Traumaplán IZS

4791
15.11.18 16:01

Traumaplán IZS

Ahoj, sem člověk zvědavej :) U nás v kraji nyní proběhl už druhý traumaplán a to v Pardubicích a Chrudimy, fingovali nějaký spadený letadlo..
Mě by hrozně zajímalo, jak se člověk může stát figurantem a jestli je tu někdo, kdo byl, prosím vás jak to probíhá? Se musíte naučit nějakou svou diagnozu, napatlat se jako zraněním? Předpokládám, že z toho má člověk jen pocit, že pomohl záchranným složkám v nácviku.

Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3922
15.11.18 16:06

sleduj jejich FB stránky, aspoň u nás v kraji vždy zoufale shání figuranty… dělají to zadarmo, mají jen jídlo + pití a ten zážitek :) namaskují je, mají si vzít jen staré oblečení… většinou jsou to vážné zranění takže ani nekomunikují takže se nemusí nic učit :) je to fajn se tam jít podívat i jako civilista, mě to aspoň fascinuje jak jsou všichni sehraní, dávají pásky na ruky pacientům aby rozlišili kdo je prioritní apod. fajné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4791
15.11.18 16:25

@Kaileee no práávě :) jasný že finance za to člověk nemá, ale bavilo by mě na to koukat a to se dá jen jako figurant.. a čí FB stránky? nemocnice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3922
15.11.18 16:27
@Trinetka píše:
@Kaileee no práávě :) jasný že finance za to člověk nemá, ale bavilo by mě na to koukat a to se dá jen jako figurant.. a čí FB stránky? nemocnice?

u nás v kraji má FB přímo IZS, nebo zkus najít na netu mail a napsat jim ať o tobě ví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13225
15.11.18 16:35

Mám dojem, že to zařizuje ččk, ale zeptám se kluků na hasičárně, jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3922
15.11.18 16:37
@Flyingfrog píše:
Mám dojem, že to zařizuje ččk, ale zeptám se kluků na hasičárně, jak to je.

no to u nás určitě ne, u nás je to normálně oficiální akce IZS, ččk tam ani není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13225
15.11.18 16:42

@Kaileee Však netrvrdím, že tu akci pořádá ččk, ale ty figuranty. Zeptám se kluků. Vím, že na mistrovství republiky ve vyprošťování byly figurantky příslušnice hzs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13225
15.11.18 16:49

Tak ččk v Pce kraji ne (málo lidí), takže se využívají středoškoláci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4791
15.11.18 18:20

@Flyingfrog díky :) aspoň vím kde to berou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat