Tekutý prací prostředek - prosím poraďte

haneke12
13.4.10 19:17

tekutý prací prostředek - prosím poraďte

Ahoj holky, přemýšlela jsem, že bych chtěla začít prát v tekutém pracím prostředku a ne už v prášku, občas mi totiž zůstanou od prášku na prádle stopy, a to nijak na prostředcích nešetřím, peru v Arielu. Nemám s tekutými prostředky ale naprosto žádné zkušenosti - je to lepší? A jaký si mám pořídit a jak ho použít? Díky moc za rady! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
13.4.10 19:20

Používala jsem dlouho tekutý Persil a hodně jsem prádlo přednamáčela, aby se vůbec vypralo, myslela jsem, že je to normální.
Pak jsem koupila sypký Ariel a nestačím se divit, že to jde aj bez namáčení :lol: .
Ještě toho tekutého doma spoustu mám a leží mi tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
13.4.10 19:30

Tekutý gel je vždy méně účinnější než prášek stejné značky. Schválně si kup tekutý ariel, když jsi na něj zvyklá a uvidíš. Nicméně z gelů bych řekla, že ten Ariel je stejně nejúčinnější. To, že nedělá bílé stopy a neznečišťuje pračku je snad jediná výhoda oproti práškovému :think: . Použít - množství dle návodu, kdysi jsem to dávala do takové nádobky s kuličkou rovnou do bubnu, pak jsem to do toho bubnu lila rovnou.
Teď ale používám práškový Qualt excel a účinkuje skvěle, navíc mi zatím neudělal na prádle bílé šmouhy, neboť je ekologický, dávkování je poloviční a neobsahuje takové množství „sádry“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
13.4.10 19:37

haneke kdysi jsem o tom někde četla článek, že tekuté prášky tolik nevyperou ale za to jsou šetrnější k prádlu a látkám. Takže záleží na tobě jak moc špinavé bys v tom prala. Umím si to představit na nějaké citlivé tkaniny ale toho je většinou málo. taky jsem nad tím uvažovala, ale zatím jsem zůstala u sypkého. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
13.4.10 19:43

dělám si mýdlový sliz..akorát sem tam přidávám žlučové tekuté mýdlo…prášky ještě sem tam použiju na montérky..já jsem byla spokojená s persil gelem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23161
13.4.10 19:46

Mám doma tekutý persil a perwoll, ale peru v nich jen oblečení málo špinavé, vetšinou jen propocené. Na normální prádlo radši prášek Ariel a Persil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11764
13.4.10 19:50

Tak já přesedlala z prášků na gel asi před dvěma roky a vůbec jsem si nevšimla žádnýho rozdílu, že by teda ten gel měl prát míň :think: Já to udělala z toho důvodu, že mi to nezakydá ten zásobník (mám pračku s vrchním plněním a nedá se to pořádně umýt :-x ). Na fleky přidávám odstraňovač. Jo a peru v Persilu, předtím jsem používala sypkej Ariel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
haneke12
13.4.10 19:54

..no, my máme prádlo jen běžně špinavé, prostě nošené, žádné velké znečištění.. Oba jsme kancelářské krysy.. tak snad by to šlo, prát v tom tekutým. Díky za odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
55266
13.4.10 20:29

Jedině tekutý…
taky mám pračku s vrchním plněním a není to zakydané…
Mám persil jak na bílé,tak na barevné a spokojenost…
na dětské prádlo mám tablety a ty jsou přímo do bubnu…jsou z Dedry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
13.4.10 20:31

tak ja drive prala v normalnim prasu ale kvuli flekum jsem presla na gel,je pravda ze ty co jsou u nas mi moc nesedi,kupuji v Rakousku nebo Nemecku jejich Ariel a pro malou OMO Kuschelweich,naprosta spokojenost,pradlo krasne voni a je i super vyprane a jinak obcas pouzivam gelove kapsle co mam z Anglie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
13.4.10 20:34

Buď sliz nebo Ecover.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
13.4.10 20:44

Ja peru taky uz jen v gelu a ani mi neprijde, ze by gel pral min :nevim: jo takovej perwol tak ten nepere vubec, ale jinak pouzivam woolite color nebo palmex color i na bile pradlo, pac mala ma spoustu barevnyho pradla a cekat az se mi sejde jen cerveny, oranzovy, zluty, modry, zeleny, fialovy… bych se nedockala. A to je mala docela prasatko, vsechny fleky potru bud wanishem nebo zluc. mydlem a vypere se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13355
13.4.10 21:16

tak já střídám tekutý persil sensitive a klasický sypký prášek Eurona. s obojím jsem maximálně spokojená. s Persilem jsem nikdy nenamáčela předem a vždy bylo suprově vypráno, a to i dětské oblečení pocintané od jídla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
13.4.10 22:04

Ahojda, já peru jedině v tekutém. Klasický mmi taky nechával stopy. Na tekutý nedám dopustit.mÁM woolite na barevné, černé a jemné a pere se s nim dobře a hezky i voní.

• Nahlásit
  • Citovat
2514
14.4.10 10:15

Já používám na praní prací řadu Permon od firmy Missiva, pere výborně a navíc je to ekologicky šetrný výrobek, tak z toho mám i dobrý pocit. Jen dá trochu práce naučit se ideálně kombinovat jednotlivé složky, ale ve finále spokojenost a myslím, že i dost ušetříme. :wink: Složky jsou většinou tekuté, jen dvě sypké, dávkuje se to do takové butelky.
Doufám, že tu teď nebudu nařčena z reklamy, prodejce jim nedělám, jen jsem opravdu spokojený zákazník. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama