Těhotenství ve 41letech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2554
16.11.21 21:35

Těhotenství ve 41letech

Zdravím. Je mi 41let a jsem těhotná. Ještě nevím jestli si miminko nechám nebo ne. Věřím, že nejsem jediná, proto zakládám tuto diskuzi. Prosim pokud je tady maminka, která je nebo byla těhotná v takhle pozdním věku pojďme si o tom popsat. Diskuze není založena pro rýpalky, ale pro ženy co si procházejí nebo prošly stejnou situací. Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.11.21 21:45

Kamarádka otěhotněla ve 42 letech. Byla a je zdravá, vitální,…Neplánovaně, doma už 2 velké děti. Porodila ve 43 letech, i když jí rodiče, sourozenci i její děti od těhotenství odrazovali. Manžel dítě chtěl. Nyní je chlapečkovi už skoro 5 a je to divoch. Pomáhají často starší ségry. Kamarádka to zvládá, ale dost zhubla, protože toho je na ní dost a domácnost moc neřeší.

• Citovat
  • Nahlásit
142
16.11.21 21:52

Ahoj, já jsem teď také těhotná, je mi 41 let. O ukončení teda neuvažuju, i když ten věk už je trochu za hranicí kterou jsme si stanovili. Jsem ve 14. týdnu, zatím probíhá vše dobře. Držím palce ať se rozhodneš podle svých potřeb a přání (protože chápu, že okolí a okolnosti mohou rozhodnutí hodně ovlivnit).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2554
16.11.21 22:00

@prokopa ahoj a můžu se zeptat čekáš první miminko není už děti máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33743
16.11.21 22:07

Ja jsem otehotnela neplanovane a zcela necekane ve 43. :D Dceri jsou 3 a v pohode. Ani jsem bohuzel nezhubla, spis naopak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
702
16.11.21 22:11

Mám několik známých, které v tomto věku letos otěhotněly nebo porodily - jedna čeká třetí dítě, druhá porodila na jaře čtvrté a další porodila v létě páté dítě. Nezastírám, že mě to hodně překvapilo, ale u všech vše v pořádku a zvládají to, věkový odstup mezi dětmi mají poměrně malý, v průměru dva až tři roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17973
16.11.21 22:27

Ja porodila ve 40, takze nevim, zda se pocitam. Rozdil v narocnosti oproti dceri, ktera se mi narodila ve 37 nevidim. Ja mam navic manzela mladocha, takze jsem v poho, zaprahla jsem ho do pece dost zasadne.

Tehotenstvi jsem mela suprove, ani jsem nevedela, ze jsem tehotna. Jedine, co me trapilo byly krute bolesti zad. Syn mi musel nekde na neco tlacit. Ale zvladla jsem to dobre, nestezuju si. Ted mu jsou 2 a je to zlaticko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1571
16.11.21 22:45

Otěhotněla jsem v 41 letech (první dítě) a porodila v 42. Těhotenství i porod v naprosté pohodě, jen ty poporodní kila jsem už nějak neshodila. Dceři je 9 a myslím, že si to obě užíváme. A zdejší kolorit - „nechci, aby ji do první třídy vedla babička“ apod. se mě nějak nedotýká. Když nastupovala do první třídy, tak jsem si rozhodně blbě nepřipadala a problematiku maturitního plesu zatím neřeším (stejně kvůli covídku nebude :mrgreen: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1875
16.11.21 22:51

Je mi 42 a mám před porodem. První dítě bylo vymodlené až ve 40, takže jsem naopak ráda, že se podařil ještě sourozenec. Překvapivě je naopak toto těhotenství zatím víc v pohodě.
Sestra rodila v 41 čtvrté dítě a netváří se, že by tu péči o něj zvládala nějak hůř kvůli věku, spíš prostě 4 děti už je kotel. Důležitý je asi rozestup od předchozích dětí, pokud jsou už vcelku samostatné nebo se dokonce o mimčo dokáží postarat, je to rozhodně lepší než třeba odstup 5 let, kdy starší nebaví aktivity pro mimino a zároveň je nejde nikam moc poslat samotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6461
16.11.21 23:08

Zrovna od nás odešla kámoška, krásná zdravá 40tka mající dvě dospělé děti (začla fakt brzo).. Jenže její partner má 50… Ačkoliv by dítě moc chtěla, tak říkala, že je strašně stará (mně se nezdá :mrgreen: ), navíc ten věk partnera.. tak jdou do pěstounské péče.. pro ni volba i kvůli práci (bude to mít placené líp jak práci co dělá a naplní si city, nejde do té akutní dočasné, ale do dlouhodobé…), myslím, že v těch 40 je to hodně už i o individuální kondici, zdraví a věku partnera a rodinné konstalaci (je fakt rozdíl mít 40, partner 38-45 a jen jedno menší dítě.. nebo právě situace kamarádky…)… ono mít v 10 letech 60ti letého tátu, to fakt nechceš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
16.11.21 23:22

Neplánovaně a nečekaně jsem otěhotněla ve 42 letech, teď v září se mi narodila první a jediná ;) dcera. Zatím je vše zalité sluncem, zvládám v pohodě, užívám si každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33743
16.11.21 23:24

@Lucy75 ja znam kluka kterej ma v 10 letech 72 letyho tatu a nevypada ze by mu to vadilo. Tatinkovi samozrejme vsude rikaji dedecku ale on z toho ma jen strasnou srandu kdyz je opravuje. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6461
16.11.21 23:26

@veria no když ti to připadá vtipné.. mně moc ne..
i u adopce nám říkali, že na kojence máme nárok max. do 40věku, radši méně, aby se to blížilo běžným rodinným poměrům.. a je to prostě pravda, ať chceš, nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33743
16.11.21 23:27
@Lucy75 píše:
@veria no když ti to připadá vtipné.. mně moc ne..
i u adopce nám říkali, že na kojence máme nárok max. do 40věku, radši méně, aby se to blížilo běžným rodinným poměrům.. a je to prostě pravda, ať chceš, nebo ne

Vtipne nevtipne, proste to tak je. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33743
16.11.21 23:36

A tenhle chlapek je akcni, jezdi stale na kole i na lyzich, ma prachy a to decko se ma proste odmalinka nadprumerne dobre. Neni to vsechno jen o veku.
Casy se meni, mit dite ve 40+ neni dnes nic vyjimecnyho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat