Třetí dítě - proč ano, proč ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 16:32
Třetí dítě - proč ano, proč ne?

Co rozhodlo, že jste šli do 3. dítěte? Podmínky máme, ale věk už ne (36). Já se bojím, manžel o tom mluvi, že by chtěl. Jenže i děti už by měly velký věkový rozdíl (4 a 7 let). Prosím anonym.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pantalaimon
Kecalka 212 příspěvků 19.07.19 16:46

Rozhodly 2 flašky vína :mrgreen: jsem jen o fous mladší a děti budou mít podobný rozestup. Těším se, ale třetím určitě končíme.

hicha
Stálice 56 příspěvků 45 inzerátů 19.07.19 16:51

Chtěli jsme velkou rodinu a o 3 dětech jsme vždy mluvili…kdybychom se měli rozhodovat rozumem, nikdy bychom do toho nešli:D rozhodlo srdce a touha po velké rodině.

Uživatel je onlinetruelly
Závislačka 3458 příspěvků 19.07.19 17:03

Sestra se vdává v září a bude jí 34 let. Teprve budou s dětmi začínat. Věk máš si myslím ještě dobrý, na třetí dítě určitě :palec:

cell
Echt Kelišová 8255 příspěvků 19.07.19 17:07

Máme děti skoro stejně. A odvahu už asi neseberu. Je mi 41, manželovi 47. On už nechce určitě. Mně je to trochu líto. Ale ty „rozumové“ důvody asi zvítězí :,(

mrav
Vesmírná mluvilka 31329 příspěvků 19.07.19 17:07

Pokud chceš třetí dítě- jdi do toho. Já sám jsem ze tří dětí a poslední rodila moje maminka v 36 letech. Moje žena porodila dceru v 36 letech- a bylo to první dítě. Do její čtyřicítky jsme chtěli stihnout ještě jedno- ale bohužel ve svých 38 letech tragicky zahynula. A že dceři sourozenec schází - naštěstí mám přítelkyni s dvouletou dcerou. A šel bych i do dalšího dítěte- ale přítelkyni je už 42 let. :mavam:

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 4 inzeráty 19.07.19 17:17

Po porodu druhého muž řekl, že by klidně do třetího šel, takže jsem nebrala žádné prášky a nechali jsme to osudu. A ten rozhodl, že nám dítě nadělí dřív, než jsme si představovali, takže ho doma máme :-). 36 mi bude teď v létě, muž je o dva roky starší. Věkový rozdíl bych asi jako problém neviděla, naopak sourozenci už mají rozum a nebudou třeba takoví škodíci jako ti mladší :). Pokud cítíte, že dítě chcete, máte na to ekonomicky i fyzicky, zvládnete logistiku tří dětí (ono člověku ani nic jiného nezbude), tak coby ne :).

1mila2
Ukecaná baba ;) 1147 příspěvků 19.07.19 17:23

Za nas rozhodla nase naivita :lol: kdybysme neverili v nasi neplodnost, tak se chranime a 3ti nemame asi nikdy :lol:
Vekovy rozdil bych neresila. Pro me uz jsi starsi matka (ja rodila posledni ve 30ti). Memu chlapovi je 40, takze jsme dalsi deti kvuli jeho veku uplne nechteli. V dnesni dobe je ale tvuj vek naprosto bezny. Znama ma prvni ve 38, jina mela prvni az po 40, a svagrovka druhe ve 40ti, a byt ji dnes max. 45, tak jde do dalsiho, jenze uz ji je 49 :think:

Kriss Tina
Extra třída :D 11684 příspěvků 19.07.19 17:24

My chcem třetí, pořád doufáme v holčičku :D ale ráda bych to stihla do 30 let a taky aby neměli děti mezi sebou až moc velký věkový rozdíl (už tak má starší a mladší mezi sebou 4 roky)

chaela
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 19.07.19 19:26

U me rozhodly asi hormony a touha po holce, u manžela kamarád, co má s plodnosti velké problémy. Podmínky na to máme, ne ideální, ale to bychom asi nikdy neměli žádné dítě. Věkový rozdíl jsem nechtěla velký, protože první dvě děti mají mezi sebou necelé dva roky a je to super. Taky jsem chtěla mít odrozeno do 30, takže jsme zavrhli variantu, ze půjdu do práce a třetí bude časem. Nakonec bude necelé 3 roky po mladším, narodí se za mesic, tak uvidíme, jaký to bude. Ale ono nikdy nejde litovat toho, že máš dítě, opačně bohužel ano.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 20:42

U nás jsme 3 děti chtěli od začátku našeho vztahu :lol: Teď máme 2 děti, kluky a do třetího chceme jít během +- roka. Oba jsou školkového věku, proto nechceme moc dlouho čekat, aby nebyli úplně daleko od sebe. Věk nás netlačí, jsem o více jak 10 let mladší než ty, takže v tomhle směru máme času hromadu. A taky mě láká zkusit do třetice tu holčičku, ikdyž nevěřím, že to nebude třetí kluk :lol: První dvě děti máme hned po sobě, jsou po roce, tak to třetí si chceme pořádně užít. Asi bych se těžko smiřovala a tím, že už to vše (těhotenství, porod, novorozeně) znovu nezažiju.

Uživatel je onlineAgrion
Závislačka 2980 příspěvků 19.07.19 20:57

Zalezi jak mas nastavene sve hranice ;) Ja sem chtela prvni dite do tricitky a posledni dite do ctyricitky… zvladli jsme 3 - posledni v 35 letech… manzel jeste doufa ve ctvrtatko, ale ja uz se na to necitim… je mi taky 36 s citim, ze jsem si ty hranice nastavila spravne… tretatko mi v 36 ( az max. 40) prijde v pohode, ale pozdeji uz bych to nedala… takze bud ted a nebo nikdy.

Kristýna 526
Kecalka 457 příspěvků 19.07.19 21:03

@Kriss Tina tak my to máme úplně stejně třetí chceme oba dva no ja bych si přála nejvíc holčičku máme dva kluky :) ale hlavně ať je to zdraví ať je to holka nebo kluk.no a s tím odstupem mam staršího 5let a nejmladšímu rok a půl skoro ;)a do třicítky bych to taky ráda stihla :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 06:31

Holky, věk vam trochu zavidim. :) Asi bych dnes už kazde doporučila mit dítě radeji o par let driv, než jako já v 29 letech. Jenže ani dnes bych to stejne nemohla udělat jinak - v 24 dokončení VŠ, pak tři roky povinné praxe, abych se mela kam vrátit (smlouva na neurcito), rok snažení a az pred třicítkou prvni porod. Teď už jsem stará koza a ačkoliv vetsina mych kamarádek (v mem veku) čeká třetí, ja uz na něj si neseberu odvahu a energii. :oops:
Zakl.

Ariadne
Echt Kelišová 8788 příspěvků 2 inzeráty 20.07.19 21:40

Třetí jsem rodila ve 33 a během 5 let tři děti. Mazec, ale kdybych šla do práce a čekala, tak bych se už nerozhoupala. Řekli jsme si buď teď nebo nikdy. Pak už to byla otázka pár piv a letní vlahe noci

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama