tehu cukrovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 13.08.09 12:24
tehu cukrovka

ahoj holky…
prosim vas ma tehu cukrovka i nejake priznaky podle kterych jde poznat? me se moc nechce podstupovat ty sileny testy…a co to vlastne pak znamena kdybych na testy nesla a mela ji…doufam ze teda ne…ale abych vedela do ceho jdu :-) kujiiii

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 13.08.09 12:26

Mikito- já tedy odpověď neznám, ale díky za založení dotazu, protože já údajně dle doktora taky na cukr testy nemusím, tak tam ani nejdu…

PetruS 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 12:34

Ahoj Těhulky,
tady je to docela hezky vysvětleno :) :
 http://www.miminet.cz/clanky.php?…

PetruS 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 12:37

Já testy podstoupit musela už jen proto,že je mi nad 25 let, ale dalo se to zvládnout. Měla jsem obavy, abych tu sladkou dobrotu nevyvrátila, ale ustála jsem to a jsem ráda, že mám jistotu :)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 12:49

ahojki, taky jsem na tom testu byla, měli podezření z moči,,,, ale nakonec v pohodě, na to, že sladký pití absolutně nemusím, tak jsem to zvládla OK,,, oni to dnes už ochucují kyselinou citronovou, tak to mělo i příjemnou chuť. Tenhle test na cukrovku je jeden z nejmíň náročných, tak bych ho neřešila, horší je amnio apod., vypít sladkou šťávu je blbost a navíc ta nejmenší, kterou můžeme pro mimčo udělat.
nepřihlášená Anik

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 13.08.09 13:08

Ja teda nebyla ani s Jenikem (to mi bylo 26) ani ted nejdu. Dr. rikal, ze kdyz k tomu neni indikace (moc, cukrovka v rodine, otoky) ze to je zbytecny. :nevim:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 13.08.09 13:34

lucci: jeee to jsem chtela slyset :-) taky nemam zadny potize…a ten test mi prijde jako tyrani jak me tak malyho (kdyby to bylo jen vypit sladkou vodu) ale dva dny nejist…pak hodinu a pul hlady se trmacet k doktorovi pak troje odbery (pokazde sebou svihnu) a cely dopo jeste hlad…no potes prdel :)
a taktez je mi vic jak 26 takze snad to bude OK

Petru: mooooc dekuji za odkaz

concetta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 13:48

Ahoj. Ja teda cukrovku mam v tomto tehotenstvi a mela jsem i v prvnim (to mi bylo 27). Kdyz mi ji diagnostikovali poprve, vubec jsem tomu nechtela verit. Spojovala jsem cukrovku s obezitou, vysokym tlakem, spatnym zivotnim stylem. Ja mela pred tehotenstvim 49 kg na 170 cm, velmi nizky tlak, zadne otoky (ani na konci, to byl horky srpen) a stravuju se myslim docela zdrave. Jediny rizikovy faktor je cukrovka v rodine (prarodice). Presto jsem cukrovku mela a automaticky se objevila i v tomto tehotenstvi (dokonce tentokrat velmi brzy, kolem 13 tt.). Priznaky (alespon pro me) nema vubec zadne. Ja bych byt tebou test na cukrovku neodmitala, protoze se to opravdu bez nej nepozna. Ja jsem pri obou tehotenstvich nikdy (!) nemela ani cukr v moci, ani zvysenou glikemii nalacno, ani velky vahovy prirustek a presto cukrovku mam. Rizika nelecene cukrovky jsou pry makrosomie plodu (t.j. ze miminko moc rychle pribyva na vaze a narodi se moc velke) a po porodu mohou mit deti hypoglikemii (nedostatek cukru), protoze jsou na vysoky prijem cukru zvykli z tela matky.

nothingn
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 13.08.09 13:50

Ahojky.No já holky,jsem proto aby chodil každý.V minulém těhu mě doktor neposlal,taky neměl důvod.No a nakonec začalo bláznění ve 30tt,kdy mimi najednou rostlo nějak hodně.Tak udělali testy a těhucukrovka jako vyšitá.No už s tím nic moc dělat nedalo.Nakonec jsem musela rodit v prenatálním centru,protože už nešlo moc vyšetřit srdíčko malýho.Problém je v tom,že se srdíčko oproti normálním dětem zbytňuje a děti mají vyšší váhu.Ono když se potom narodí,tak nemusí srdce zvládat fungovat jak má.A nakonec mi po těhu zjistli,že mi ta cukrovka v podstatě zůstala v podobě porušený glykemický tolerance.Teď jsem podruhý těhu a zvládám to zatím jen dietou a kontrolujou mě.Na druhou stranu je fakt,že z tý cukrovky většina doktorů fakt nadělá a i na diabetologii jsou dost důležitý.Jinak mě za celý minulý těhu cukr v moči nikdy nevylezl :( Jo a prý některé porodnice vyžadují,aby jste měli OGTT udělanej.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 13.08.09 14:41

Už jsem to někam tady psala, ale moje zkušenost se zátěžákem je dost negativní.

Hlad jsem zvládla, vypití jsem zvládla, ale co se odehrávalo potom… pár hodin po mě začal polévat pot, bylo mi na omdlení. Domů jsem dojela jen tak tak, děsný běhání na záchod. Křeče v žaludku. Dva dny jsem byla chcíplá, pila jsem Kulíška, abych nebyla dehydrovaná… Pohyby nejdřív naprostý šílenství, pak ticho po pěšině, hrozně jsem se o malýho bála.
Po té dávce cukru se mi strašlivě pomnožili kvasinky, pálilo mě každý vyčůrání, nemohla jsem se jich v té hrozné míře zbavit, z toho se mi rozvinul zánět a o pár týdnů déle, zdánlivě spolu nesouvisející, jsem skončila na pohotovosti se zánětem, křečema.

Pro mě jsou veškerá vyšetření dobrovolná, kdo chce, ať jde, ale mě už tam nikdo nedostane. Cukrovku v rodině nemám, tento test dopadl „v pořádku“, takže příští těhu ho nebudu mít.

Tím nechci říkat, nechoďte tam, jen je to zátěžák a malé procento lidí to zkrátka nemusí snášet tak dobře.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 15:15

mikitta … dva dny nejíst????? tak to slyším poprvé, já nemohla jíst akorát to rána před odběrem, no a jasněže to dopoledne ve špitále,,, ale pamatuju si, že ještě večer předtím jsme byli s přítelem na večeři a pořádně jsem se nadlábla, tak nějak do zásoby na ten další den:)) nepřihlášená Anik

zdenulina
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 13.08.09 19:14

Já bych z toho drama nedělala. I když mi to vůbec nechutnalo, bylo mi celou dobu v čekárně blbě a dost na blití od hladu a po té sladké chuti, tak bych to podstoupila znovu. Jen tak pro nic za nic se to zřejmě nedělá. 2 hodiny se vydrží a píchání do prstu je proti porodu naprostá brnkačka. A že se nejí 2 dny?To jsem nikdy neslyšela. Nedávno jsme měli v rodině hodně hubenou těhotnou mladou (22 let) mamku, která za celé těhu přibrala jen 4 kg. A měla takové potíže s těhotenskou cukrovkou, že musela být poslední měsíc v nemocnici až do porodu.

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 13.08.09 20:53

Tak já nevím, není to tak hrozný a máš jistotu, že jsi ok, příp. jsi hlídaná..... Jde přece i o mimi!!!!! A nezjištěná cukrovka může nadělat dost velký potíže miminku, jeden takovej ne příliš dobrej příklad mám ve svém okolí. Jinak já cukrovku měla. Kdyby můj dr. neposílal každou těhuli, tak mě by neposlal-žádná cukrovka v rodině, byla jsem štíhlá, v těhu jsem přibírala málo, otoky jsem neměla ani jednou....... Takže tak.....

PetruS 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.09 15:02
mikitaa píše:
lucci: jeee to jsem chtela slyset :-) taky nemam zadny potize…a ten test mi prijde jako tyrani jak me tak malyho (kdyby to bylo jen vypit sladkou vodu) ale dva dny nejist…pak hodinu a pul hlady se trmacet k doktorovi pak troje odbery (pokazde sebou svihnu) a cely dopo jeste hlad…no potes prdel :)
a taktez je mi vic jak 26 takze snad to bude OKPetru: mooooc dekuji za odkaz

Miki, já mohla jíst normálně, jen ten den, kdy jsem šla na to vyšetření jsem šla nalačno. Vzali mi krev a do chvilečky mi dali vypít tu dobrotu.Přesně po dvou hodinách krev znovu odebrali a tím to skončilo. Výsledky mi pak sdělila moje gyndr. Je to běžný postup :)

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 14.08.09 19:11

ono to na ruznych mistech probiha ruzne jak jsem zjistovala…nejvic se mi libil postup jedny holciny od nas z diskuze…pry ji jeden den rano vzali krev nalacno…druhy den si mela dat sladkou snidani a pak prijit znovu na krev…to by mi nevadilo..i bych se smirila s tim ze me budou dvakrat krisit ale jen kazdy den jednou

u nas je postup pry takovy ze uz vecer pred se nesmi jist…bydlim daleko takze cesta autem rano hodinu a pul pak prvni odber, prvni kriseni…pak vypit sladkou stavu (to mi neva) za dve hodiny dalsi krev..a za hodinu dalsi. pro me proste silena predstava. brani krve mi dela hodne zle…a navic jak tu psali o tech kvasinkach tak to se obavam bych odnesla uplne stejne…me staci si osladit caj a mam zanet jak hrom. chodim kazdy tri tydny na UTZ tak by preci poznali ze mimco roste rychleji nebo pomaleji :-)

ale vsem dekuji za nazor..diiiiky :-)

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Rolins přiživuje spor s Rytmusem? Tady je její vysvětlení!

Rozhodli se Dara Rolins a Patrik Rytmus Vrbovský definitivně znemožnit u... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >