ho miluji, ale nechci rozvracet jeho rodinu, vzhledem k tomu že teď už v manželství bude dítě, a proto jsem se rozhodla, že bude lepší ustoupit a jeho o našem dítěti neinformovat a prostě se rozejít, ačkoliv to bude těžké. Chtěla bych se zeptat, co si o tomto rozhodnutí myslíte, popřípadě co byste v mé situaci dělali vy. Děkuji za reakce

Kdyz jste kolegove (asi v zamestnani), jak chces udelat, aby to nevedel? :nevim:
Otec ma pravo vedet o tehotenstvi a po porodu se znat a vidat se svym ditetem, stejne jako dite ma pravo na sveho otce :think:
To, ze oplodnil dve zeny soucasne, je jeho problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
583
20.5.20 17:41

Tak pokud jeho žena ví, že jsi těhotná, tak se to dost možná dozví i on. Je to blbá situace, vy oba jste nezodpovědní, ale stalo se, tak myslím, že byste měli nést následky oba. Pokud jsi v raném stádiu a dítě nechceš, víš že můžeš jít na potrat, když ne tak si dítě nechat, ale v tom případě by na něj měl otec dítěte alespoň platit a v případě zájmu bych mu nebránila dítě vídat. Dá se čekat, že jeho žena z toho nadšená nebude a dost možná to s ním časem skončí i ona. Ale netajila bych mu to. Připomíná mi to písničku od Vondráčkové A ty se ptáš co já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4532
20.5.20 17:46

Šla bych na potrat. Sama si věděla, že lezeš do něčeho, do čeho nemáš. Příště prosím jen svoboné muže :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 17:54

@cecetka vzhledem k mému zdravotnímu stavu půjdu na 99% na rizikové takže tím bych daný problém nemusela řešit - nedávno odcházela jedna kolegyně a o jejím těhotenství dodnes nikdo neví. S těmi právy souhlasím, ale spíš si nejsem jistá, jestli by zvolil mě, přeci jen ona je manželka a i když to manželství neklapalo, dítě to většinou spraví. A pokud by moje dítě jednou postrádalo otce, nemám problém mu celou situaci vysvětlit. Každopádně děkuji za reakci

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.20 17:55

@Romilda jeho žena o tom neví:)

• Nahlásit
  • Citovat
6851
20.5.20 17:55

Fuj, styd se. Určitě si otěhotněla ‚přes antikoncepci‘.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.20 18:00

@truelly nechci se obhajovat, vím že vztah s někým ženatým je vždy chyba, ale musí na to být dva. každopádně na potrat 100% nepůjdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
20.5.20 18:02
@Anonymní píše:
@cecetka vzhledem k mému zdravotnímu stavu půjdu na 99% na rizikové takže tím bych daný problém nemusela řešit - nedávno odcházela jedna kolegyně a o jejím těhotenství dodnes nikdo neví. S těmi právy souhlasím, ale spíš si nejsem jistá, jestli by zvolil mě, přeci jen ona je manželka a i když to manželství neklapalo, dítě to většinou spraví. A pokud by moje dítě jednou postrádalo otce, nemám problém mu celou situaci vysvětlit. Každopádně děkuji za reakci

Pokud manželství neklapalo, dítě to vetsinou dorazí, ne spraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19093
20.5.20 18:03
@karkarka píše:
Fuj, styd se. Určitě si otěhotněla ‚přes antikoncepci‘.

Proc by se mela stydet nad tvyma domnenkama :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4532
20.5.20 18:03
@Nicolle1123 píše:
@truelly nechci se obhajovat, vím že vztah s někým ženatým je vždy chyba, ale musí na to být dva. každopádně na potrat 100% nepůjdu.

Další dobrovolná samoživitelka :roll: tak snad máš aspoň zázemí a našetřeno, ať pro svou blbost nevycucáváš stát na nejrůznějších dávkách :? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6851
20.5.20 18:04

@PaníKadrnožková protože chrape s ženatym chlapem a ani se nechrání. Tobě to očividně asi přijde úplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4532
20.5.20 18:06

@Nicolle1123 děláš si z nás prdel, nebo už je to druhé dítě bez otce???
Otcovstvi a zaloba o urceni otcovstvi
Dobry den, mam 2 leteho syna s byvalym pritelem, s kterym jsme se 2 mesice po otehotneni rozesli. Dosud o maleho nejevil zadny zajem za ted se rozhodl, ze si ho vezme na stedry den. Prvni jsem nesouhlasila, ale vzhledem k tomu, ze jeho babicka(ex pritelova matka, ktera se s nim pravidelne vida) zarucila, ze na ne dohledne, svolila jsem. Bohuzel ale meli dopravni nehodu a muj syn skoncil(byt jen s lehkymi zranenimi) v nemocnici. Jeho otec po mne zada, abych mu syna pravidelne pujcovala. Neni uveden v RL maleho otec, tak se chci zeptat, jestli mu musim vyhovet a jakou mam pripadne sanci pri zalobe o otcovstvi? Uskodi mu nejak, ze autonehodu zavinil on?
Příspěvek upraven 01.01.20 v 23:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19093
20.5.20 18:06

A milenec dela a rika co? Uz vi, ze je tehotna manzelka? Hele, moc bych na nej nespolehala. Manzelstvi neklape a normalne spolu spej, jo? :think:

No, rekla bych mu tu novinu a pripravovala se na roli svobodne maminky. Jinak, nemusi to byt az takova prohra ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19093
20.5.20 18:07
@truelly píše:
Další dobrovolná samoživitelka :roll: tak snad máš aspoň zázemí a našetřeno, ať pro svou blbost nevycucáváš stát na nejrůznějších dávkách :? :zed:

Co to ma co spolecneho s davkama? Zivitele jsou primarne rodice. Nebo vdane matky nepobiraji rodicak? To jsou mi novinky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama