Těhotná učitelka v MŠ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
25.4.22 18:18

Těhotná učitelka v MŠ?

Dobrý den,
jsem už opravdu na palici a pořád na to myslím, tak se chci zeptat tady. Jsem učitelka v mateřské školy, teď v 5.týdnu těhotenství. Minulý týden jsem byla na první kontrole, kde mi gynekoložka ihned nabídla neschopenku, kvůli rizikovému prostředí. Já si však říkám, že teď na jaře a v létě není taková nemocnost, tak mi přijde zbytečné na neschopenku chodit, jiné by to bylo v případě, kdybych těhotenství zjistila na začátku školního roku, to bych asi šla (nové děti a větší infekčnost). V práci jsem se s těhotenstvím svěřila zatím jen kolegyni, ta mi řekla, že chodila do práce co nejdéle to šlo, vlastně nikoho z MŠ neznám, kdo by zůstával doma. V pátek jdu znovu na kontrolu, když bude vše OK, chci to už takto ze začátku oznámit ředitelce, právě z tohoto důvodu, že kdyby se vyskytla nějaká nemoc - neštovice, příušnice,… :nevim: nejspíše bych zůstala doma, protože z toho mám strach, ale dokud se nic neobjeví, není to zbytečné na PN chodit? Teď budeme s dětmi pořád venku, až bude hezky a teplo a v červenci až srpnu mám dovolenou. Je tu někdo, kdo je učitelka v MŠ a normálně do práce chodil? Že pouze v případě vyskytnutí se nějaké nemoci, zůstal doma? Já tu práci miluju, takže bych ráda chodila, ale zas nechci ohrozit mimčo, jsem poprvé těhotná, ale teď se u nás nějaká hodně problémová nemoc nevyskytuje. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4970
25.4.22 18:29
@Barččaa píše:
Dobrý den,
jsem už opravdu na palici a pořád na to myslím, tak se chci zeptat tady. Jsem učitelka v mateřské školy, teď v 5.týdnu těhotenství. Minulý týden jsem byla na první kontrole, kde mi gynekoložka ihned nabídla neschopenku, kvůli rizikovému prostředí. Já si však říkám, že teď na jaře a v létě není taková nemocnost, tak mi přijde zbytečné na neschopenku chodit, jiné by to bylo v případě, kdybych těhotenství zjistila na začátku školního roku, to bych asi šla (nové děti a větší infekčnost). V práci jsem se s těhotenstvím svěřila zatím jen kolegyni, ta mi řekla, že chodila do práce co nejdéle to šlo, vlastně nikoho z MŠ neznám, kdo by zůstával doma. V pátek jdu znovu na kontrolu, když bude vše OK, chci to už takto ze začátku oznámit ředitelce, právě z tohoto důvodu, že kdyby se vyskytla nějaká nemoc - neštovice, příušnice,… :nevim: nejspíše bych zůstala doma, protože z toho mám strach, ale dokud se nic neobjeví, není to zbytečné na PN chodit? Teď budeme s dětmi pořád venku, až bude hezky a teplo a v červenci až srpnu mám dovolenou. Je tu někdo, kdo je učitelka v MŠ a normálně do práce chodil? Že pouze v případě vyskytnutí se nějaké nemoci, zůstal doma? Já tu práci miluju, takže bych ráda chodila, ale zas nechci ohrozit mimčo, jsem poprvé těhotná, ale teď se u nás nějaká hodně problémová nemoc nevyskytuje. :?

u nás paní učitelka od syna chodila normálně do 7. nebo 8. měsíce, myslím, že pokud jsi neštovice měla, neměl by to být problém, ale probrala bych to s doktorem :-) plus s každou svou vlastní nemocí opravdu zůstaň doma na nemocenské :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.22 18:32

Moje dcera behem 3 let predskolni dochazky zazila 3 tehotne pani ucitelky. 2 z nich jsem dobre znala. Vsechny odchazely ze skolky kolem 6. mesice tehotenstvi.

• Citovat
  • Nahlásit
16102
25.4.22 18:34

A ty jsi nestovice neměla? Jestli ano, tak je znovu nedostaneš. Jestli ne, tak si měla zvolit očkování před těhotenstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
25.4.22 18:35

Pokud máš fyziologické těhotenství tak nevidím důvod zůstávat doma. Snad jedině pokud bys neprodělala neštovice, tak pak bych o tom možná uvažovala, momentálně jich je asi hodně. Já dělám ve zdravotnictví a obě těhotenství jsem normálně chodila do práce. V prvním jsem do 12 týdne jsem měla i služby. Doktorka mi taky hned nabízela neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.22 18:35

Jsem učitelka na ZŠ (1. stupeň, 1. třída). Před prvním dítětem jsem měla neschopenku od února do května, protože byla velká nemocnost - angíny, neštovice, chřipky… Pak jsem se vrátila a chodila jsem až do nástupu na mateřskou. Teď se snažíme o další dítě a v případě úspěchu, jsem rozhodnutá jít na neschopenku hned. Ale hlavně kvůli věku. Čtyřicítka klepe na dveře.
Pokud by mi bylo méně, tak přes jaro a léto nevidím problém.

• Citovat
  • Nahlásit
9446
25.4.22 18:43

Nevidím důvod, proč bys měla sedět doma.
U nás učitelka chodila až do nástupu na mateřskou. A to bylo v době kovidu.

A neštovice už jsi asi prodělala, ne? Když na ně nejsi očkovaná … Což by asi každý normální člověk, který jde pracovat do MŠ, udělal.
A případná viróza tě fakt nezabije. U nás ve školce jsou děcka nemocný pořád, ale nějakou velkou nemocnost učitelek jsem fakt nezaznamenala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.4.22 18:44

@JancaS84 @Lucka1111
S těma neštovicema je to takový trochu o „polemizování“, protože podle mamky jsem měla jako malá asi jen dva pupínky a doktorka prý nepoznala, zda jde o neštovice, takže vím prd. Nicméně za celé 3 roky jsem v té stejné MŠ zaznamenala snad jen dvě děti s neštovicemi, nicméně kdyby se za tu dobu u nás vyskytly, tak bych asi zůstala raději doma, jinak ne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2436
25.4.22 18:45

Znám plno holek, co dělají ve školce a do práce těhotné normálně chodily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
25.4.22 18:50
@Barččaa píše:
@JancaS84 @Lucka1111
S těma neštovicema je to takový trochu o „polemizování“, protože podle mamky jsem měla jako malá asi jen dva pupínky a doktorka prý nepoznala, zda jde o neštovice, takže vím prd. Nicméně za celé 3 roky jsem v té stejné MŠ zaznamenala snad jen dvě děti s neštovicemi, nicméně kdyby se za tu dobu u nás vyskytly, tak bych asi zůstala raději doma, jinak ne :kytka:

tak je možnost nechat si nabrat protilátky.
Jinak moje máma prý jako malá měla jednu neštovici, ale v době kdy to měla tak to měla celá třída, tak jí je uznali. Nicméně prý když jsme je měli já a brácha, tak se klepala jestli je nedostane taky. No nedostala. Ale chápu, že máš strach. Pokud si nejsi jistá, tak bych si nechala nabrat protilátky. V těch školkách se neštovice mohou šířit celkem rychle a děti jsou nakažlivé ještě před výsevem puchýřků, takže zabránit tomu moc nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13653
25.4.22 18:51

@Barččaa : no me udelali na zacatku tehotenstvi v ramci krevnich testu i test na protilatk proti nestovicim, nebylo to teda v CR, ale pocitam, ze bud se to dela, nebo se o to da pozadat, a budes mit jasno.

Jinak teda syn mel ve skolce tehotnou ucitelku, prezila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37317
25.4.22 18:55
@Barččaa píše:
@JancaS84 @Lucka1111
S těma neštovicema je to takový trochu o „polemizování“, protože podle mamky jsem měla jako malá asi jen dva pupínky a doktorka prý nepoznala, zda jde o neštovice, takže vím prd. Nicméně za celé 3 roky jsem v té stejné MŠ zaznamenala snad jen dvě děti s neštovicemi, nicméně kdyby se za tu dobu u nás vyskytly, tak bych asi zůstala raději doma, jinak ne :kytka:

Nech si nabrat protilátky. Měla jsem stejný „průběh“, neštovice nikde zaznamenané nemám, protilátky mám. Nechytla jsem je od svých starších dětí před 10 lety ani od mladších dětí před 2,5 lety, ani při práci v dětském kolektivu.

Co se týče toho jít na neschopenku hned v začátku, považuji za dost úzkostné. Všechny tyto nemoci tahají děti domů, matky čekající několikáté dítě by se doma musely uzavřít ve vakuu.

Sama bych neoznamovala těhotenství v takovém začátku. Hodně těhotenství spontánně skončí během 1. trimestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8607
25.4.22 18:58
@Barččaa píše:
Dobrý den,
jsem už opravdu na palici a pořád na to myslím, tak se chci zeptat tady. Jsem učitelka v mateřské školy, teď v 5.týdnu těhotenství. Minulý týden jsem byla na první kontrole, kde mi gynekoložka ihned nabídla neschopenku, kvůli rizikovému prostředí. Já si však říkám, že teď na jaře a v létě není taková nemocnost, tak mi přijde zbytečné na neschopenku chodit, jiné by to bylo v případě, kdybych těhotenství zjistila na začátku školního roku, to bych asi šla (nové děti a větší infekčnost). V práci jsem se s těhotenstvím svěřila zatím jen kolegyni, ta mi řekla, že chodila do práce co nejdéle to šlo, vlastně nikoho z MŠ neznám, kdo by zůstával doma. V pátek jdu znovu na kontrolu, když bude vše OK, chci to už takto ze začátku oznámit ředitelce, právě z tohoto důvodu, že kdyby se vyskytla nějaká nemoc - neštovice, příušnice,… :nevim: nejspíše bych zůstala doma, protože z toho mám strach, ale dokud se nic neobjeví, není to zbytečné na PN chodit? Teď budeme s dětmi pořád venku, až bude hezky a teplo a v červenci až srpnu mám dovolenou. Je tu někdo, kdo je učitelka v MŠ a normálně do práce chodil? Že pouze v případě vyskytnutí se nějaké nemoci, zůstal doma? Já tu práci miluju, takže bych ráda chodila, ale zas nechci ohrozit mimčo, jsem poprvé těhotná, ale teď se u nás nějaká hodně problémová nemoc nevyskytuje. :?

Já bych zůstala na PN. Ale to jen kvůli věku. Záleží kolik ti je, jaké těhotenství je a na dalších faktorech. Každopádně bych si dávala pozor. Ono i když se neštovice projeví, tak inkubační doba je až 21 dní… :think: ale nechej si nabrat protilátky a snad to bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.4.22 19:01

Děkuji všem za odpovědi,
již jsem napsala svojí doktorce, zdali by bylo možné mi udělat odběr, naštěstí se za ty 3 roky u nás v MŠ skoro neštovice neobjevily, ale nebudu riskovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59968
25.4.22 19:13

Tohle si musíš rozhodnout sama.
V okolí mám teď čerstvou maminku. Taky je uč. ve školce. Třídu má těch nejmladších koťátek, které pravidelně soplí nebo něco. Byla doma téměř od začátku. Ale ona není nejmladší. Pro ni bylo třetí dítě a asi vymodlené (podle mluvy). Takže chápu, že u sebe upřednostnila nemocenskou a vlastní dítě.
U nás teď jede další kolo Omikronu, neštovice, srajdoblučka, rotaviry (tolik záchytů je letos, že si to nedovedu vysvětlit). Na kapačkách končí děti i dospělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat