Tříletý počůránek

15
3.9.03 12:54

Tříletý počůránek

Ahoj zkušenější mamky!

Mám skoro tříletého klučinu, který v noci ještě musí nosit plínky! Zkoušela jsem už asi všechno. Zlobila jsem se, přidala i plácnutí, nevšímala jsem si mokré plenky, nechala jsem ho bez ní (nakonec nastydl, protože spal v mokré posteli). Před několika měsíci se při potřebě krásně budil a vydržel suchý, tak jsem chválila o106, jenže pak se mu narodila sestřička......asi tam bude ten zádrhel.Už mi připadá, že jakmile se probere, prostě se počůrá jakoby nevědomky. Já jsem na nohou vždycky okamžitě, jak se probere(už mam tak nějak lehké spaní) a teď to prostě nikdy nestihnem. Přes den je v pohodě a obslouží se sám.Ráda bych ho dala do školky, má málo kontaktů s dětmi, ale když se při spaní počůrá…

Díky za rady Laliba

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80
4.9.03 12:42

Tříletý počůránek

Mimi nemám, zatím jsem matka čekatelka (termín okolo 11.11), ale to, co popisuješ je obvyklá reakce staršího dítěte na narození sourozence. Vidí, jak se vše točí okolo miminka a má pocit, že se na něj zapomíná. Možná je to „od nervů“, mělo by se to upravit samo, potřebuje vědět, že ho miluje stejně jako předtím, jen to malé vás tedˇ potřebuje víc.

Někdy počuráváním děti reagují na stres, mě se to stávalo ne v noci, ale při odpoledním spaní ve školce (doma a v noci nikdy) okolo 5 let poté, co jsem zažila traumatizující týdenní hospitalizaci se spálou. Měla jsem zřejmě strach, že mě zase dají do špitálu, nechtěla jsem být ve školce. Pak to přešlo samo. Tak vydrž, snad se to upraví. :-)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymni
4.9.03 22:00

Tříletý počůránek

Také mám tříleteho syna a ted každou chvíli čekám další. Syn se přestal v noci počůrávat před 2 a půl měsíci, když jsme dobudovali v patře nový záchod a řekli, že je jeho. Pak jak když utne. Ale tento týden šel do školky a v noci to jednou nestihl. Nech ho ve školce jen do oběda, pokud přes den je suchý, tak se nemusíš bát. Michal tam spává a je suchý, ale taky nevím, jak bude reagovat za pár dní. Dát ho tam na víc jak 5 dní zatím nemůžu, i když se mu tam líbí. Renča

 • Citovat
 • Nahlásit
102
5.9.03 11:44

Tříletý počůránek

:-)

Ahoj já mám skoro tříletou holčičku a máme stejný problém, taky chodí spát s plenkou a nemůžu ji naučit, aby se v noci nepočůrala, pořád jí to vysvětluju, budím jí když du spát na čůrání, ale ona se ještě většinou do ráda stihne počůrat, mám pocit, že spí hodně tvrdě. Taky se jí narodila sestřička, má 5 týdnů, ale řekla bych, že je to pořád stejné. Asi to nechám tak a doufám, že to přijde samo, jednou se to naučit musí. Hlavně, že přes den už 1 rok nemáme problémy, chodí na záchod sama.

Lenka

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama