Těhotenství po PPP

25
24.3.20 15:15

Těhotenství po PPP

Ahoj holky.

Je tu prosím někdo, kdo v minulosti trpěl poruchou příjmu potravy a je těhotný nebo má mimčo?
V roce 2017 jsem do toho spadla a držela nějakou dobu BMI kolem 15. V roce 2019 se to nějak začalo lepšit a od té doby si držím BMI kolem 18,5. Jsem veganka, ale jím vyváženě, beru B komplex, vitamin B12, vitamin E, listovku..

Jen bych chtěla vědět, že i po této epizodě v životě je možné otěhotnět, vychutnat si to a jít dál..

Moc díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1029
24.3.20 15:22

Ano, od cca 20 let mám PPP, bude mi 35, mám 3 děti. “Vyléčená” ale nebudu asi nikdy, pořád mám k jídlu nestandardní vztah, ale už to dokážu korigovat. Teď víc jak 2 roky jím LowCarb a to mi vyhovuje maximálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
24.3.20 15:25

@TinaAn Moc díky za tuhle odpověď. A můžu se zeptat, v době snažení o mimčo/otěhotnění, pohybovala ses v nějakých normálních BMI hodnotách aspoň trochu? A nebylo pro tebe těhu a přibírání atd trigger point? Trochu se bojím, přece jen relaps už začal i z větších „hloupostí“..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
24.3.20 15:35

@weu91 v době otěhotnění jsem měla BMI 18,3 u prvního dítěte, přibrala jsem v těhotenství 26kg, protože jsem najedou jedla pečivo, sladké (ale nepřecpávala jsem se) a zadržovala jsem vodu, po porodu jsem byla na své váze po 3 měsících, šlo to samo kojením, ale už jsem se hlídala.
Po odkojení jsem zase udržovala jídelníček jako před těhotenstvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 16:46

Ahoj, já jsem také trpěla dlouho první anorexii a pak bulimii, teď čekám třetí dítě. Já jsem ale nemohla s nízkým bmi otěhotnět.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama