Těhotenství očkování

4
3.3.21 21:13

Těhotenství očkování

Ahoj holky, s pmanželem se snažíme o miminko. V listopadu jsem v 11tt těhotenství přišla o miminko - v říjnu prodělaný covid - nikdo neřekl, že to bylo zrovna covidem.
Nicméně nevím, zda se nechat očkovat - normálně jsem dost proti. I gynekoložka mi řekla, že si myslí, že jsem dost mladá, kovid jsem prodělala, že bych očkování ted nemusela mít. Hlavní otázka je, za jak dlouho, Vám gynekolog doporučuje se snažit o mimi po očkování? mě až půl roku po druhé dávce - což nám přijde dlouho. vím že to zatím není ověřené a nic, ale jen by mě zajímaly názory jiných. díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15908
3.3.21 21:23

@332021 no nevím. Ve vaší situaci bych se asi na očko vyprdla. Prý bude třeba se každý rok přeočkovávat. To nebudeš mít moc velké okno pro otěhotnění. Nakonec si to ale stejně budeš muset rozhodnout sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
4.3.21 06:40

@Kakika diky za reakci. Ano s tim preockovani prave to je debilni, takze i kdybych za rok musela zase tak jako tehotna bych urcite nesla. Takze postradam smysl. Kort, kdyz se to muze stejne chytit i pres vakcinaci - ale asi ne v takove mire no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
4.3.21 07:25

@332021 Prosím Tě, než přijde řada na naší generaci (dejme tomu kolem 30 let), bude to ještě pěkných pár měsíců trvat. Já jsem teď v 15.týdnu a počítám, že očkování pro mě stejně bude reálné až po porodu, i kdybych těhotná nebyla :lol:
Já bych těhotenství očkováním neřídila, kdoví jak to bude.
Jinak je mi líto, že to nevyšlo, ale v prvním trimestru je to bohužel poměrně časté, podle dostupných studií covid nemá na těhotenství větší vliv, než jiné onemocnění s horečkami, tak z toho bych vyšla :palec:
Moc držím palce, ať vše vyjde :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
4.3.21 08:05

@Hazentla no jsem teda pedagog, takze muzu jit hned, kort v zarizeni 24/7. Takze tu mame vetsi riziko.. kazdopadne dekuju za reakci. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
4.3.21 08:25

Ono je to těžké. O mimino jsi mohla přijít z milionu jiných důvodů než jenom kvůli covidu. Samozřejmě tomu určitě nijak nepomohl, ale nemyslím si, že by to byl hlavní důvod. Ten první trimestr je prostě obrovské riziko, kdy je to všechno nebo nic. A i blbé nachlazení může všechno poslat do kopru.
Jelikož jsi učitelka, tak bych do očkování šla. Protože bůhví co všechno se ve škole začne míchat ve chvíli, kdy se tam děcka zase vypustí a rozhodně se ti bude hodit trošku větší imunita, alespoň do případného začátku, kdy je to nejhorší a nejrizikovější.
V těhotenství bych vakcinaci nepokoušela, ale takhle dopředu bych do toho šla. Obzvlášť když se tu všude kolem začínají rojit různé mutace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
4.3.21 13:01

@332021 Jj, pokud jsi pedagog, tak bych šla hned. I jedna dávka chrání před těžkým průběhem, tak pak bych se klidně začala snažit (a doockovala po porodu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat