Můj bratr není šťastný

2
23.11.19 22:01

Můj bratr není šťastný

Dobrý večer, zajímal by mě váš nestranný názor. Jedná se o mého mladšího 12letého brášku. Poté co já jsem se od mé mámy a bráchy odstěhoval se máma velmi změnila. Dříve to byla milující maminka, která by se pro své děti rozkrájela. Neměla to jednoduché, přesto dělala co mohla. Po smrti našeho otce, který spáchal sebevraždu kvůli dluhům nás vychovávala sama. Mě bylo v té době 13 a bráchovi 2 roky. Náš táta byl hodný, ale hrozně se zadlužil a vyřešil to tím nejhorším způsobem. Mámě jako po manželce po něm zůstaly velké dluhy. Měla dvě práce a dělala vše proto, aby jsme my s bráchou měli vše. Já si na ní nemůžu stěžovat. Jenže dneska už to několik let není ta milující maminka. Po mém odstěhování si začala hledat chlapy, to by nevadilo, nikdo po ní nechtěl, aby zůstala mladá a hezká ženská sama. Jenže neměla nikdy šťastnou ruku, nacházela si samé divné existence. Asi na čtvrtý pokus našla to nejhorší co mohla a zůstala s ním. Na úkor mého bráchy. Ten chlap ho jen ponižuje, zesměšňuje a pomlouvá ho. Protože matka v něm vidí snad boha, jde i ona proti svému vlastnímu dítěti. Nevěří mu, neposlouchá jeho prosby, že se ho bojí a naopak mu neustále tluče do hlavy jak je jeho nový tatínek skvělý a jak on je zlý a nevděčný. Ten chlap je strašný manipulátor a snaží se na okolí působit jako anděl, matka mu jen přizvukuje a chová se jako jeho pes. Všude se s ním chlubí, už ale neřekne, že jí psychicky deptá. On jí zakazuje se vidět i se mnou a mou budoucí ženou. Zakazuje jí kamarádky, rodinu, koníčky a prostě vše. Snažil jsem se jí pomoci, ale ona nechce. Já jsem ten nejhorší a několik měsíců se se mnou neviděla. Kvůli tomu, že je ten chlap vyhodil v noci na ulici a my je vzali k sobě. Druhý den to úplně otočila a my byli ti nejhorší. Samozřejmě, že hned ráno vzala kluka a běžela s prosíkem za tím no budu slušný-pánem. Brácha jí prosil, že tam nechce, ale ona nevidí, neslyší. Ještě se mu vtírá, přitom mohli žít u nás a my bychom jim pomohli. Od té doby se nestýkáme Jen mi občas zavolá. Jinak běží z práce domů, uvaří, uklidí a skáče kolem svého prince. Kluk jí nezajímá. Veškerou výchovu nechává na tom chlapovi a ani slovem se ho nezastane. Brácha ho nesnáší, bojí se ho a ten chlap mu vše zakazuje. Sice si ho kupuje, takže kluk má zdánlivě vše na co si ukáže, ale většinou mu to hned zabaví. Zakazuje mu sport, kamarády atd. Za cokoliv. Jako brácha není andílek, dělá problémy, špatně se učí. Ale podle mě je to jen volání o pomoc a o pozornost. Tu on nemá. Je celé dny v pokoji aby měl od toho chlapa klid. Vylézá jen, když není on doma, jenže většinou je doma dříve, než máma. Neustále má nějaké zákazy za své prohřešky, tudíž nemůže ani ven. Něco je možná oprávněné něco ne. Jde ale o to, že by to měla řešit máma, ale to ne. Vše ten její šamstr. On se s ním třeba i učí, ale zase ho jen ponižuje a řve, takže brácha brečí a nic se nenaučí. Když je dlouho v práci, je to jediná možnost, kdy se s bráchou vidím. Je fakt nešťastný, už to není ten bezstarostný kluk. Minule byla máma s tím svým přítelem na několika denním výletě, tak jsme bráchu hlídali a vůbec se mu nechtělo domů. Když se doma zmínil, že jsem se s ním učil, chodili od toho chlapa několik dní smsky o tom, abych se jim nepletl do výchovy a další blbosti. Kdybych měl psát vše, co se tam děje, psal bych do Vánoc, prostě je to tam mazec. Máma vidí jen jeho peníze, že jim koupí, vezme je na výlet nebo k moři, to je pravda, ale nevidí co ta jeho výchova dělá s jejím synem, který mámu potřebuje. Já jsem dospělý a i tak mi ona chybí, nemůžu se srovnat s tím, že máme příští víkend svatbu a máma tam nepůjde, protože on si to nepřeje. Zřejmě naše zatím nenarozené miminko, které přijde na svět v květnu nebude mít jednu babičku. Mrzí nás to, ale nic s tím asi neuděláme. Ona nemůže mít doma ani mojí fotku. On pak prý vyvádí. Mámu už neřeším, té asi pomoci není, je dospělá a musí chtít sama. Až o to bude stát pomůžeme jí. Trápí mě ale brácha, chtěli bychom mu pomoci. Vím, že budeme muset na odbor sociálně právní ochrany dětí. Myslím, že už je to dost zahranou, ale nevím, jestli dokážu být objektivní. Příčí se mi jít proti matce, ale zase to vidím jako jediné východisko. Myslíte si, že to vidím správně? Já jsem přesvědčen, že v tomto by malý kluk vyrůstat neměl. Na druhou stranu nevím jak to chodí. Ještě dodám, že fyzické tresty se snad nekonají, alespoň to tvrdí brácha a já si ničeho nevšiml. Jídlo, pokojík, teplo atd. má, ale mě už to prostě zavání psychickým týráním. Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3327
23.11.19 22:14

Zajděte tam než vám bratra úplně zničí. Má jediný světlý bod a to jste vy. Takže já osobně bych šla i proti vlastní mámě pokud se nedokáže vzpamatovat, nemá smysl se snažit domluvit.
Držím pěsti a hlavně první krok udělejte co nejdříve. Bratr je dost velký, aby vše dokázal na ospod říct. Ideálně navštívit psychologa aby vám udělal ze sezení zápis… Klidně tam jít opakovaně, aby jste měli něco v ruce. :andel:

Příspěvek upraven 23.11.19 v 22:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7100
23.11.19 22:14

Mrzí mě to, jestli je vše opravdu tak jak popisuješ, tak je to mazec. Zašla bych se někam poradit odborně, nějaké krizové centrum pro rodinu. Poradna je v každém okresním městě zdarma, mohli by ti poradit postup vhodný pro bráchu. Je to velký závazek, počítejte i s tím, že bráchovi bude trvat, než se srovná, pokud by byl u vás…do toho miminko…opravdu to zkus probrat s odborníkem, jaký může být dopad a jaké máš možnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
23.11.19 22:47

Bojovala bych za něho, ale bohužel to asi nikam nepovede. Naše sociálka řeší opravdu jen krajní případy, kdy je dítě týrané, viditelně zanedbávané a pod. Je mi bráchy moc líto. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
23.11.19 23:03

Ty by sis brachu vzit nemohl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3632
23.11.19 23:13

Určitě tam jdi a bojuj za něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
24.11.19 00:09

Tak já za něj určitě bojovat chci, ale mám právě strach, abych mu tím ještě více nepřitížil. Proto jsem také tady, abych zjistil jak to asi přibližně probíhá. Kdykoliv jsem se do toho vložil, bylo to ještě horší. Oni pak z něho dělají lháře a nevděčníka a on mu zakazuje se se mnou stýkat. Takže se brácha už bojí cokoliv říct, než z něho něco vyleze musím mu slíbit, že jim to neřeknu. On se ho prostě bojí a představa, že já to poženu přes úřady a jim dojde, že si mi stěžoval, je dost stresující, v případě, že by tam musel zůstat. Já právě vůbec netuším, jak tohle chodí, ale je mi jasné, že ho asi hned neseberou. Představuji si to tak, že asi proběhne nějaké šetření. A mám strach co ten kluk tam v té době. On mu prý vyhrožoval, že jestli si na něj bude stěžovat, že ho nechá zavřít do blázince. Máma ta je úplně mimo. Když už mi jednou za měsíc zavolá, jen slyším jak je ten její princ úžasný a jak jim brácha ničí vztah, jak zlobí, jak se těší, až mu bude 18 a konečně budou mít klid atd. Když jsem jí říkal, že bychom si ho teda vzali, tak nejdříve byla ráda, ale pak zase začal ten její vyvolávat a psát smsky, že on to nedovolí. Že jedině on na něj platí a nebude si dělat ostudu, že nezvládne jednoho parchanta. On totiž si venku hraje na skvělého zachránce samoživitelky se synem. Dělá ze sebe nejskvělejšího chlapa a máma to vždy jen potvrzuje a všude se s ním chválí. Když si někdo všimne, že brácha i když jen mlčky nesouhlasí, hned ho začnou pomlouvat a házet na něj špínu. On mi pak brečí, ale nechce abych to řešil. Naštěstí mám schováno několik smsek o tom jak se ho bojí, jak se k němu chová a i od toho blázna mám pár výhružných sms, kde už nevystupuje jako ten zachránce, ale jako zamindrákovaný chudák, který si své mindráky léčí na bezbranném klukovi. Nevím jestli to bude stačit. Nejlepší by bylo, kdyby máma došla k rozumu, ale o tom už fakt dost pochybuju. Když jsem viděl jak překroutila to rošambo jak je vyhodil, tak mi došlo, že je fakt už dočista mimo. Ona mi to vlastně do dneška nemůže odpustit, že jsem pro ně jel. Prý jsem neměl jezdit a miláček by si to rozmyslel, on je přece úžasný a zavinil jsem to já. Udělal jsem z komára velblouda a taky brácha, protože mi to v noci volal, prý to dle ní neměl hrotit. Tu noc tvrdila jak od něho půjde, měli jsme jít ráno jen pro pár věcí a pro kočku, ale ráno bylo vše jinak a plazila se za ním. Takže na ní se spoléhat nemůžu. Ona bude při něm a z kluka udělají nezvladatelného fracka no a ze mě druhého. Tak nevím jak moc by se tím zabývali, vůbec nemám o tomhle šajnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3632
24.11.19 17:16

To mě moc mrzí, ale šla bych se tam minimálně zeptat. Řekla bych jim své obavy a uvidíš co ti poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama