Triple testy - riziko rozštepu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 09:56
Triple testy - riziko rozštepu

Dobrý den, první screening vyšel dobře a při triple testech mi vyšlo riziko rozštepu včera konzultace na genetice ale do 19.6 musím čekat na ultrazvuk je to hrozné to čekání. Má některá stejnou zkušenost?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2230 příspěvků 2 inzeráty 31.05.19 10:15

Triply se ještě dělají? Neměla jsi screening v 1. trimestru? Pokud ano a vyšel dobře, tak bych se teď nestresovala. Co všechny utz doteď? Ty triply se nedělají právě proto že jsou často falešné pozitivní. Pokud bylo všechno až doteď v normě, zkusila bych se nenervovat (to se lehce řekne, já vím).

Uživatel je onlinetulipán
Závislačka 4420 příspěvků 31.05.19 10:18

Zalezi odkud jsi, jake mas v okoli moznosti nebo kam muzes dojet. Ja bych obvolala specializovane pracoviste, zkusila se objednat k nekomu vyhlasenemu. Ted uz jsi cca 16. tt? Na UZ jde pusinka videt. Testy zjistuji prabdepodobnost, UZ ukaze realitu.

Haleyy
Kecalka 106 příspěvků 31.05.19 10:19

Já bych triply úplně nezatracovala, přestože občas vyjdou falešně pozitivní. Je i dost případů, kdy screening je ukázkový, tripl pozitivní a z plodovky vyjde down. synd.
Každopádně u rozštěpů bych v dnešní době spíše důvěřovala ultrazvuku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 10:19

@chaela 1.screening jsem měla a tam dopadlo vše v pořádku, potom mi dr. brala krev a řekla jen že je to na různé testy. Ve středu jsem byla pro výsledky a tam mi právě řekla že je tam špatná hodnota tak mě hned objednala a pohovor do genutu, tam mi včera řekli co tam vyšlo špatně a že se uvidí podle ultrazvuku po 20tt. Já právě měla naposled ultrazvuk na tom screenigu a další až teď ve středu a tam mi jen řekla že srdicku tluče.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 10:27
@tulipán píše:
Zalezi odkud jsi, jake mas v okoli moznosti nebo kam muzes dojet. Ja bych obvolala specializovane pracoviste, zkusila se objednat k nekomu vyhlasenemu. Ted uz jsi cca 16. tt? Na UZ jde pusinka videt. Testy zjistuji prabdepodobnost, UZ ukaze realitu.

Byla jsem v Hradci Králové v Sanusu. Teď jsem 18tt a jsem objednaná až na 19.6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 10:41

Měla jsem to podobně. Mě tedy dělali rovnou UTZ po genetické konzultaci v 18 tt. a rozštěp se nepotvrdil. My bychom si miminko nechali stejně, jen bych se pak podle toho zařídila a volila porodnici, kde operují miminka hned po narození.
Pokud chcete mít jistotu hned a nečekat skoro 3 týdny ( chápu ten stres ), tak jim zavolejte do Gennetu, že chcete podrobný UTZ dříve, případně se objednejte jinam. Výborná je MUDr. Frisová v Praze v Profema.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31104 příspěvků 31.05.19 10:52
@Anonymní píše:
@chaela 1.screening jsem měla a tam dopadlo vše v pořádku, potom mi dr. brala krev a řekla jen že je to na různé testy. Ve středu jsem byla pro výsledky a tam mi právě řekla že je tam špatná hodnota tak mě hned objednala a pohovor do genutu, tam mi včera řekli co tam vyšlo špatně a že se uvidí podle ultrazvuku po 20tt. Já právě měla naposled ultrazvuk na tom screenigu a další až teď ve středu a tam mi jen řekla že srdicku tluče.

triply už se nedělají…protože vychází špatně..nejsou to dobré testy..pokud jsi měla screening v poho, tak nestresuj.. :palec:

Janli
Echt Kelišová 8857 příspěvků 31.05.19 11:23

Tak já tady půjdu proti proudu. Triply zatracuje jen ten, kdo o nich nic neví. Zrovna riziko rozštěpu můžou odhalit lépe než jiné testy i ultrazvuk. Zrovna já jsem případ, kdy mi ultrazvuk ve 12tt neodhalil nic. Výsledek negativní. Triply mi vyšly 1:256 s rizikem na Downa. Plodovka ho potvrdila. Pokud tam je nějaký špatný výsledek, tak se rozhodně další vyšetření vyplatí.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31104 příspěvků 31.05.19 11:54

@Janli jasně ten kdo o nich nic neví..a proto od nich upouští gyndaři ( zřejmě ti lepší )..asi o nich teda nic neví no..

ctenarkaaa
Povídálka 18 příspěvků 31.05.19 12:11
@Anonymní píše:
Dobrý den, první screening vyšel dobře a při triple testech mi vyšlo riziko rozštepu včera konzultace na genetice ale do 19.6 musím čekat na ultrazvuk je to hrozné to čekání. Má některá stejnou zkušenost?

a nekrvácela jsi v prvním trimestru? To by mohl být důvod falešného výsledku na rozštěp.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 12:19

@ctenarkaaa nekrvacela vubec

hadraplanka
Kecalka 490 příspěvků 31.05.19 13:26

@ctenarkaaa Počkej, to taky hraje roli? Na to se mě nikdo během NT screeningu neptal. Každopádně jestli to má nějaký vliv, tak mám asi dítě na půlky. :lol:

smurfka
Vesmírná mluvilka 31104 příspěvků 31.05.19 13:44

@hadraplanka na výsledky triplu má vliv co před tím testem jíš, jak se vyspíš, kolik vypiješ, v jaké psych pohodě jsi atd..právě proto ty výsledky nejsou relevantní. :roll:

Modesta
Závislačka 2554 příspěvků 31.05.19 14:19

Hele já to měla u syna taky tak. Prvotrimestrální screening vyšel suprově, tripple špatně na rozštěp. Pokec s genetičkou byla snad ta nejstresovější věc na celém těhotenství - strašně mě chtěla hnát na odběr plodovky. Tak jsem se s ní pohádala (mmch z Pardubic, do Sanusu dojíždí), podepsala reverz a domluvila se, že pokud ultrazvuk (který není vůbec invazivní a rozštěp ukáže taky) dopadne špatně, tak jí zavolám a na tu plodovku půjdu.

Gynekolog mi potom v Sanusu při velkém ultrazvuku ve 20. týdnu řekl, že osobně taky nevidí důvod pro to jít v tomhle případě na plodovku. Ultrazvuk dopadl výborně, žádný rozštěp se nepotvrdil. Syn je zdravý.

Osobně jsme ale počítali s horší variantou. Pro nás by byl rozštěp měkkého i tvrdého patra ok (je to operovatelné a většinou bez následků), rozštěp páteře by ale byl důvod k tomu těhotenství ukončit.

Osobně ti doporučuji si nastudovat co nejvíce informací. O tom, jaké typy rozštěpů jsou, co by pro vás bylo akceptovatelné, jaká je pravděpodobnost potratu při odběru plodovky (info víš rychleji, než z ultrazvuku za pár týdnů, ale je to invazivní zákrok a má svá rizika) a rozhodněte se na dalším postupu ještě před tím, než půjdeš na genetiku. A na svém rozhodnutí trvej. Osobně ti samozřejmě přeji, ať je mimino zdravé a ať to všechno ustojíš :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama