Další (čtvrté dítě)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 14:43
Další (čtvrté dítě)

Ahoj. Manžel mě teď nahlodal, že by chtěl ještě jedno dítě. (nejstarší není jeho, spolu máme dvě) Věk na to ještě mám, je mi 31, jen pořád musím přemýšlet, jestli by jsme to finančně zvládli. Chlap má v průměru 30tis, já bych měla mateřskou a alimenty na nejstarší asi 11tis. Což dohromady dělá přes 40tis. Bydleni, pojistka dětí, škola, školka, auto… To je dohromady cca 15tis. Jde uživit v pohodě rodina se čtyřmi dětmi s takovýmto příjmem? Aby děti nestrádali?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
Opiska
Kecalka 364 příspěvků 29.08.19 14:45

Mám 4 děti, předně bych přemýšlela, jestli bych děti po mateřské uživila sama/při stridavce. Teď mluvím z vlastní zkušenosti.

veria
Nadpozemská drbna 26216 příspěvků 29.08.19 14:48

Tak asi jde, ale na naky vyskakovani to není. Záleží na co jste zvykli.

markytka3
Závislačka 2656 příspěvků 29.08.19 14:55
@Anonymní píše:
Ahoj. Manžel mě teď nahlodal, že by chtěl ještě jedno dítě. (nejstarší není jeho, spolu máme dvě) Věk na to ještě mám, je mi 31, jen pořád musím přemýšlet, jestli by jsme to finančně zvládli. Chlap má v průměru 30tis, já bych měla mateřskou a alimenty na nejstarší asi 11tis. Což dohromady dělá přes 40tis. Bydleni, pojistka dětí, škola, školka, auto… To je dohromady cca 15tis. Jde uživit v pohodě rodina se čtyřmi dětmi s takovýmto příjmem? Aby děti nestrádali?

myslim, ze ptat se zde je kapku bezpredmetne, co je to - aby deti nestradaly? ano, najist jim date, obleceni po sobe, jak bylo zmineno vyse, nikdo nevi, co je vas standard. nekdo rad cestuje, jezdi k mori, na lyze, na kola, navstevuje zabavne a kulturni akce, dopreje detem krouzky aj., jiny si vystaci na zahrade. nikdo vas tu nezna, tak nemuze posoudit, zda do vasich pomeru 4.dite ano, ci ne. (zrovna ja jsem ten typ, ktery si dopreje hory, more aj. „chujoviny“ :-) nekolikrat do roka, detem poridit sportovni vybaveni to nej, obleceni funkcni etc. - pro mne zit s prijmem se 40tis. a 4mi detmi by bylo zivoreni. ale znam v okoli rodiny, ktere opravdu radeji zahradu, kraliky, vecery u tv, vyjet do meste je pro ne svatek… a maji se taky skvele, opravdu zalezi, jaky je vas styl zivota a zda detem skromnost nevadi)

Opiska
Kecalka 364 příspěvků 29.08.19 15:01

@markytka3 Ono stačí spočítat základní věci. Za jídlo se jim to do tří let může zvýšit o cca 3000. Od 3-6 to bude cca 4000. Od 6let cca 6tis. Alespoň podle mě. Pak je potřeba koupit auto, pokud nemají pro 6lidi. Rodinne vstupné není nikdy pro 6 lidí. Restaurace 2000 cca pro všechny. 80tis. Taková klasická pohodová dovolená. Týden v kempu 15tis. Obyčejný výlet 500+. Složitější výlet 1500+.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 15:01

No, upřímně řečeno, myslím, že v pohodě moc ne.
My máme 3 děti, příjem cca 41 tisíc měsíčně, přibližné výdaje mám spočítané na 32 tisíc, ale vždycky, vždycky k tomu přiskočí tu výlet, tu sportovní soustředění, nějaké narozeniny, oslava. Začátek školního roku, lednové platby za kroužky a Vánoce, to je kapitola sama pro sebe. Nežijeme z ruky do huby, něco málo každý měsíc ušetřím, ale rozhodně to není na vyskakování. A čtvrté dítě už si k tomu neumím představit.
Ono taky hodně záleží na vašich celkových výdajích. Dalo by se počítat s tím, že až půjdeš do práce (jestli to tedy se čtyřmi dětmi je reálné), alimenty zůstanou a příjem zase ještě poskočí, tak třeba by to šlo.

Jahudka82
Závislačka 2996 příspěvků 29.08.19 15:03

Znam rodinu se 4 detma, 40000 nedaji vcetne rodicaku dohromady ani omylem a zvladaji to.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16219 příspěvků 29.08.19 15:10

A sama je uživíš?

markytka3
Závislačka 2656 příspěvků 29.08.19 15:13

@Jahudka82 samozrejme se to da - tady, ale nejde o to, zda zvladnou nebo ne, ale pokud doted rodina byla zvykla na urcity standard a najednou bum a ctvrte dite, naklady navic, pri stejnem prijmu proste chte nechte, standard jde dolu. autorka se pta, zda jeji deti nebudou stradat. stradani je pro kazdeho neco jineho. ja jsem sama s dvema detma a takovyto prijem je pro nas na hranici… mit o dite navic, tak uz treba me deti stradat budou, nemluve o casu, ktery jim uz tolik nebudu moci venovat bo zajmy skolaku a mimin jdou jaksi kazdy jinym smerem.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54924 příspěvků 29.08.19 15:14

Mě by to nestačilo ani omylem. Představa, že pak mám 4 děti na vejšce, kde jen samotné bydlení je v řádu 3-5 tis, k tomu další náklady… Fakt ne. Nehldě na to, že na ně můžeš zůstat sama. Takže bych to neřešila v krátkodobém horizontu současné mateřské, ale spíš v řádu let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 15:15

Mame tri a dohromady 75 hrubeho a manzel nechce čtvrtý, právě kvůli financím, už teď je to na knop a třeba děti nemohou na švp protože pro tři je to pálka

Opiska
Kecalka 364 příspěvků 29.08.19 15:17

@Lama Lama ne každé dítě na vysokou jde. Vysoká je asi to poslední co bych řešila.

Opiska
Kecalka 364 příspěvků 29.08.19 15:19
@Anonymní píše:
Mame tri a dohromady 75 hrubeho a manzel nechce čtvrtý, právě kvůli financím, už teď je to na knop a třeba děti nemohou na švp protože pro tři je to pálka

Kolik u vás chtějí za svp?

Lama Lama
Hvězda diskuse 54924 příspěvků 29.08.19 15:19
@Opiska píše:
@Lama Lama ne každé dítě na vysokou jde. Vysoká je asi to poslední co bych řešila.

Někdo to řeší, někdo ne. Já myslím, že se to stává čím dál víc standard. Vejšku už maj snes prakticky všechny původně středoškolské profese.

Crystal87
Generální žvanilka 24375 příspěvků 29.08.19 15:19

Tak ty musíš vědět kolik vám na měsíc zbývá, zda vycházíte jen tak tak nebo zbývá ještě dost… každá rodina ma jiné nároky a potřeby.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama