Trable s tchyní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 23:20
trable s tchýní

Ahoj holky, dnes tedy anonymně a nejdu si asi ani tak pro radu, jako se vypovídat, protože už to v sobě nemůžu víc dusit.
Dejme stranou názorové neshody s tchýní, naštěstí se s ní nevídám tak často, ale co mě točí je, že si od přítele půjčuje peníze (možnost vrácení je řekla bych mizivá…). Už nějakou dobu byl „klid“, ale dnes z přítele vypadlo, že jí zase musel poslat 20 táců. No řeknu vám, že to mě vážně dostalo, čekáme první mimi a opravdu naše finanční situace není nejrůžovější (momentálně máme jen jeden cca průměrný příjem). Já rozumím že ne vždy je finanční situace růžová, ale je to vzdělaná ženská, pracuje ve zdravotnictví, nicméně finančně je nejšpíš úplně negramotná, protože si kdysi pootevírala debetní karty pochybných společností a teď to těžce splácí (pro mě naprosto nepochopitelné, u nás v rodině ač jsou všichni „nevzdělaný“ porobený lid, by toto nikdo nikdy neudělal!).
Možná reaguju přehnaně a jsem hnusně sobecká, ale jak si vůbec může dovolit chtít po synovi takový obnos? Moc dobře ví, jak na tom jsme… A takto to bylo vždycky, i když byl přítel na VŠ tak si od něj půjčovala (raději jsem se neptala, kolik se mu z těch půjčených peněz vrátilo :roll: )…
Já naštěstí na výbavičku našetřeno mám, jen mě mrzí, že tady přemýšlím a kombinuju jak dostat co nejkvalitnější věci za co nejlepší cenu (takže plánuju většinu věcí pořizovat z druhé ruky), a my prostě vyhodíme oknem peníze za které bych mohla mít vysněný kočárek a ještě by nám zbylo :,(
Přítelův názor na celou situaci je, že to sice není normální, ale nějak se jí přece odvděčit musí, např. za to, že mohl vystudovat (ne že by mu mamka někdy nějak na studia přispívala…)
Ach jo, jsem z toho vážně nešťastná a na ni hodně naštvaná…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 02.10.18 23:26
@Anonymní píše:

Přítelův názor na celou situaci je, že to sice není normální, ale nějak se jí přece odvděčit musí, např. za to, že mohl vystudovat (ne že by mu mamka někdy nějak na studia přispívala…)

No a co mu řekneš, na takový argument? :think:

Je to těžké, chápu tě, ale já bych svoji mámu taky padnout nenechala. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 23:32

jako já souhlasím, taky bych svoje rodiče nikdy nenechala padnout. Já jsem s tím byla v pohodě, říkala jsem že dobrý, pár tisíc nás nespasí, ale 20 tisíc mi prostě přijde přes čáru, zvlášť když náš společný měsíční příjem není o moc vyšší.
A nejvíc mě tankuje to, že do těch trablů se dostala sama a není schopná uznat svou vinu. (jo, zní to hnusně, ale je to tak)

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 02.10.18 23:33

Jedna vec je podporit rodice a druha nechats e zneuzivat. Cekate rodinu, stejne drive nebo pozdeji ji bude muset rict - ja proste nemam. Protoze to tak bude. Vybavicka a kocar je to nejmensi, co to bude jeste stat!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 23:35

Tak to jsem byla v naprosto totožné situaci…a dala jsem chlapovi ultimátum…jestli dá/půjčí matce ještě byť jednu korunu, tak jsme skončili. No už to neudělal…Finance si hlídám, takže by nemohl ani tajně. Je to hnus…ona ví, že čekáte dítě a klidně vysává..no nechutný :poblion:

Prosím anonym jinak smazat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63696 příspěvků 3 inzeráty 02.10.18 23:35

Asi takhle, celkem tě chápu, nicmene nafavej na pritele a ne na tchyni…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 23:41

@j.a.n.i1 no to je taky pravda, ještě si o tom pořádně promluvíme, až se vrátí domů… Mluvili jsme jen po telefonu a to mi došla slova. Emoce se navalily po zavěšení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 23:43
@j.a.n.i1 píše:
Asi takhle, celkem tě chápu, nicmene nafavej na pritele a ne na tchyni…

Neboj ten dostal značně vynadáno..jsme manželé, tže jí dával peníze ze SJM a to je přes čáru!!!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 23:44

Tak vidím, ze v tom Nejsu sama. Sice nejsme svoji s partnerem, ale jsme zasnoubení žijeme společně a chceme něco budovat.
A jeho máma, která není schopna si sehnat normální práci kvůli svému zdravotnímu stavu, kterému stejně nepomáhá jejím životním stylem( ke snídani 2 cigarety a kávu) chodí jen po brigádách.
Pak si přijde za svým synem “půjčit” peníze.. které stejně nevrátí.
Takhle si pujcovala i od svého staršího syna delší dobu, než mu jeho manželka otevřela oči a on pochopil, ze ho vážně jen vysává.
Mě když dojde trpělivost a něco mu na to řeknu, jsu nejhorší.. konzultovala jsem to i se svoji maminkou a nejspíš s tím, asi nic neuděláme, nejspíš na to bude muset chlapec přijít úplně sám.
Něco jiného je obcas pomoct, protože každý se můžeme dostat do špatně situace a něco jiného je se do té situace dostat sám a nesnazit se z ni nějak dostat.
Podle mě je to těžká a hodně blba situace.
Držím palce ať to dopadne dobře

Ennny
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 03.10.18 00:06

Ty jo kdyby chodili děti za rodičema ještě to nějak pochopím,ale takhle ? By mě hanba fackovala chodit si k dceři nebo synovi pro peníze ,ikdybych se měla „pást“ :think:

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 03.10.18 00:37

Nepleteš si debetní a kreditní karty?

89Luca
Kecalka 317 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 00:41
@Anonymní píše:
Tak vidím, ze v tom Nejsu sama. Sice nejsme svoji s partnerem, ale jsme zasnoubení žijeme společně a chceme něco budovat.
A jeho máma, která není schopna si sehnat normální práci kvůli svému zdravotnímu stavu, kterému stejně nepomáhá jejím životním stylem( ke snídani 2 cigarety a kávu) chodí jen po brigádách.
Pak si přijde za svým synem “půjčit” peníze.. které stejně nevrátí.
Takhle si pujcovala i od svého staršího syna delší dobu, než mu jeho manželka otevřela oči a on pochopil, ze ho vážně jen vysává.
Mě když dojde trpělivost a něco mu na to řeknu, jsu nejhorší.. konzultovala jsem to i se svoji maminkou a nejspíš s tím, asi nic neuděláme, nejspíš na to bude muset chlapec přijít úplně sám.
Něco jiného je obcas pomoct, protože každý se můžeme dostat do špatně situace a něco jiného je se do té situace dostat sám a nesnazit se z ni nějak dostat.
Podle mě je to těžká a hodně blba situace.
Držím palce ať to dopadne dobře

Holky, nejste v tom sami…taky jsem si s tchyni užila a užívám, jen při pomyšlení na ni se mi ježí chlupy. Je ráda středem pozornosti, a ráda mluví o sobě. Po rozvodu se dost změnila, ale místo toho, aby se upla na rodinu - svý syny a jediný vnouče, upřednostňuje kamarády. U nás je to značně složitý a na dlouhý vysvětlování. Než se nám narodil syn, tak manžel ji taky hodně pomáhal (hlavně finančně), byli domluvení, že až po rozvodu vysoudí nějaký peníze tak peníze vrátí. Do té doby mi to nevadilo, brala jsem to jako samozřejmost a ještě ji litovala jak to má těžký. Pak jsem otěhotněla a s manželem jsme se domluvili, že už ji tolik půjčovat nemůžeme, že musíme zajistit naší rodinu (já na mateřské, miminko, však to znáte). Od té doby, jak manžel přestal sypat, byla k němu podrážděnější, vyčítala nám, že malému kupujeme nové věci, že stačí z druhé ruky apod. nastali v rodině hádky. Další kámen úrazu nastal v okamžiku, kdy vysoudila nějaké peníze po rozvodu a kluci se přihlásili o své peníze, které vždycky tvrdila, že si od nich jen půjčuje, najednou vrátit nechtěla, prý ji je nutili a ona nic nechtěla. Pak obvinila manžela že je na prachy a že je přece normální že děti pomáhají svým rodičům, že ona se o ně taky starala celej život (nenapadlo by mě vyčítat někdy synovi, že jsem s ním byla 3 roky na mateřské:D ). A pak se to jen stupňuje a stupňuje, a já se jen nervuju a nervuju.
Ale jak říkám, bylo by to na dlouhý povídání. Tchyni nepředěláš, bohužel ta bude vždycky součást vaší rodiny a nenaděláš s tím nic…nejdůležitější je jak se k tomu staví tvůj muž, jestli je maminka ta modla, chudinka a on tíhne k ní, nebo jako dospělý chlap vidí co se děje a stojí na vaší straně. V tom případě se to ustojí daleko líp. Ale není to jednoduché, já vím! :hug: :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 02:44

Měli jsme v rodině podobný případ a nakonec se ukázalo, že půjčených 20 tis. tvořilo pouze jednu měsíční splátku u různých společností :zed:

janicka.slunicko
Nováček 2 příspěvky 03.10.18 03:39

Nevím, jak to přesně tedy je, ale přišlo by mi nesprávné jí posílat pořád peníze, aniž by se ona nějak poučila :think: . Víš co, kdyby jí přítel pomohl jen párkrát, aby se vyhrabala z problémů, tak to beru, ale aby chtěla pořád posílat peníze, protože s nimi neumí hospodařit, to přeci nejde :nevim: Jestli má takovou povahu, že si snadno někde udělá dluhy, měla by se s přítelem třeba poradit, než udělá zase něco riskantního, aby se tomu zabránilo již v zárodku. Nevím, jaká je vaše finanční situace, ale 20 tisíc mi přijde opravdu hodně 8o

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 03.10.18 05:08

20t je tedy docela darda.
Asi v situaci, kdy by byl rodič nemocný, nemohl pracovat a podobné situace, které nemůže ovlivnit, bych byla shovívavá. Ale pokud je to člověk, který si nadělá dluhy a spoléhá na své děti, že zaplatí, tak tam bych tolerantní také nebyla. Zvlast v situaci, kdy čekáme rodinu, určitě ne.
Asi to chce sednout a v klidu (pokud možno) vysvětlit svůj pohled na věc. Že dítě bude potřebovat finance víc než lehkomyslný dospělý. Držím palce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >