Dítě do péče matka x babička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ukecana15
Povídálka 40 příspěvků 01.10.18 20:08
Dítě do péče (matka, babička)

Dobrý den mám dotaz. Mám dceru 14mesicu ale má ji v péči moje matka protože v době porodu jsem nebyla plnoleta (teď už jsem) ale chci se s přítelem odstěhovat (není to otec dcery) a moje máma mi ji nechce dát dobrovolně do péče. Příští týden tam mám už ject zařídit byt a moje máma mi vyhrožuje že mě uda za únos dítěte pokud si ji vezmu sebou.. potřebuju poradit jak mám postupovat abych ji dostala co nejrychleji do péče a jestli se dá nějak obejít to aby mě nahlásila za ten únos. :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
luloinka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.10.18 20:22

Zažádej si že chceš dcerku do péče.

jahuhudka
Extra třída :D 11304 příspěvků 01.10.18 20:23

Jo devce nic nejde lusknutim prstu. Musis dat zadost na soud.
Tvoji mame se nedivim Uz ses stihla stat nezletilou matkou-samozivitelkou a uz mas dalsiho partnera :roll:

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 01.10.18 20:29

Musíš si dát žádost na soud. Do jeho rozhodnutí má odpovědnost za Tvoji dceru pořád Tvoje matka,se všemi důsledky. Už z tohoto duvodu bych taky malou nevydala. Na soud se čeká několik měsíců.

solip
Kecalka 457 příspěvků 01.10.18 20:30

A co si zkusit s mamou promluvit a vyslechnout si ji, proc nechce, abyste se stehovaly? Ona k tomu ma urcite vazne duvody. Nejspis zatim neveri tvemu novemu priteli, mozna te i s dcerou chce mit zatim radeji u sebe, aby vas chranila. Nejspis tvoji dceru nade vsechno miluje a neumi si predstavit, ze ji ji ted vezmes. Ona ti asi s peci hodne pomohla, kdyz jsi rodila takhle mlada, ne? Tak se ji zkus odvdecit tim, ze ji poslechnes. A co skola? Chodis do nejake?

jahuhudka
Extra třída :D 11304 příspěvků 01.10.18 20:30

@Ukecana15 celkem by me zajimalo ,kdo z vas dvou se o dite 14 mesicu staral?

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 01.10.18 20:32

Existuje moznost předběžného opatření,ale pokud není dcera v ohrožení zivota a zdraví,tak se PO nevyhovuje. Prostě si zazadas,ze chces dceru do své péče z duvodu dosažení plnoletosti,budes muset pockat nekolik měsíců.

I kdybyste s mámou měli ten nejlepší vztah,nedivila bych se,ze malou nevydá,má za ni odpovědnost.

luloinka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.10.18 20:33

Zakladatelko, proč jsi se před porodem nenechala soudně zplnoletit? Teď bys měla po problémech :nevim: švagrová porodila v čerstvých 17 ale předtím se nechala zplnoletit. A o dítě se normálně starala. Ldyby mě přišla jedna z dcer těhotná brzo, tak bych samozřejmě pomohla, kdyby nešlo zplnoletit tak bych si mimčo do péče vzala, ale jakmile by jí padlo 18 tak bych jí dítě vrátila, vždyť ona je matka ne já.

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 01.10.18 20:38
@solip píše:
A co si zkusit s mamou promluvit a vyslechnout si ji, proc nechce, abyste se stehovaly? Ona k tomu ma urcite vazne duvody. Nejspis zatim neveri tvemu novemu priteli, mozna te i s dcerou chce mit zatim radeji u sebe, aby vas chranila. Nejspis tvoji dceru nade vsechno miluje a neumi si predstavit, ze ji ji ted vezmes. Ona ti asi s peci hodne pomohla, kdyz jsi rodila takhle mlada, ne? Tak se ji zkus odvdecit tim, ze ji poslechnes. A co skola? Chodis do nejake?

Tak to je jiná rovina problému. I kdyby se babicka o dítě doteď starala,nemá pravo si ji nárokovat. Pomohla,ale pořád je to babička. Nepredhazuj zakladatelce,ze někomu vezme své dítě.

Jde hlavne o to,aby jí byla udelena plná právní odpovědnost,není to automaticke,musí si pozadat z duvodu plnoletosti.Pokud babička bude odporovat a zadatelka bude porad nezaopatrenym dítětem,byť zletila,babicka může dostat i urceny styk s vnuckou.

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 01.10.18 20:43
@luloinka píše:
Zakladatelko, proč jsi se před porodem nenechala soudně zplnoletit? Teď bys měla po problémech :nevim: švagrová porodila v čerstvých 17 ale předtím se nechala zplnoletit. A o dítě se normálně starala. Ldyby mě přišla jedna z dcer těhotná brzo, tak bych samozřejmě pomohla, kdyby nešlo zplnoletit tak bych si mimčo do péče vzala, ale jakmile by jí padlo 18 tak bych jí dítě vrátila, vždyť ona je matka ne já.

To není tak jednoduché. Tím zplnoletnenim nejsou priznana veškerá práva,jen některá. Ja,kdybych se dostala do podobné situace,byť svoje dcery nadevse miluju a nechtěla bych jim sebrat dítě,tak pokud bych to dítě měla v péči a mela za něj právní odpovědnost já,nedovolila bych,aby se s ním dcera odstehovala. Nechtela bych skoncit v kriminále,kdyby se neco stalo.

Situace je trochu jiná v rodinach,kde je treba otec dítěte zletily. Ale pokud má dítě v péči zakladatelky matka,dovolením odstehovani se dopouští opuštění svěřené osoby,se vsemi důsledky.

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 01.10.18 20:46

Vrácení dítěte není automatické,je to stejný soudní proces,na který se čeká nekolik měsíců,požádat může až v den své plnoletosti,nikoliv dopředu.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16960 příspěvků 01.10.18 20:50

Soud to posoudí a rozhodne. Dítě ti stejně nedají dříve, než pro něj budeš mít všechno připraveno, takže tam opři své síly. Matka sama ti ji do péče ani nemůže dát. Ona sama by měla problémy. A už váš vyřešeno jak budeš dítě živit a jestli budeš dál chodit do školy? Na to všechno se tě u soudu budou ptát. Musíš se na to připravit.

Kriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 01.10.18 21:04

Musíš dat žádost k tomu soudu, ale nemůžeš si ji vzít hned a odstěhovat se pryč, soudy trvaji několik měsíců (pro představu já podávala žádost v červenci a rozhodnutí padlo až v březnu :zed: ) do té doby je za dítě odpovědná tvoje matka a nedivím se, kdyby se stal nějaký průšvih ona to odnese ne ty… Taky soud nejspíš bude zkoumat zázemí jaké máte pro dítě připravené, pošlou k vám kontrolu ze socialky, takže na tom zapracuj. Nemůžeš prostě že dne na den propadnout dítě a jít…

axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 01.10.18 21:06

na tvém místě bych byla vděčná že se Ti máma o dítě 14 mesicu starala… a nediv se že ti ho ani nechce dat.. má k nemu nejaký vztah a ted ho odevzda tobe a cizímu chlapovi a má se ho vzdat… být Tebou nikam se nestehuju, v klidu postupne si malou beru až máma pochopí že jsi schopna se o ni postarat tak určitě nebude mit takový problem Ti jí nechat

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 01.10.18 21:24

@luloinka Pokud si vzpomínám, tak k tomu zplnoletnění byla potřeba i svatba… což je malinko problém, když podle toho co píše s otcem svého dítěte není a nejspíš asi ani nebyla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >