Reklama

Přejídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 29.09.18 21:33
Přejídání

Už dlouho jsem sem nepsala, ale dnes bych potřebovala nějak podpořit, nebo znát názory nezainteresovaných lidí. Moje dcera ráda jí, je jí devět let. Nejraději má pochopitelně taková ta nezdravá jídla i když jsem se od mala snažila jí naučit jíst zdravě, však to znáte… Když jede k mojí matce, tak si tam nadiktuje taková ta jídla, co já nevařím - svíčková, ptáčci, hlavně knedlíky a tak… Prostě holka se tam přejídá. Byla u nich, nacpala se svíčkové nebo čím, pak ještě večer, v noci zvracela a dopoledne jedla jen rohlíky a co jí dala babička k obědu? No lívance, vždyť už jí bylo dobře, takže mě jí vrátila a dva dny mi holka zvracela. Matce jsem řekla, že takhle ne, že si nepřeju, aby se u nich holka přejídala a ničila si trávení… Včera jsem tam dceru odvezla, dnes mi volala - mami, já jsem zvracela. Co jsi jedla včera? Svíčkovou a pak jsme byli pro dorty… Opravdu nechci, aby mi matka z dítěte udělala bulimičku. Opravdu bych byla ráda, kdyby mě matka respektovala… Nevím, jetli si potřebuji jen postěžovat, nebo potřebuji radu, cítím takovou bezmoc…

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 38 Další »

Reklama

Reakce:

lenk
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 29.09.18 21:39

taky jsem řešila… přestala jsem dceru k babičce dávat, protože to babička prostě nepobrala. jezdíme tam jen spolu, jen na oběd, jedním jídlem se nepřejí.

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 29.09.18 21:42

@lenk vidím to tak nějak podobně. Dcera jezdila s našimi k nim na chalupu, ale to už asi nebude možné…

Alušáček
Závislačka 3128 příspěvků 29.09.18 21:43

To, ale musí sníst obří porce když z toho zvrací.. Ja bych nebyla proti tomu, že si dítě dá u babičky něco nezdraveho, ale snad to nemusí být v závratnem množství. K snidani jeden rohlík, k obědu omáčku a dva knedlíky, odpoledne jeden zákusek, to by stačilo a jistě se nepozvraci. Babička snad musí mít nějakou soudnost a neladovat dítě jak husu.

Kriss Tina
Závislačka 4987 příspěvků 29.09.18 21:43

Já nevidím nic špatného na tom, že si dítě čas od času dá svíčkovou s knedlíkem nebo palačinky, jasně měla by mít nějakou hranici, aby odhadla množství a nebylo ji zle, ale proč ji všechna ta jídla upírat? Bulimicka z ní bude spíš tak, že se bude cítit tlustá a bude zvracet schválně. Co tak normálně jíte, že se pozvrací ze svíčkový a dortu?

Twixinka
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 4 inzeráty 29.09.18 21:44

Taky me tohle zcela jiste ceka :roll: male bude rok a moje matka uz ted planuje,jak ji pri kdejake prilezitosti koupi cokoladu apod (chce zacit uz Vanocemi),takze jsem uz ted pripravena na neprijemny rozhovor a pokud to matka nepobere,tak to vyresim stejne jako @lenk :nevim:

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 29.09.18 21:44

hm to je blbý… a dcerce domluvit aby si ta jidla proste nebrala aby je nejedla to asi by nefungovalo vid? mě takhle mama taky nastvala když byl syn týden nemocný a měl zákaz veškereho cukru na týden…syn to věděl že nesmí ale je mu jen 6 let čili pochopitelně když mu babička nabídla sušenky tak je sežral . Udělala jsem tam scenu. na týden bych kluka mámě nedala protože ona jídlo neřeší…nakoupí polotovary , sušenky, čokolády a děti at si berou co chtějí kdy chtějí… pak nadává že neobědvají…a pak maji zacpu . protože máma nehlídá ani pití, takže syn u ní nepije.

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 29.09.18 21:44
@Alušáček píše:
To, ale musí sníst obří porce když z toho zvrací.. Ja bych nebyla proti tomu, že si dítě dá u babičky něco nezdraveho, ale snad to nemusí být v závratnem množství. K snidani jeden rohlík, k obědu omáčku a dva knedlíky, odpoledne jeden zákusek, to by stačilo a jistě se nepozvraci. Babička snad musí mít nějakou soudnost a neladovat dítě jak husu.

Jak je vidět, tak nemá… Holka různě šmejdí a jí i doma, ale nikdy mi nezvracela z toho, že se přejedla… To jen tam :?

Russet
Extra třída :D 10926 příspěvků 29.09.18 21:45
@tiffany píše:
Už dlouho jsem sem nepsala, ale dnes bych potřebovala nějak podpořit, nebo znát názory nezainteresovaných lidí. Moje dcera ráda jí, je jí devět let. Nejraději má pochopitelně taková ta nezdravá jídla i když jsem se od mala snažila jí naučit jíst zdravě, však to znáte… Když jede k mojí matce, tak si tam nadiktuje taková ta jídla, co já nevařím - svíčková, ptáčci, hlavně knedlíky a tak… Prostě holka se tam přejídá. Byla u nich, nacpala se svíčkové nebo čím, pak ještě večer, v noci zvracela a dopoledne jedla jen rohlíky a co jí dala babička k obědu? No lívance, vždyť už jí bylo dobře, takže mě jí vrátila a dva dny mi holka zvracela. Matce jsem řekla, že takhle ne, že si nepřeju, aby se u nich holka přejídala a ničila si trávení… Včera jsem tam dceru odvezla, dnes mi volala - mami, já jsem zvracela. Co jsi jedla včera? Svíčkovou a pak jsme byli pro dorty… Opravdu nechci, aby mi matka z dítěte udělala bulimičku. Opravdu bych byla ráda, kdyby mě matka respektovala… Nevím, jetli si potřebuji jen postěžovat, nebo potřebuji radu, cítím takovou bezmoc…

Tak pokud holka bude zvracet, měla by babi říct, že ten den už jíst nic nebude :nevim: Je dost velká. Jinak na ptáčcích z kvalitního hovězího nevidím nic špatného. Lepší než antibiotické kuřecí. Když si dá dva knedlíky a odpoledne se vyběhá venku, nic se nestane. Nebo může babi poprosit o rýži.
Bulimičku ti z dítěte přes víkend nikdo neudělá.

Příspěvek upraven 29.09.18 v 21:49

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 29.09.18 21:46
@Kriss Tina píše:
Já nevidím nic špatného na tom, že si dítě čas od času dá svíčkovou s knedlíkem nebo palačinky, jasně měla by mít nějakou hranici, aby odhadla množství a nebylo ji zle, ale proč ji všechna ta jídla upírat? Bulimicka z ní bude spíš tak, že se bude cítit tlustá a bude zvracet schválně. Co tak normálně jíte, že se pozvrací ze svíčkový a dortu?

Já nepsala, že jí nějaká jídla upírám. Doma se nepřejídá tak, aby se pozvracela. Třeba zrovna palačinky dělám třeba dvakrát do měsíce… Nejsem žádný magor, co dítě krmí kořínkama.

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 29.09.18 21:46

Jinak ale svíčková mi přijde maximálně zdravý jidlo pro deti… hovězí maso, knedlík , zeleninová omáčka… není to jídlo dietní ale co se živin týká tak v pořádku. Hranolky a řízek mě osobně vadí víc.

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 29.09.18 21:48

@tiffany plačinky dělám pořád ale smažim je skoro nasucho..a hodne vajec…takže do syna tak dostanu třeba 3 vejce což mu přijde super

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 29.09.18 21:48
@Twixinka píše:
Taky me tohle zcela jiste ceka :roll: male bude rok a moje matka uz ted planuje,jak ji pri kdejake prilezitosti koupi cokoladu apod (chce zacit uz Vanocemi),takze jsem uz ted pripravena na neprijemny rozhovor a pokud to matka nepobere,tak to vyresim stejne jako @lenk
@Twixinka píše:
Taky me tohle zcela jiste ceka :roll: male bude rok a moje matka uz ted planuje,jak ji pri kdejake prilezitosti koupi cokoladu apod (chce zacit uz Vanocemi),takze jsem uz ted pripravena na neprijemny rozhovor a pokud to matka nepobere,tak to vyresim stejne jako @lenk :nevim:

Asi jiné řešení není možné. Koukám, v kolika rodinách je podobný problém. :-(

Kriss Tina
Závislačka 4987 příspěvků 29.09.18 21:48

@tiffany no ono to tak vyznělo, protože si napsala svíčková, ptáčci, knedlíky, jako by to bylo jedovaté. 9 leta by snad mohla mít už trochu soudnost a vědět kdy je sytá a ne se cpát až se pozvrací :nevim: jak jí třeba ve škole?

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 29.09.18 21:49
@axelina píše:
Jinak ale svíčková mi přijde maximálně zdravý jidlo pro deti… hovězí maso, knedlík , zeleninová omáčka… není to jídlo dietní ale co se živin týká tak v pořádku. Hranolky a řízek mě osobně vadí víc.

Ano, knedlíky jsou děsně zdravý. Nejsem žádný fanatik, ale svíčková prostě zdravé jídlo není. Navíc jde také o to množství…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 38 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Bojovníci a haldy mrtvol: První fotografie z natáčení Jana Žižky jsou samá krev!

Bude to půlmiliardový projekt, nejdražší snímek v historii české... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >