triple test

lesko
12.4.10 08:46

triple test

Ahoj holky, je mi 34let a jsem v 17+2tt.Ve 12tt jsem byla screening. Výsledky dopadly dobře. Všude se ale píše o triple testech, ale paní doktorka mi o tom nic nesdělila. Na kontrolu jdu příští týden a na ultrazvuk v druhém trimestru jdu až ve 22tt. Není to už pozdě na odhalení např. vrozených vad??? Je ještě čas na zmíněné triple testy???? Nerada bych něco zmeškala, děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24614
12.4.10 08:53

Můj názor je že pokud nepůjdeš na triply bud ráda vychází často falešně pozitivně a všude jinde se od nich upouští screening v prvním trimestru je spolehlivější.Aspon jsi ušetřena nervíků že triply nedopadly dobře a ženou tě na plodovku.neboj doktorka ví co a dělá a poud už tvá nedělá triply tak je moderní a můžeš být ráda:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10178
12.4.10 08:58

Souhlasím, já bych triply odmítla, opravdu bývají často falešně pozitivní a budoucí maminky se jen zbytečně nervují. Takže klid, určitě bude všechno v pořádku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16492
12.4.10 09:00

Lesko buď v klidu. Pokud byl screening ve 12tt v pořádku, tak se nemusíš bát. Já taky triple test odmítla. Je to zbytečnný stres navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
12.4.10 09:01

Lesko, taky jsem byla jenom na NT scrennig ve 12 tt a pak už mi triple testy nedělali. Jak píše Crystal už se od nic upouští, NT má spolehlivost 95% a triple testy jenom 60%. Samozřejmě můžeš o ně požádat a musí ti vyhovět, neříkajíc o tom, že jsou hrazené z pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24614
12.4.10 09:03

holky kdybych věděla že se dají odmítnou tka jsem je odmítla ale pozdě no:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16492
12.4.10 09:12

Crystal já se ptala doktora na to screeningu a ten mi řekl, že můžu odmítnout cokoliv, že je to jen moje věc jaké vyšetření si nechám udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10178
12.4.10 09:17

Jo, jo Crystal, to je to, člověk ani neví co může odmítnout a o co může žádat. Vyšetření VVV můžeš odmítnout, jsou maminky, které jsou rozhodnuté si miminko nechat za každou cenu a odmítají i screening.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24614
12.4.10 10:27

J8 vím že se něoc odmítnout může ale že tripl testy jsem zjistila až pozdě takže jsem si vytrpěla plodovku a to byl horor teda a pozítří čekáme výsledky už jsem nervní.Ale ason budme mít jistotu v pohlaví no :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
12.4.10 10:32

Přidávám svou zkušenost.....je mi 30 a byla jsem ve 12 tt na prenatálním screeningu NT plus (odběr krve a ultrazvuk) a vyšlo mi to jako negativní výsledek 1:20000. Výsledek jsem předala své lékařce a ta na základě těchto výsledků mi triple testy již nedělala. Prý je toto vyšetření daleko spolehlivější. Další vyšetření, které mne čeká je prý až cca kolem 20tt…půjdu do nemocnice na nějaký „velký“ ultrazvuk a tam, že si všechno ještě jednou zkontrolují. Z toho usuzuji, že stačí jedno z těchto vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
12.4.10 16:22

Ve světě se už klasický tripple test nedělá, bývá často falešně pozitivní, doporučuje se ten test myslím je to v 11-13.týdnu, v tu dobu je u každého plod stejně velký, kdežto v 16.t už je u každé ženy jinak velký. Pokud Ti vyšel 1.test OK, už bych se nestresovala, radila jsem se o tom i v nějaké poradně na netu na www.porodnice.cz a napsali mi to co jsem psala. Tak neboooj, držím palec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.10 18:41

Ahoj holky,
tak já taky nevím co si o tom mám myslet,pač já byla ve 12tt na tom kompelním screning testu a ten dopald dobře.Pak mě dr.poslala na ten trippl test,tak jsem si volala dnes na výsledky a ejhle…,něco neni v pořádky,prý ty výsledky jsou ze 3 hormonu a já ten jeden z těch 3 něco mám.Prý půjdu ve 20tt na ultrazvuk.Každopádně to není nějaké velké postižení,Douwnův syndrom vyloučila,což nám řekly i na tom scereningu-na ultrazvuku v tom 12tt jsme viděli jak otvírá pusinku,hladí si hlavičku atd…Má obě ruky i nohy,no zkrátka na tom scereningu nám řekly,že je vše O.K.Takže jsem to dneska oplakala,ale jak to tak čtu,tak prý ty trippl testy jsou občas falešný,tak já nevím!Je pravda,že jsem byla nachlazená a mám alergickou rýmu,tak jestli to na to může nít vlit… Každopádně doufám a věřím,že to bude O.K.Zakže asi tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brunifid
13.4.10 19:53

Prosím vás, já v tom mám asi hokej… Byla jsem taky kolem toho 12.týdne na chytrém UTZ (placeném, prý to nehradí pojišťovna, stílo to 1.000,–). Udělali ten UTZ, doktor měřil cosi, název si teď nevzpomenu, podle toho se prý pozná Down. Pak srdíčko, přepočítal ručičky, nožičky atd. a konstatoval, že je vše OK. Prý kdyby mi brali plodovou vodu, je tam riziko potratu 1:100, kdežto z tohohle testu jedna ku několika tisíc. Takže mi plodovku nebrali, já na tom rozhodně netrvala. potom mi sestra vzala krev, výsledky přišly mejlem do týdne a také OK. Na tom papíře se o Triple píše, je tam právě to riziko jedna ku několik tisíc a že je to OK.
Tak děla¨li mi Triple nebo ne? :think:
Teď jdu jen do poradny, tam právě přinesu ten papír s výsledkem, a pak do špitálu na chytřejší UTZ někdy cca ve 20.tt

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama