tělesná hmotnost

119
26.7.04 11:14

tělesná hmotnost

Ahoj těhulky,
ráda bych znala vaše názory na přibírání v těhotenství. Jsem ve 20 týdnu a nepřibrala jsem zatím ani deko, spíš naopak - v prvním trimestru jsem ztratila 3 a zatím nejsou zpět. Už mám pěkné bříško, ale váha se pořád nehýbá. Nijak nesportuju, jen chodím na procházky, tak normálně. A jím taky normálně, žádné diety ani nevolnosti apod.
Vím, že to je asi „kus od kusu“, ale stejně - jste na tom některá taky takhle nebo máte už většinou něco navíc?
Díky a pohlazení bříškům
Tutu + mimi 20tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

595
26.7.04 11:20

Ahoj Tutu,
já měla do 20. týdne -7Kg a pak do porodu jsem 8Kg přibrala, takže jsem rodila o kilo těžší než před těhotenstvím. Ale narozdíl od Tebe jsem trpěla tři měsíce celodenní žaludeční nevolností. Pokud se miminko vyvíjí tak jak má, tak si nedělej starosti a buď ráda, žes nepřibrala 30Kg.
Pa Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.04 13:30

do sedmého měsíce jsem přibrala 10 kilo, pak ani gram, naopak jsem ještě 2 kila shodila, takže celkem 8 kilo. ty se pak vyparily jak mávnutím kouzelného proutku. matka šílela, že budeme mít podvyživené dítě, a že ho dají do inkubátoru…blbé řeči :-)))měla 2700g (14 dní před termínem) a inkubátor nikdy neviděla :-)moje kamarádka nabrala 16 kilo, ale po porodu chodila co půl hodiny na záchod a splaskávala se před očima. z porodnice si přivezla pět kilo. zadržovala vodu, kterou po porodu vyloučily ledviny. myslím, že se není třeba nervovat z malých přírustků a pokud se mamina nepřecpává, tak ani z těch větších.
dneska o sebe maminky dbají mnohem víc a snaží se být pěkně štíhlé i po porodu. osvěta asi trochu funguje a lékaři také před přílišným nabíráním varují (aspon ten můj). pokud se mimču daří dobře, tak si vezme co potřebuje i když nepřibereš ani gram. příroda není hloupá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
1512
26.7.04 14:03

ahoj,
ja som v 30tt a mam 10kg navyse. a to som do 26tt hrala volejbal a chodila do posilky. teraz som nejaka moc unavena. ale normalne som 7× tyzdenne trenovala a stravovala sa nie vhodne pre mimi. odkedy som tehulka tak jem normalne, chleba s maslom a pod. a samozrejme sladke. myslela som ze staci jest dalej nizkotucnu stravu… :? ale vyzera to tak ze u mna to funguje len ked som fyzicky aktivna. moje telo asi tusi ze po porode sa bude tvrdo makat tak si robi zasoby :D .
ale podla mna mas vyhodu, nebolia ta tak velmi klby a prdel navlecies aj do starych nohavic, co ja teda nie. takze ked je mimi ok tak je to ok :lol:
danka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
27.7.04 23:11

Ahoj Tatu,
já do šestého měsíce nepřibrala nic, pak jsem nabrala dvě kila a v poslednim týdnu jsem kilo zhubla.
Ale taky jsem zvracela, bleeeeee:)
Ale jak už tu bylo psáno jestli je mimi v poho buď ráda že nemáš navrch 30:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.7.04 09:54

Pro tutu

Tady záleží, jak jste na to byly před těhotenstvím. Pokud jste byly hubené jako modelky, tak by jste přibírat opravdu měly (to je můj případ, přibrala jsem 15kg), ale pokud máte takovou tu zdravou normální váhu přibírat můžete málo nebo skoro vůbec ne. Moje kamarádka, trošku silnější, přibrala v těhotenství jen 4 kg a po porodu má ted lepší postavu než kdy předtím. Takže se ničeho nebojte.

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
28.7.04 10:10

Ahojka Tutu. Řešila jsem přesně ten samý problém jako ty. Vůbec jsem nepřibírala. Doktor se na mě skoro zlobil, že nebudu mít energii na kojení, já se nutila do jídla ze kterého mi stejně bylo pořád špatně… . Pak jsem se na váhu a vážení vykašlala a nechala to na přírodě. Přibírání jsem zaregistrovala snad až někdy po 24 týdnu těhotenství a do 38. týdne jsem přibrala celkem 8 kilo. Minulé úterý se mi v 38. týdnu narodila 2,5kg holčička a já jsem odešla z porodnice ve svých předtěhu riflích a manžel je na mě pyšný, zrovna včera mi říkal, že takovou mě čekal až tak po půl roce, to potěší :D . Neboj se, myslím že příroda ví co s námi dělá. Naše holčička je zdravá, krásná a úžasně prospívá a já mám mléka na rozdávání. :)
Radka a Babetka 8d

• Nahlásit
  • Citovat
34
28.7.04 17:12

ahoj,
moja vychodzia hmotnost bola 49 kg, som v 35.tt a mam +14kg
Podla reakcii okolia nevyzeram ako buchta, proste mam brusko a prsia samozrejme :), ale aj tak mi ten prirastok na vahe robi starosti. Uz by som nechcela dalej priberat, ale neviem to obmedzit. Neprejedam sa, jem uplne normalne, dokonca mi ani sladkosti nejdu tak ako pred tym. Takze neviem, vobec nechapem, ako to funguje.
Len dufam, ze to pojde rychlo a lahko dolu :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
361
28.7.04 19:55

Ahoj,

tak nevim, jak to tady tak ctu, zacinam mit strach:-) Ja jsem ve 21tt a priblala jsem zatim 15kg… pravda, cekam dvojcatka, a moje vychozi vaha byla 60 pri 179 cm, ale svoje predtehotenske rifle po pordu asi neoblecu tak rychle:-) Jestli tu velikost 38 oblecu jeste nekdy, to je fakt otazka… Ale co nadelam, mimi jsou mimi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.7.04 22:09

Neboj já přibrala u syna 16 kg a narozen 3dny před termínem měl 3500g a 52 cm, a u dcery jen 3 kg a narozdila se 6 dní před termínem a měla 3500g a 50 cm. Takže pokud je mimi v pořádku a roste jak má ničeho se neboj.
Navíc moje kámoška přibrala bez mála jen kilo a malá měla skoro 4,5 kg a 54 cm.

Maminky nebojte i velké přírůstky na váze jdou dolů, já měla těch 16 kg dole za 9 měsíců. A u malé jsem šla domů o 4 kg lehčí než před otěhotněním.

Hodně štěstí a krásná miminka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama