Těhotenství ke konci rodičovské dovolené

7
24.6.23 23:41

Tehotenstvi ke konci rodicovske dovolene

Ahoj. Jsem aktualne na rodicovske dovolene, ktera mi konci v lednu, kdy bude mit dcerka 3 roky. Uvazujeme, ze bychom zkusili pracovat na druhem miminku, ale ja ted nevim, co by se stalo pokud bych opravdu otehotnela jeste ted a vlastne v lednu dobrala rodicak a pak bych se musela vratit do prace uz tehotna. To bych asi nechtela a ani nevim jestli by me tehotnou vzali. Kdyby me nevzali byla bych bez penez. Rodicak by byl uz vybrany. Nebo je to tak ze kdybych ted otehotnela jeste bych si rodicak prodlouzila do terminu porodu a pak sla zase znovu na materskou?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
101939
25.6.23 08:04

Pokud mas trvajici pracovni poměr, tak te vzit prostě musi. Ale jinak ano, pokud nwchces tehotna nastoupit, tak by ses s nimi musela domluvit, zda ti povoli neplacené volno a protahnout si rodicak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
25.6.23 14:03

A to mam pak i narok na materskou? Ja prave nerozumim tomu, ze pokud mi skonci rodicak a ja bych nenastoupila do prace, jestli i tak mam narok na materskou. A jestli ano z ceho se ta materska pocita, kdyz jsem vlastne nepracovala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.6.23 14:12

@Hana241 pokud bys teď otěhotněla tak bys ses domluvila buď na prodloužení rodičovského příspěvku nebo na neplacené volno. Na mateřskou bys nárok neměla, ale musela by sis odpracovaných 1 rok, abys opět měla nárok na mateřskou jinak rovnou půjdeš na rodičák

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
25.6.23 14:15

Myslím odpracovaný jeden rok po rodičovské, aby měla nárok na MD

  • Citovat
  • Upravit
427
25.6.23 14:48

@Hana241 Na mateřskou nárok máš v případě, že budeš mít dál platnou původní pracovní smlouvu, tj. zaměstnavatel by musel souhlasit s neplaceným volnem i po 3 roce dítěte. Pokud zaměstnavatel s volnem nebude souhlasit, musela bys nastoupit i těhotná. Dobrá zpráva je, že vyhodit těhotnou nejde úplně snadno ( teda aspoň pokud dodržují zákoník práce). Pak je ještě taky možnost nastoupit do práce a hned přejít na neschopenku, pokud se najde něco, na co to napsat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
25.6.23 15:21

Ano. Smlouvu mam porad platnou. Jsem tam zamestnana na dobu neurcitou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4385
25.6.23 15:34
@Hana241 píše:
Ano. Smlouvu mam porad platnou. Jsem tam zamestnana na dobu neurcitou.

Pokud máš smlouvu na dobru neurčitou, tak tě přece do práce vezmou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
25.6.23 15:40

Me slo spis o to jestli mam narok na materskou nebo ne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
25.6.23 16:28
@Anonymní píše:
@Hana241 pokud bys teď otěhotněla tak bys ses domluvila buď na prodloužení rodičovského příspěvku nebo na neplacené volno. Na mateřskou bys nárok neměla, ale musela by sis odpracovaných 1 rok, abys opět měla nárok na mateřskou jinak rovnou půjdeš na rodičák

Když o tom nic nevis, tak nerad. Dekuji vsichni, kdo tu pak ty nesmysly dementuji. Jo a jeste by me zajimalo, co je na špatné rade tak intimniho, ze ji musis davat jako anonym.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
25.6.23 16:30
@Anonymní píše:
Myslím odpracovaný jeden rok po rodičovské, aby měla nárok na MD

Tak radeji nemysli, bude to lepší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
25.6.23 16:30
@Hana241 píše:
Me slo spis o to jestli mam narok na materskou nebo ne.

Ano, narok mit budes.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
25.6.23 16:32
@sagwa píše:
@Hana241 Na mateřskou nárok máš v případě, že budeš mít dál platnou původní pracovní smlouvu, tj. zaměstnavatel by musel souhlasit s neplaceným volnem i po 3 roce dítěte. Pokud zaměstnavatel s volnem nebude souhlasit, musela bys nastoupit i těhotná. Dobrá zpráva je, že vyhodit těhotnou nejde úplně snadno ( teda aspoň pokud dodržují zákoník práce). Pak je ještě taky možnost nastoupit do práce a hned přejít na neschopenku, pokud se najde něco, na co to napsat.

Tak když u te zadosti o neplacené volno sdeli, ze je v x mesici, tak se ochota zaměstnavatele výrazně zvýší :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
427
25.6.23 16:39
@j.a.n.i1 píše:
Ano, narok mit budes.

Ještě bych doplnila. Nesmíš se nechat dotlačit k ukončení pp dohodou ani podání výpovědi z tvé strany. Vzít tě zpátky v 99% případů musí. Na mateřskou musíš nastoupit do 180 dní od konce pp.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
427
25.6.23 16:41
@j.a.n.i1 píše:
Tak když u te zadosti o neplacené volno sdeli, ze je v x mesici, tak se ochota zaměstnavatele výrazně zvýší :mrgreen:

Nebo zkusí tlačit, aby skončila sama :zed: Nesmí ale povolit

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat