Těhotná s endometrizou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 10:44
Těhotná s endometrizou

Ahojky holky, předem se omlouvám za anonymitu, ale bohužel to zatím jinak nejde.
Potřebuji trochu uklidnit.
Léčím se s endometrizou 4 roky. První ložiskách se objevila rok po mém porodu. Mám za sebou 2 laparoskopie, vše potvrzeno.
Endometriza se vždy vrátila půl roku po laparoskopii a vzhledem k tomu, že jsem další ještě neplánovala, byla jsem uvedena na 2.5 roku do umělého přechodu, ale stejně nepomohlo, endometriza se dal tvořila. Poslední diagnóza z června, endometrium levý vaječník, vejcovod srostly srůstama, prý nefunkční. Pravý vaječník cysty, endometrium v děloze 2,0mm
S primářem jsem se domluvili, že vysadim, abych začala menstruovat a v říjnu bychom udělali zákrok a já mohla otěhotnět. Bylo už rozhodnuto je mi 31 a doktoři říkali, ať už nečekáme.
Podařilo se otěhotnět první měsíc a lékaři to berou jako zázrak k mé diagnóze a kroutili hlavou, že to snad není ani možné. V děloze zatím nebylo nic vidět jsem 4+0 což je logické, ale hcg krásně roste. Jenže v děloze endometrium vyrostlo a uz je z toho 50mm
A teď teda co se bude dít dál?? Bude endometriza růst v děloze s plodem, či se vstřebá?? Všichni říkají že těhotenství má pomoc, a já jsem z toho značně nervózní.
Je tu někdo, kdo to měl stejně nebo podobně jako já?? A jak to dopadlo?? Doktor říkal, že to budeme řešit, až bude mimi vidět na utz.
Někde jsem četla, ale samozřejmě vím, že všemu nemohu věřit, že mohu potratit nebo dokonce, že může vcucnout plod.
Moc prosím o názory a zkušenosti. :,(

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 12:59
@Anonymní píše:
Ahojky holky, předem se omlouvám za anonymitu, ale bohužel to zatím jinak nejde.
Potřebuji trochu uklidnit.
Léčím se s endometrizou 4 roky. První ložiskách se objevila rok po mém porodu. Mám za sebou 2 laparoskopie, vše potvrzeno.
Endometriza se vždy vrátila půl roku po laparoskopii a vzhledem k tomu, že jsem další ještě neplánovala, byla jsem uvedena na 2.5 roku do umělého přechodu, ale stejně nepomohlo, endometriza se dal tvořila. Poslední diagnóza z června, endometrium levý vaječník, vejcovod srostly srůstama, prý nefunkční. Pravý vaječník cysty, endometrium v děloze 2,0mm
S primářem jsem se domluvili, že vysadim, abych začala menstruovat a v říjnu bychom udělali zákrok a já mohla otěhotnět. Bylo už rozhodnuto je mi 31 a doktoři říkali, ať už nečekáme.
Podařilo se otěhotnět první měsíc a lékaři to berou jako zázrak k mé diagnóze a kroutili hlavou, že to snad není ani možné. V děloze zatím nebylo nic vidět jsem 4+0 což je logické, ale hcg krásně roste. Jenže v děloze endometrium vyrostlo a uz je z toho 50mm
A teď teda co se bude dít dál?? Bude endometriza růst v děloze s plodem, či se vstřebá?? Všichni říkají že těhotenství má pomoc, a já jsem z toho značně nervózní.
Je tu někdo, kdo to měl stejně nebo podobně jako já?? A jak to dopadlo?? Doktor říkal, že to budeme řešit, až bude mimi vidět na utz.
Někde jsem četla, ale samozřejmě vím, že všemu nemohu věřit, že mohu potratit nebo dokonce, že může vcucnout plod.
Moc prosím o názory a zkušenosti. :,(

Neřeknu ti jak to bude bude dál. Ale taky jsem otěhotněla s endometriózou první měsíc měsíc po vysazení antikoncepce, taky v podstatě zázrak. A dál jsem neřešila. Nechala jsem na přírodě. Vubec netuším, jestli mi endometrium rostlo, nebo jak to probíhalo dál. Kazdopadne po porodu endometrióza nebyla.Od porodu už je to 7 let a údajně mám nějaké ložisko u dělohy, ale to mi řekla asi před rokem jedná dr, od té doby nikdo. a vzhledem k tomu, že nemám problémy, tak jsem dal nepatrala.Btw také jsem přes těhotenstvím prodělala 2 laparoskopie a vždy se to vrátilo. takze věř, že už bude v se v pořádku a neboj, nestresuj a nepřemýšlej nad tím zbytečně moc.Mne řekl můj Dr, že když se v té hrůze co tam mám podařilo otěhotnět, tak že už bude určitě vše v pořádku. a měl pravdu. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 13:24
@Anonymní píše:
Neřeknu ti jak to bude bude dál. Ale taky jsem otěhotněla s endometriózou první měsíc měsíc po vysazení antikoncepce, taky v podstatě zázrak. A dál jsem neřešila. Nechala jsem na přírodě. Vubec netuším, jestli mi endometrium rostlo, nebo jak to probíhalo dál. Kazdopadne po porodu endometrióza nebyla.Od porodu už je to 7 let a údajně mám nějaké ložisko u dělohy, ale to mi řekla asi před rokem jedná dr, od té doby nikdo. a vzhledem k tomu, že nemám problémy, tak jsem dal nepatrala.Btw také jsem přes těhotenstvím prodělala 2 laparoskopie a vždy se to vrátilo. takze věř, že už bude v se v pořádku a neboj, nestresuj a nepřemýšlej nad tím zbytečně moc.Mne řekl můj Dr, že když se v té hrůze co tam mám podařilo otěhotnět, tak že už bude určitě vše v pořádku. a měl pravdu. :kytka:

Tak to máme opravdu skoro stejné, taky mi řekl přes tu hrůzu zázraky. Trošku jsi mě uklidnila. Snad dopadne vše dobře jak u tebe :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 16:58
:kytka:
Váš příspěvek
Reklama