Tipy, jak šetříte finance

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.19 12:08

Tipy, jak šetříte finance

Ahoj,

ráda bych se tady poradila a posdílale na téma, jak se vám daří ušetřit. Nám po odečtení běžných pravidelných výdajů zbyde 18 tis. K tomu jsou samozřejmě vždy nějaké výdaje navíc (zubař, servis auta, kadeřnice, potřeba koupit nové oblečení apod…). Kromě toho jdou nějaké peníze na běžnou útratu navíc, jako drogérie, kultura, apod..ale to je samozřejmě různé. Nekupuju předraženou kosmetiku a snažím se jít minimalistickou cestou, oblečení kupuju v sekáči nebo ve slevách a snažím se nekupovat moc, apod…z ušetřených peněz potom jde vždy nějaká část na dovolenou, ale jinak se nám podařilo za minulý rok ušetřit 180tis. Což je ale zoufale málo, když si chceme našetřit na hypotéku. Máte nějaké rady a tipy, jak a kde to jde ještě utáhnout? Třeba obecně, prozraďte, za co nejvíc utrácíte - možná se v tom sama uvidím :lol:. Reálně moc nevím, jak to prostě udělat, abychom dosáhli na nějaké dostačující bydlení (ne 2kk o 40 m2, ale takové bydlení, kde v pohodě můžeme žít se 2-3 dětmi). Jak to děláte? Díky moc za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7407
19.11.19 12:09

Vám zbývá 18000 na měsíc a ušetřili jste 180tis za rok??? tak to bys nám ty měla dát tipy jak to děláš :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
19.11.19 12:10

@Veru1987 taky nad tim ted premyslim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12797
19.11.19 12:14

@Veru1987 píše, že z těch 18tis pak ještě plno rozfofrují. Ale nepíše příjmy, normálně by se mělo odkládat 10-20% z příjmů. Pokud to je víc, tak můžete osekat veškeré výdaje navíc a snížit si rapidně kvalitu života. Druhá věc je, jestli to za to vůbec stojí. Pokud dáte za rok bokem skoro 200tis, tak je to dobrý, pokud ovšem nemáte příjmy 100tis měsícně a chcete kupovat vilu za 10 mega…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28733
19.11.19 12:14

Z ceho ste ušetřili 180 tisíc? Dyt to je skoro celý ten měsíční rozpočet stranou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7407
19.11.19 12:19
@Cenarius píše:
@Veru1987 píše, že z těch 18tis pak ještě plno rozfofrují. Ale nepíše příjmy, normálně by se mělo odkládat 10-20% z příjmů. Pokud to je víc, tak můžete osekat veškeré výdaje navíc a snížit si rapidně kvalitu života. Druhá věc je, jestli to za to vůbec stojí. Pokud dáte za rok bokem skoro 200tis, tak je to dobrý, pokud ovšem nemáte příjmy 100tis měsícně a chcete kupovat vilu za 10 mega…

Nevím píše že po zaplacení běžných pravidelných výdaju zbude 18tis. tak běžné výdaje jeslti je i spoření :nevim:… já počítám běžné pravidelné výdaje nájem, půčjky, mobily, pojistky… jak to píše dále popisuje to že šetří z těch 18tis. Jako nevím jaká kvalita života už je z těch 18tis, zakladatelka nepíše jeslti jsou dva, tři, čtyři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
19.11.19 12:20

Mně hodně pomáhá mít druhý, spořící účet a na něj si vždycky odklonit peníze, se kterými už prostě nepočítám. Jednoduchá matika - řekni si, kolik potřebuješ na konci roku ušetřit a rozpočítej si to na jednotlivé měsíce. A tuto částku prostě dávej stranou. Někdo to dává do obálek, někdo si to odkloní pryč. Mně pomáhá právě ten druhý účet. A taky na něm mám nějaké procento, nuzné, ale mám :andel:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
19.11.19 12:22

@Kriss Tina presne tak.
Zakladateľko, sporite si krásne, bud na vás pyšná! :kytka: to bydleni je ted proste drahé, zvlášť vo veľkých mestách, tak chápem ze mas pocit ze to šetrenie takto nestačí..
Ale sú rodiny kt žijú ročne z tých 180tisic a nešetria si nič, tak hlavu hore, jednou sa k vlastnému bydleni určite dopracujete :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1596
19.11.19 12:25

Tak nám po odečtení všeho zbývá 20.000. Ja jsem na rodicaku. Je nás celkem 5. Z těch 20.000 dávám bokem 5.000 takze za rok ušetříme 60.000 s tím ze jak se vrací daně přidáme to k tomu. Daně dělají kolem 92.000. Takze celkem za ten rok mame 152.000. Za rok bych mela jít do práce. Což bude o 14.000 měsíčně víc než teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7407
19.11.19 12:27
@-Sára píše:
Tak nám po odečtení všeho zbývá 20.000. Ja jsem na rodicaku. Je nás celkem 5. Z těch 20.000 dávám bokem 5.000 takze za rok ušetříme 60.000 s tím ze jak se vrací daně přidáme to k tomu. Daně dělají kolem 92.000. Takze celkem za ten rok mame 152.000. Za rok bych mela jít do práce. Což bude o 14.000 měsíčně víc než teď.

jak žijete z 15tis v pěti lidech? To vám stačí na jídlo, drogerku, naftu, boty, oděvy, výlet? Já potřebuji takdy začít šetřit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 12:31

@Veru1987 tak na jídlo mame týdne 4.000 to se mi zda dost. Těch 15.000 je proste jen na jídlo. Jinak platíme hypotéku mobily spoření 2 auta obědy dětem ve škole oblečení kosmetika atd.

• Citovat
  • Nahlásit
10031
19.11.19 12:33
@HrozTaj píše:
Mně hodně pomáhá mít druhý, spořící účet a na něj si vždycky odklonit peníze, se kterými už prostě nepočítám. Jednoduchá matika - řekni si, kolik potřebuješ na konci roku ušetřit a rozpočítej si to na jednotlivé měsíce. A tuto částku prostě dávej stranou. Někdo to dává do obálek, někdo si to odkloní pryč. Mně pomáhá právě ten druhý účet. A taky na něm mám nějaké procento, nuzné, ale mám :andel:.

A není lepší to dát na nějaký úroky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
19.11.19 12:33

Myslím, že máte za rok ušetřeno dost. Na vlastní bydlení s tímto tempem úspor bude, ale je to o lokalitě. Na Prahu či Brno budete prostě šetřit déle. Ale na byt v nějakém okresním městě 3+1 to jako základ k hypotéce myslím postačí. Já takovou částku jsem dříve odložila tak během cca 2-3 let, nyní tedy mi to trvá dýl, protože už živím dítě, splácím hypotéku. Dříve jsem měla nájmy o něco menší jak nynější hypotéku spolu s výdaji za byt, provoz domácnosti.

Jinak jeden tip pro vás mám - nejezděte na dovolenou (počítám, že zahraničí asi jezdíte). Udělejte si jednodenní výlet po ČR vlakem třeba 2× za léto s turistickým výšlapem bez nutnosti navštívi hrády, zámky a já nevím co dalšího, kde se platí za vstup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7407
19.11.19 12:37
@Anonymní píše:
@Veru1987 tak na jídlo mame týdne 4.000 to se mi zda dost. Těch 15.000 je proste jen na jídlo. Jinak platíme hypotéku mobily spoření 2 auta obědy dětem ve škole oblečení kosmetika atd.

tak jak je to na jídlo tak ano. Já myslela že i na tu kosmetiku, oblečení, naftu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 12:43

Ahoj, díky za reakce. Do běžných výdajů počítám všechny pravidelné náklady ohledně bydlení, jídla, benzínu apod…prostě to, co každý měsíc platíme stejně. Po odečtení toho nám zbyde těch 18tis, ale z toho vždy tak 2-3 tis jdou ještě vždy na něco navíc, z drogérky, kadeřnice, nějaká kultura, výlet, případně něco na sebe…abych byla přesná, min. rok jsme ušetřili 175tis, a nějaké drobné, takže ne celých 180tis, to jsem zaokrouhlila. Na dovolenou jsme jeli jenom po ČR, takže nás stála do 10tis. Nekupovali jsme tenhle rok nic dražšého, jako nábytek, elektro, nebo dražší servis auta, krom běžné údržby. Tedy předpokládám, že rozhodně víc neušetříme a spíše míň, kdybychom třeba potřebovali nový PC, nebo novou skříň, nebo cokoliv…Ale je to přesně, jak píše @Pvln34. To bydlení je strašně drahé, chtěli bychom domeček za Prahou, podmínka - aby byl na vlaku. Jsme zatím 2, ale čekáme miminko a já jsem na rizikovém, takže na neschopnosti (ale pracovala jsem před tím jenom na poloviční úvazek a k tomu dodělávala školu). Peníze šetříme v podstatě z manželova platu, předpokládám, že to bude s mimčem podobné. Příjmy se nám nějak výrazně nepohnou, ale samozřejmě už bude složitější získat hypotéku, protože s dětmi je tohle vždy horší :,(. Nevím, jestli se mi povede něco víc z mateřské ušetřit, spíš ne… Ono je dobrý nápad mít ten spořící účet a dávat si tam vyšší sumu, jenže potom bych měla peníze navíc v podstatě na nule… možná by šlo ještě zauvažovat, jak levněji vyřešit auto, nebo kde ušetřit na jídle. Možná si kosmetiku nějak vyrábět včetně pracího prášku apod - zkusím něco vymyslet.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat