Termín porodu, změna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 21:52
Termín porodu, změna

Zdravím, předem se omlouvám, třeba pro nekoho za hloupý dotaz ale moc se v tomto nevyznám. Z druhého screeningu mám TP na 4.9.2019 dnes jsem 30+3 a byla jsem na kontrole u lékaře, ktery mi rekl, že mám termin porodu teď na 31.8.2019. Minulou návštěvu, tedy před 4. Týdny jsme měla termín 4.9. Stále a teď najednou změna. Jak je to možné? Čím to je? Čeho se mám pravděpodobněji držet? Je to podle velikosti malého? Mění se Řím datum početí? Děkuju vám za odpovědi a hezký zbytek dne. :think:

Reakce:
darekp
Závislačka 2691 příspěvků 28.06.19 21:55

V tomhle stadiu tehotenstvi by ti uz s terminem porodu nikdo hybat nemel, naposledy se snad termin porodu upravuje na screeningu, uz si nepamatuju, jestli na tom prvnim nebo druhym :think: ale urcite ne ve 30. tydnu!

murry
Závislačka 3335 příspěvků 28.06.19 21:56

Drzis se terminu z PRVNIHO screeningu. Druhy je absolutne neprukazny protoze mimco uz je velke na detailni zmereni…plati prvni vyrceny termin kolem 12tt.

darekp
Závislačka 2691 příspěvků 28.06.19 21:56

@murry jsem si to myslela :D

L23
Stálice 74 příspěvků 28.06.19 21:58

Mne doktor rikal, ze potom uz se porod odhaduje podle velikosti miminka. Taky mam podle posledni menstruace termin 23.8., podle 1. a 2. screeningu 24.8. a dnes ve 32. tydnu mi doktor rekl, ze 18.8. podle velikosti miminka. Stejne to jsou vsechno jen orientacni data. :)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34764 příspěvků 28.06.19 22:00

Nejprůkaznější termín by měl být podle utz v 12tt, ovšem stejně těhotenství trvá 40 + - 2 týdny, takže kvůli 4 dnům bych se fakt nevzrušovala. Dítě půjde na svět, až samo uzná za vhodné a věř, že na písmenka v průkazce vám všem kašle. ;)

janka23
Závislačka 2744 příspěvků 28.06.19 22:12

Tudila bych se datem z 1.screeningu. Ted je to uz spekulatuvni. Miminko roste induvidualne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 22:13
@Tiger-lily píše:
Nejprůkaznější termín by měl být podle utz v 12tt, ovšem stejně těhotenství trvá 40 + - 2 týdny, takže kvůli 4 dnům bych se fakt nevzrušovala. Dítě půjde na svět, až samo uzná za vhodné a věř, že na písmenka v průkazce vám všem kašle. ;)

Ano to mne úplně nezáleží na dni, kdy prcek vyleze, jen mě zajímalo jak je to možné a vzhledem k tomu, ze6se v tomto neorientuji, tak jsem se na to zeotala jak to vlastně je. :) nic víc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 22:14

Super moc vám děkuju! Prcek si vyleze kdy bude chtít to je jasný, jen mě zajímalo jak se tahle věc má, jelikož se v tom moc neorientuji. Dekuji :srdce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34764 příspěvků 28.06.19 22:15
@Anonymní píše:
Ano to mne úplně nezáleží na dni, kdy prcek vyleze, jen mě zajímalo jak je to možné a vzhledem k tomu, ze6se v tomto neorientuji, tak jsem se na to zeotala jak to vlastně je. :) nic víc

poměřili dítě a srovnali tabulky. Ten termín bude vždy lítat mezi nějakými hodnotami a i to měření je jen odhadem. Prostě jim program vyhodí vždycky nějaké hausnumero, přesně tak to je. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 22:17
@Tiger-lily píše:
poměřili dítě a srovnali tabulky. Ten termín bude vždy lítat mezi nějakými hodnotami a i to měření je jen odhadem. Prostě jim program vyhodí vždycky nějaké hausnumero, přesně tak to je. :kytka:

Jasne, rozumím, stačí aby se doktor o mm preklik a uz je termín zase jinde. :) dekuji

marketak5
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 28.06.19 22:46

Zalezi jak je dr schopny, ja mela termin nekdy 28.8. a dr prave ve 20tt na tom screeningu rekl, ze vidi maleho mensiho malinko, ze to vidi na 3.9. a trefil se uplne presne :) takze bych brala podle velikosti plodu spis to druhe, ale obecne se bere za hlavni ten prvni termin no..

ugluk
Hvězda diskuse 47040 příspěvků 28.06.19 22:51

Nebos měla už v tom 12.tt dva termíny - dle MS a dle utz. Ony když se moc neliší, berou většinou ten dle MS. Ale na mě dr. ve 20.tt, kdy už se s termínem nehýbe, vyrukovala s tím, že je dítě o týden starší, a protože už byl ten týdenní rozdíl v tom 12.tt, kdy se to neupravovalo, tak že ona to teď dle toho 12.tt upraví teď, aby jí dítě nelezlo z tabulek :mrgreen: Nakonec pak dítko zas trochu zpomalilo růst, takže do tabulek zpátky zapadlo :roll: Ono je to v podstatě jedno, do okamžiku, kdy začnou strašit přenášením, vyvoláním a tak. A kdyby byly všecky děti tabulkový, taky by se rodily v termínu všecky stejně velký, což se neděje, je tam velkej rozptyl.

Lucie_Sx
Závislačka 3895 příspěvků 28.06.19 23:32
@Anonymní píše:
Super moc vám děkuju! Prcek si vyleze kdy bude chtít to je jasný, jen mě zajímalo jak se tahle věc má, jelikož se v tom moc neorientuji. Dekuji :srdce:

Bacha na to, tak to není. Jakmile se přehoupneš přes termín, budou plánovat hamiltony, vyvolání a podobné chuťovky. A budou se řídit přesně tím konkrétním datem!! A bude se ti velmi těžko bránit, protože ti okamžitě začnou vyhrožovat, že ti dítě může umřít.
Drž se data v průkazce a nenech si ho nikým posouvat na dřív.

Váš příspěvek
Reklama