Telemarketing z banky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.9.21 21:47

Telemarketing z banky

Ahoj lidičky,

chci se zeptat, jak se bráníte otravným hovorům z banky? Neustále příteli i mě volají, nabízejí úvěry, kreditky, zase úvěry, zase kreditky, semtam i pojištění, několikrát jsme jim slušně říkali, aby už nevolali a kdybychom něco chtěli, sami se ozveme. Konkrétně se jedná o Monetu, ale podobný přístup jsem již v minulosti zažila u České spořitelny. Ale ta Moneta volá furt a mají snad 1000 čísel, takže blokace je úplně k ničemu. A neznámé hovory občas brát musíme, sem tam volají naší zákazníci (jsme současně i drobní živnostníci), občas jde i o něco důležitého.

Jak se tedy jinak bránit? Přemýšlím, že budu měnit banku, protože říct, aby už nevolali, evidentně nestačí. Ale obávám se, že je to tak všude. :nevim:

Prosím o respektování anonymity, nerada bych v této záležitosti měla veřejně identitu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59152
25.9.21 21:56

Když už vezmu obtěžující číslo, prostě to položím a zablokuju.
Slyším úvod, řeknu díky, nemám zájem a pokládám. klidne v polovině věty volajícího

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5785
25.9.21 22:24
@Anonymní píše:
Ahoj lidičky,

chci se zeptat, jak se bráníte otravným hovorům z banky? Neustále příteli i mě volají, nabízejí úvěry, kreditky, zase úvěry, zase kreditky, semtam i pojištění, několikrát jsme jim slušně říkali, aby už nevolali a kdybychom něco chtěli, sami se ozveme. Konkrétně se jedná o Monetu, ale podobný přístup jsem již v minulosti zažila u České spořitelny. Ale ta Moneta volá furt a mají snad 1000 čísel, takže blokace je úplně k ničemu. A neznámé hovory občas brát musíme, sem tam volají naší zákazníci (jsme současně i drobní živnostníci), občas jde i o něco důležitého.

Jak se tedy jinak bránit? Přemýšlím, že budu měnit banku, protože říct, aby už nevolali, evidentně nestačí. Ale obávám se, že je to tak všude. :nevim:

Prosím o respektování anonymity, nerada bych v této záležitosti měla veřejně identitu.

Nikdo mi nevola, kdyz vyjimecne ano tak hned reknu ze nemam zajem a vypipnu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4355
25.9.21 22:28

Nejlepší je se zeptat přímo jich co máte udělat aby vám už nevolali nikdy. Když jsem volala průzkumy a dotazníky tak tam byla možnost že si člověk přeje vyřadit z databáze. Zkusila bych se na to zeptat přímo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6304
25.9.21 22:42

Normálně jim řekni, že si nepřeješ od nich další hovor, že jinak dáváš podnět na Úřad pro ochranu osobních údajů. Nicméně osobně já bych od takové prasácké banky odešel úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 22:43

@Leviatan Jó, to říkali, že můžou odvolat jakýsi souhlas s kontaktováním. A stejně volají.

• Citovat
  • Nahlásit
4355
25.9.21 23:00
@Anonymní píše:
@Leviatan Jó, to říkali, že můžou odvolat jakýsi souhlas s kontaktováním. A stejně volají.

Tak to by mě též vytočilo. Chtěla bych nadřízené nebo zavolat do banky. Ale to si myslím nepomůže. Protože toto nejsou hovory z banky ale z marketingové společnosti, u kterých si banky tohle objednávají. Já jsem zkusila kdysi jako brigádu nabízet pojištění jako za českou spořitelnu. Vydržela jsem jeden den, víc jsem neměla žaludek a pak jsem dělala jen dotazníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
25.9.21 23:26

Pokud to není přímo banka, stačí říct, že odvoláváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro marketingové účely, to samé nahlašte v bance.

Osobně mi obvykle stačí říct, že k hovoru jsem nedal souhlas a chci od nich vědět, kde vzali moje číslo, tím to většinou skončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 09:54

Bohužel to v bance přímo je, mají přímo svou centrálu, odkud volají, kdysi se tam známá ucházela o nabídku práce, odešla po 4 dnech, jen co to vše viděla.. A já už prostě nevím. Asi opravdu změníme banku, stejně tam jsou i nesmyslné poplatky. Asi to bude nejjednodušší. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 09:56

@Kazatel Vždycky říkají, že jsem jejich klientem a proto mi chtějí něco nabídnout. Telefon tam mají právě kvůli toho, že tam u
nich jsem.

• Citovat
  • Nahlásit
6304
26.9.21 10:30
@Anonymní píše:
@Kazatel Vždycky říkají, že jsem jejich klientem a proto mi chtějí něco nabídnout. Telefon tam mají právě kvůli toho, že tam u
nich jsem.

Mám více účtů u více bank. A u většiny z nich mi nikdy nikdo nevolal, nikdo neposlal sms, nikdo neposlal email.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10825
26.9.21 10:44
@Zumpa píše:
Mám více účtů u více bank. A u většiny z nich mi nikdy nikdo nevolal, nikdo neposlal sms, nikdo neposlal email.

Mám stejně zkušenosti. Leda myslím raifka to jednou zkusila. Ale jinak absolutně nic. Neberu teďka emaily o změnách ceníku apod. důležité informace.

Ale jinak prostě děkuji, nemám zájem a nashledanou a položit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
26.9.21 11:27
@Anonymní píše:
nich jsem.

To je samozřejmě nesmysl, telefon mají kvůli nutným případům, kdy třeba dojde k podezřelé transakci v kartovém centru.

Krom toho odvolání souhlasu je jednostranná záležitost, k tomu se ani nemají co vyjadřovat a je úplně jedno, co Vám kdo řekne do telefonu. Vůbec se dál nebavit, to se přesně dostanete pak do takových situací, telemarketéři jsou na to školení. Pokud nejste argumentační typ (necháte se ukecat), tak je lepší prostě jen trvat na svém, nic dalšího neřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
27.9.21 14:21

Stačí odvolat souhlas s marketingovými aktivitami a to na komunikačních kanálech, přes které nechcete být obtěžována. Já to mám tak, že jsem si v bance zakázala, aby mě s nabídkama kontaktovali telefonicky, ale emailem jsem nechala. Přece jen chci být v obraze. Tedy po telefonu mě nesmí s nabídkou kontaktovat. Samozřejmě je to jen o marketingu, kdyby byl nějaký problém (zneužití karty nebo něco s účtem) samozřejmě, že mi budou volat. Nicméně takto se nemusím stresovat s nevyžádanými telefony a ani nikomu neslušně pokládat telefon. Přece jen jsou to taky lidi a dělají svou práci. Třeba tam sedí nějaký student, co se zaučuje. Nebo matka samoživitelka, která potřebuje peníze, aby nakrmila své dítě. Tak na ně nebudu přece hrubá. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat