Televize do pokojíčku pro děti

24.11.19 12:49

Televize do pokojíčku 11 a 7

Holky co si myslíte o pořízení televize dětem do pokojíčku. Zatím jsme odolávali, nejstarší jí dostal asi až v osmé třídě, ale jelikož jsme se rozrostli, máme tři dětské pokoje a nemáme ložnici. S manželem spíme v obýváku, já tedy většinou u nejmenších dětí, protože jsou každou chvíli vzhůru. Na chlapa je toho poslední dobou hodně a v devět už je v říši snů. Budíček do práce má ve 3.30, tak se potřebuje vyspat a zaplá televize mu vadí. Děti i já chodíme spát později a většinou se všichni namačkáme k nejstaršímu. Nevadí mu to, jsme zvyklí spolu trávit večery a povídat si, ale přeci jen má už nárok na soukromí. Když u nás o víkendu spí jeho slečna, je logické, že tam nejdeme, pokud tedy nejsou pryč. Když manžel usne brzy i o víkendu, což se většinou nestává, ale třeba včera ano, máme po telce a hrajeme hry, což je fajn, ale Stardance nás baví. Dříve jsem byla dost proti, ale teď o tom vážně uvažuji. Děti večerku nemají, chodí spát, kdy chtějí. Ve všední dny koriguji jen sedmiletou, protože je sova a do půlnoci jí vzhůru nenechám. Poslední dobou už si ale sama řekne, že chce kolem deváté přečíst pohádku. Syn chodí spát kolem 22. hodiny sám od sebe, takže se nebojím toho, že by ponocovaly. Už pochopily, že spánek je fajn a poznají kdy mají dost. Přinejhorším to pohlídám. Přesto mám z toho trochu obavy, vlastně ani nevím proč. Zřejmě mám zažité, že dětem do pokojíčku televize nepatří, stejně tak jako do ložnice. Nicméně v naší situaci by se nám hodila, co si o tom myslíte? Donesl by jí Ježíšek a jsem si jistá, že by to byl pro oba top dárek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22873
24.11.19 12:58

Osobně bych spíš dala dvě děti do společného pokojíčku a měla ložnici, kde by mohl manžel spát a vy využívat obývák i později večer. A nebo ji dát do kuchyně, pokud to rozměr umožňuje. Mě se osobně TV v pokojíčkách nelíbí a nedávala bych jim jí tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3555
24.11.19 12:59

Ja bych zrušila 1 dětský pokoj, ať se ma manžel, ktery dre a vstava brzy, kde vyspat. Na gauci v obýváku to asi nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 13:02

Za me TV do pokojíčku patří. Nevidím v tom žádný problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40347
24.11.19 13:02

Zrušila bych 1 dětský pokoj a znovu zřídila ložnici, ať má manžel klid na spaní. A televizi do pokojíku bych dítěti nekoupila nikdy. Myslím, že televize do dětského pokoje a ložnice nepatří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
40712
24.11.19 13:03

Chtela jsem napsat to samy.. Taky bych radši mela ložnici a dva detsky pokoje..
Koupili byste jen do jednoho pokojicku tv, jo? A dalsi rok bude chtít nejmladsi taky a vsichni budou sedet u sebe v pokoji a cucet na svoji tv a o ty společný večery prijdete.. Ty se maximálně zmacknes k jednomu kterej zrovna bude koukat na to na co bys chtěla.
Ale jinak si myslím, ze ted uz se ten pokoj bude rušit tezko u tak velkých deti :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
24.11.19 13:06

Já jsem taky pro ložnici. A s TV v pokoji problém nemám, nevidím rozdíl mezi mobilem, počítačem a televizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 13:09
@a12 píše:
Chtela jsem napsat to samy.. Taky bych radši mela ložnici a dva detsky pokoje..
Koupili byste jen do jednoho pokojicku tv, jo? A dalsi rok bude chtít nejmladsi taky a vsichni budou sedet u sebe v pokoji a cucet na svoji tv a o ty společný večery prijdete.. Ty se maximálně zmacknes k jednomu kterej zrovna bude koukat na to na co bys chtěla.
Ale jinak si myslím, ze ted uz se ten pokoj bude rušit tezko u tak velkých deti :lol:

Ne, oni mají společný pokoj. Máme pět dětí. 16,11,7 a šesti měsíční dvojčátka. Nejstarší a miminka mají pokoje zvlášť a prostřední spolu. Šlo by to jedině, že 11 letý půjde k nejstaršímu. A prvňačka k miminkům, kteří se budí x krát za noc, což nám právě nepřijde moc řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 13:09

Proti TV v pokoji nic nemám, taky dětem zůstane TV v pokoji, ale zatím budou mit jeden společný a jsou malí, takže to budu korigovat já až pak budou mít každý svůj pokoj tak6 budou mít TV.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
24.11.19 13:10

Proste bych ji koupila. Ale stvalo by me to spani na gauci a ze nemate loznici… no ale na ukor deti bych nic nestehovala jak tu ostatni pisou. Mate 3 deti a evidentne malo mista, tak se holt musite uskromnit vy dospeli… :nevim: a to nic proti tobe, jen tak reaguji na ty co pisou o zruseni jednoho pokoje…
Tak dokonce 5 deti…

Příspěvek upraven 24.11.19 v 13:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
24.11.19 13:10

No, pridávám se k ostatním, taky bych radši měla ložnici a pokojicek pro 2 mladší společný, tak nějak mám ráda svoje soukromí s mužem. Tv do pokojíčku se mi moc nelíbí, zatím mám děti malé, takže otázka jak budu reagovat za pár let, ale mám to stejně i s počítačem. Já bych byla nadšená ze společných večerů u her.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1306
24.11.19 13:12

@Katchulina To zaleží, co chcete, aby z dětí vyrozstlo, jaký měly prospěch ve škole atd.
Podle mě televize do dětského pokoje nepatří. Vidím o u známých a je to mor. Přijdeme na návštěvu, děti si hrají a přitom běží televize. Pak se občas někdo z dětí zadívá, přestává si hrát a tak se to pořád střídá. Vůbec si návštěvu kamarádů neužijí. A navíc se pak hádají, kdy to vypnout, rodiče nemají kontrolu, na jakou ptákovinu a jak dlouho děti koukají.
My jako děti hodně koualy na televizi a podle mě to bylo špatně. Vůbec jsme si kvůli tomu s bráchou nehráli, přitom jsme jen o 2 roky od sebe. Nehledě na to, že ty kraviny, na které jsme koukali nám nic nepřinesly, jen jsme tím odkládali smysluplnější činnost.
Děti k sobě a TV jen chvíli denně.
11 už je větší dítě, ale ani tak ještě nemá rozum, aby si ohlídalo čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1131
24.11.19 13:36

Proc to nevyresite notebookem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
24.11.19 13:39
@Katchulina píše:
Ne, oni mají společný pokoj. Máme pět dětí. 16,11,7 a šesti měsíční dvojčátka. Nejstarší a miminka mají pokoje zvlášť a prostřední spolu. Šlo by to jedině, že 11 letý půjde k nejstaršímu. A prvňačka k miminkům, kteří se budí x krát za noc, což nám právě nepřijde moc řešení.

A vzbudili by ji? Moje sedmiletá spí tak, že ji nevzbudí ani řvoucí mimino přímo u hlavy.
Být vámi, tak to zkusím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24604
24.11.19 13:44

A jak velké jsou místnosti? Nesla by ta největší nějak rozdělit abyste měli aspoň malou ložnici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama