Termín porodu, kdy?

Anonymní
29.12.20 17:44

Termín porodu, kdy?

Ahoj holky, poraďte mi, jak ste to měly vy.
Na začátku mi vypocitali termín porodu 23.2. A 3.3.
Byla jsem hospitalizována kvůli zkracování čípku a otvírání se. Tam vypocitali, že malá odpovídá 31+1.
Podle 23.2. Jsem již nějaký 33tt, podle 3.3. Jsem 30.
Babo rad.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29.12.20 17:48

Pokud vím, podstatně je číslo z prvního screeningu, čím později, tím větší může mít dítě odchylky ve vyvinu, ale pak se už nic nemění. Sleduji, jestli a jak roste, ale nemění TP. Mě taky někdy v 24. týdnu vypočítal, že je o den velikost dopředu, ale to jsou tabulkový, průměrný velikosti.
Taky se někdo v termínu narodí s 3 kily a jiný může mít přes 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
29.12.20 18:05

Podstatný je termin z prvního screeningu, pak deti rostou ruzne rychle a neda se navic spolehnout, ze mereni probehne dostatecne presne. Pokud ti rekli, ze odpovida 31+1, neposouva ti tim termin porodu, jen sděluje jak dite roste oproti prumerum. Pokud mas tedy ze screeningu být 30+ tak to cca odpovida, spis je male vetsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30533
29.12.20 18:05

Termíny 23.2 a 3.3. jsou podle menstruace a ultrazvuku? Tak platí ten podle utz. Tím se orientačně řiď, řídí se s ním i lékaři. Ve svý podstatě je to úplně jedno. Vždy 2 týdny sem tam je to porod v termínu :lol: A od 37+0 je dítě donošené. To je bordel, co? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61742
29.12.20 18:06

První odhad je nejpřesnější, tedy dle screenu.. Neboj, jednou porodis :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 08:07

Musí to spočítat podle ultrazvuku, tam to uvidí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.1.21 17:36

Řídila bych se prvním termínem z UZ. U mě se teda termín podle MS sekl o 2 týdny. Nejpřesnější je opravdu ten první z UZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat