Trakce

2857
30.4.05 21:42

Trakce .o)

ahojky,

jelikož máte vždy podnětné rady, ráda bych se opět zeptala na něco co mě trápí. Krom toho že cvičíme vojtovku (jeden cvik na srovnání telíčka - máme hlavičku pořád doprava a celé tělíčko do oblouku)

tak mě začíná být divný že se prcek vůbec nepřitahuje ručkama. Dřív (tak mám pocit ve 4 týdnech to dělal) ale ted nic.( Dr. napsala - „v trakci chabější“… no nevím, když ho vezmu za ručky a zkusím přitahnout, tak jeho reakce je, že ruce natáhne, hlavu zakloní a celej se prohne do oblouku vzad.((((

Je to normální - respektive spraví se to???

Snažím se to s ním trénovat ale nic moc…

Doprava do oblouku je stočenej tehdy když ho trápí prdíky - takže skoro pořád.o(((

Děkuju za názory

Markéta a Michal 10 týdnů a den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

42
30.4.05 21:58

Markétko,
nevím jestli ti poradím, jen napíšu svou zkušenost.
Také jsme museli hodně cvičit, kvůli nedonošenosti. A na rehabilitaci nám pořád tloukli do hlavy, že miminko má být do klubíčka - takže chovat v klubíčku, hrát si v klubíčku. Výborné na to bylo třeba válení na fit ballu (na zádech i na bříšku) nebo houpání na zádíčkách v polovypuštěném nafukovacím míči. Anebo jsme dělali cvik, kdy je miminko na zádíčkách, ty hodržíš za ručičky i za nožičky a pomalu ho válíš z boku na bok.
Rozhodně ale cvičte a řiďte se tím, co vám poradí na rehabilitaci.

Určitě se to zlepší, jen to chce trpělivost.
Ali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
1.5.05 20:39

Ahoj netrap sebe ani mimi přitahováním, nemá to smysl, já to tenkrát někde vyčetla a pak jsem měla nervíky, že to malej nedělá, dělal přesně to co popisuješ, měl natažené ruce a zakloněnou hlavu, jako hadrovou. Tu hlavu přitáhl poprvé ve 14 týdnu, takže zbytečné trápení. Michálek má čas tak se netrap. určitě cvičte, my cvičili taky takhle brzo a jsem zpětně ráda, za 6 neděl cvičení byl pohodě. To nošení v klubíčku jak píše Ali taky doporučuju, ńezatěžuješ tak malýmu páteř.
Takže v klídku, vše bude ok. Lenka a Péťa 14m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
1.5.05 21:01

Pozor na to!!!! Porad me upozornuji, ze se to nema trenovat. Pry to muze delat jen Dr. pri vysetreni…Moje mati se to totiz snazila trenovat s Charlie a ze zacatku to taky delala a pak prestala a nedela to do ted. Snad jen ze uz ji drzi hlavicka.
Problem je v tom, ze pred cca 10 lety a vice se to bralo jako povinny cvik. Ale! zda se mi logicke, ze se to zakazuje, kdyz to u hodne deti provokuje zaklon… Terik a Charlie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JAZ
3.12.11 13:42

trakce

SKÚSIM ŠTASTIE, MOŽNO MI ZAKLADATEĽKA ODPOVIE :-)

MÁME PRESNE POPISOVANÝ PROBLÉM, HLAVIČKA STÁLE V PRAVO, PRI PRDIKOCH A NESPOKOJENOSTI NAPNUTÉ TELIČKO PREHNUTÉ V CHRBATIKU A ZAKLONENA HLAVIČKA, ZA RUČIČKY SA NECHCE PRIŤAHOVAŤ I KEĎ TO EŠTE PRED CCA TÝŽDŇOM ROBIL (NIKDY SOM HO ALE NAZDVIHALA Z PODLOŽKY, LEN SME „CVIČILI“ RUČIČKY)
NA VLASTNÚ ŽIADOSŤ NÁS POSLALI K ORTOPEDOVI S VÝSLEDKOM LEHKÁ CKP A ODOSLALI NA VOJTOVKU. S TÝM ŽE: DO TRAKCE JDE VÝRAZNĚ ŠPATNĚ, REKLINACE HLAVIČKY, V POLOZE NA BRIŠKU LEHCE NESTABILNÍ, PREDILEKCE DOPRAVA, L RAMENO VÝŠ, HYPOTONIE TRUPOVÝCH SVALŮ, ASYMETRIE TRUPU

DOSŤ SA BOJÍM ABY SME NIEČO NEPOKAZILI, NOSÍME DLE EVY KIEDROŇOVE „V KLUBIČKU“, ZAČINAME CVIČIŤ PEKIP.

NEVIEM, ČI NEVYMENIŤ PEDIATRA, PRETOŽE PREDPÍSANE KONTROLY ROBÍ AKO SA MU ZACHCE, NAPR KONTTROLA V 6TICH TÝŽDŇOCH U NAS PREBEHLA V 9. TÝŽDNI, NEPOZNAL ZLE DRŽANIE TELA, EŠTE STALE SME NEBOLI NA 2. KONTROLE KYČLÍ. DOSŤ SA BOJÍM, MIMINKO JE PRVORODENÉ, V 1.MESIACI SME DOSTALI RÝMU A LIEČILI JU ĎAĽŠÍ MESIAC.

PRIPADÁM SI, ŽE SOM NESCHPNÁ. PROSÍM AK MÁTE NIEKTOO DOBRÚ RADU A SKÚSENOSŤ BUDEM VEĽMI VĎAČNÁ.

(OSPRAVEDLŇUJEM SA ZA CHYBY A PISMO ALE MAM MALEHO NA RUKACH, ASPOŇ CHVIĽKU STINKA)

IVETA A VLASTIK (10TÝDNŮ)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama