Těhotná v 19 letech

Anonymní
5.12.19 12:13

Těhotná v 19 letech

Ahoj, je mi 19 a včera jsem zjistila, že jsem těhotná. S přítelem jsem krátce cca pul roku. Bydlíme spolu vše je ok, ale tohle jsem nečekala nevím co dělat. Mám strach jsem velká cíta a bojim se, že potrat bych pak psychicky spatne nesla. Naopak nechat si mimi v 19. Holky poradte mi. Dekuji za odpovědi
Ví to zatím jen přítel a já.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

6212
5.12.19 12:18

Konečné rozhodnutí bude vždycky už jen na tobě. Jsi dospělá..tak se k tomu postav čelem a dospěle se i chovej. Co na to přítel? Jste zajištění? Máte práci? Uživí Vás?…Dítě není hračka na pár dní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10408
5.12.19 12:20

Tak devatenáct není žádný extra nízký věk na dítě, z toho bych si hlavu nedělala, i když v dnešní době se to bere kapku jinak. Spíš je důležité, co na to přítel, jestli tedy jste nějak rozumně zajištěni, studujete/pracujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Co na to rict???Ted resit proc jste se nechranili nemá smysl. Pracujes nebo studujes???Co na to pritel??Nejsi prvni ani posledni těhotná takhle mladá…u lékaře jsi predpokladam jeste nebyla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425

Ahoj. To zvladnes. Jestli si budes chtit detatko nechat, urcite to bude fajn. Byt mlada mama je krom tech negativ co ted vidis i plne pozitiv. Vezmi si jen ze jako mlada matka muzes mit s ditetem skvelej vztah, budes mit partaka. Spousta aktivit se da i ditetem, znam lidi co jezdi s 3 letou po festivalech a uzivaji si to. Studovat muzes pri materske… navic ve 40 uz budes mit ditko dospele a v podstate samostatne, budes moct cestovat a uzivat si a pravdepodobne na to budes mit i vic penez nez v 19. Jak jste na tom s rodici? Myslite ze pomuzou? V 19 to neni proste takova hruza…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279

Nad tim jste meli premyslet v posteli :zed: Chcete vubec mimi? Uzivi Vas pritel? Mate kde bydlet?.. no rozmyslela bych si to poradne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 12:21

Já otěhotněla v 26 a byla z toho vyjukaná jako by mi bylo 19 :D S přítelem jsme spolu byli stejně dlouho jako vy, ale dokonce ani nebydleli a zalité sluncem to už tehdy nebylo, nějaké problémy začínaly. Já si vůbec nebyla jistá, dítě jsem chtěla nejdřív tak ve 32. Každopádně, jsem šťastná, že dite mám. Zamilovala jsem se do něj už když bylo v bříšku a dnes si neumím představit život bez něj, je moje všechno. Pokud o potratu pochybuješ, nechoď na něj. Zvládnete to. Například já teď táhnu vše z mateřský sama, takže si s penězma fakt nevyskakujeme a pokud se partnerem rozejdeme, tak už vůbec nevím, co budu dělat. I přesto jsem šťastná, že dítě mám a rozhodla bych se tak znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
1217
5.12.19 12:21

No tak kdyz si uz ted myslis, ze bys potrat spatne nesla, coz se nedivim, tak asi moc moznosti nezbyva. Pritel pracuje? Ty mas skolu hotovou? Chapu, ze sis to asi takhle nepredstavovala, ale holt jste se nechranili nebo spatne a takto to dopadlo, nezbyva nez se k tomu postavit celem a zabojovat. Pokud se mate radi a mate hezky vztah, tak to urcite nejak pujde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 12:26

Když si měla dost zodpovědnosti na to, aby si otěhotněla, musíš mít dost zodpovědnosti na to, aby si provedla rozhodnutí.
Máte kde bydlet, z čeho žít? Jste ochotní spolu dlaších X let dospěle řešit vztahové problémy, výchovu dítěte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 12:28

Ahoj mě bylo taky 19 když jsem otěhotněla, ale to bylo plánované, měla jsem zdravotní problémy a Dr mi doporučovali miminko co nejdřív… s partnerem jsem žila rok a půl.
Miminko jsme chtěli a když jsem byla ve 4 měsíci vzali jsme se :) teď se nám narodilo druhé miminko, je mi 22 miluju být maminkou jen je to chvilkama dost náročné… Počítej s tim, že se Vám život převrátí vzhůru nohama, ale stojí to za to!! Jde o to jestli jsi už připravená na realitu, kdy budeš s miminkem hlavně ty a budeš se starat o domácnost, kamarádky ve tvém věku budou řešit úplně jiné věci než ty a tím se možná trochu vzdálíte, nebudeš si moc chodit kdy chceš kam chceš… Je to velká zodpovědnost a všechno se na začátku bude točit jen kolem miminka. :kytka:

Anonym - soukromé informace
Kdyžtak smazat

• Nahlásit
  • Citovat
22509
5.12.19 12:33

HELE TAKHLE..

Pokud máte oba práci (nebo alespoň partner), máte kde bydlet, z čeho platit nájem a účty, oba mimino chcete a jste si vědomi toho, že je to závazek, finanční zátěž a zodpovědnost nax dalších let.. tak proč ne.
Ale uvědom si, že je ti 19. Nebude žádný lítání po diskotékách, žádný lítání s kámoškama po nákupech, budete asi hodně počítat a řešit peníze, jste spolu relativně krátce a jste oba hodně mladí. Co když chlap odejde, co budeš dělat? Má ti kdyžtak kdo pomoct? Máš kam jít? Co škola, ukončila jsi ji už? co práce? Brigáda? Z čeho budete žít? Věci pro dítě stojí peníze, Mlíko stojí peníze…
Samozřejmě, že mít dítě já krásná věc a je to pro většinu matek i smysl života. Ale je prostě potřeba zvážit pro i proti a to fakt hodně důkladně ve tvém věku a s tím, že s velkou pravděpodobností nemáš moc úspor, kdybys zůstala sama. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 12:37

Děkuji

Děkuji vám za odpovědi a názory.
Přítel pracuje, ale ja mám v Dubnu maturovat.
nikdy jsem si nemyslela, že už v 19 bych mela byt zodpovednou matkou. Většinu casu trávím doma/ve škole. Když někam jdu tak jediné s přítelem, nebo rodinou. Bojím se ale, že mi to najednou začne chybět, že začnu litovat. ikdyz moji prioritou vázne nejsou party a hromada kamarádů. Rodiče mam fajn, myslím si ze jejich reakce nebude spatná, ikdyz to bude šok. Žádné příznaky zatím nepozoruji krom bolesti prsou a toho, že bulím jak želva. Ani nevím poradně proč :,(. @Filzefina Ve středu se chystám k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
1158
5.12.19 12:45
@Anonymní píše:
Děkuji vám za odpovědi a názory.
Přítel pracuje, ale ja mám v Dubnu maturovat.
nikdy jsem si nemyslela, že už v 19 bych mela byt zodpovednou matkou. Většinu casu trávím doma/ve škole. Když někam jdu tak jediné s přítelem, nebo rodinou. Bojím se ale, že mi to najednou začne chybět, že začnu litovat. ikdyz moji prioritou vázne nejsou party a hromada kamarádů. Rodiče mam fajn, myslím si ze jejich reakce nebude spatná, ikdyz to bude šok. Žádné příznaky zatím nepozoruji krom bolesti prsou a toho, že bulím jak želva. Ani nevím poradně proč :,(. @Filzefina Ve středu se chystám k doktorce.

To bude všechno dobrý…nebojte dáte to, máte i oporu v rodičích a to je super určitě vám pomuzou. Věřte že je lepší mít dítě dřív než třeba před 40 Aspoň tak to cítím já, mám ročního kluka a jsem už hodně utahana, měla jsem zazity už svůj klid, co bych za to dala mít dítě třeba o 10let dřív :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 12:46

Je mi 19 a mám týdenního syna. Záleží na tobě jak se na to cítíš, jestli by jsi to zvládla a jste zajištěný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11837
5.12.19 12:49

Dřív se rodilo v osmnácti a zvládaly to všechny. Buď v klidu, dneska je všechno snazší a dostupnější. Není důvod, aby jsi to nezvládla. Já rodila až před čtyřicítkou a z fleku bych si to s tebou vyměnila, to mi věř. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama