Trvanlivé mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petra8a
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 13.03.13 11:08
Trvanlivé mléko

Ahoj, co si myslíte o dávání trvanlivého krabicového mléka malým dětem? Dávám lahvové „čerstvé“. A nedávno někde jedna odbornice na mléko říkala, že trvanlivé má jen o 10% míň vitamínů.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ohýnek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.13 11:10

Jako kdyby to lahvové bylo tak extra :-) dávala jsem to co jsem zrovna koupila, když bylo levnější to čerstvé, tak jsem koupila to.

Žirafa9
Závislačka 4040 příspěvků 13.03.13 11:15

Zrovna u mléka je to asi jedno jestli krabicové nebo lahvové, mléko by měla být nevíc hlídaná potravina a snad i je, já kupuju jak kdy

chatwenna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.13 11:17

Ja si ted nejsem uplne jista spravnosti toho, co rikam. Ale mam pocit, ze to bylo vysvetleno nejak podobne… Ze proste to krabicove mliko obsahuje nejakou slozku, ktere male deti nedokazi prebrat a ta zpusobuje odvapnovani kosti…
Podobne jako tavene syry.

Jestli se pletu, tak me nekdo opravte :oops:

Takze ja bych davala detem jen cerstve… Cim cerstvejsi a tucnejsi, tim lepsi :)
Aspon muj nazor…

Clarita
Kelišová 5437 příspěvků 13.03.13 11:22

Koukněte na Peklo na talíři. Zrovna nedávno tam o mlíkách byla řeč. Do mléka se nesmí nic přidávat! Je to snad nejkontrolovanější potravina u nás a taky nejbezpečnější. Zasadní rozdíl mezi těmito mlíky nevidím, snad jen v obsahu tuku.

Petra8a
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 13.03.13 11:22

@chatwenna To slyším prvně. Že tam něco je.

A někde jsem četla, že od roku spíš polotučné.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 13.03.13 11:25

Já měla vždycky za to, že tvanlivý je zkrátka mrtvý mlíko. Navíc vnitřní folie tetrapaků obsahuje hliník, což mi taky nepřijde moc ok. Občas když máme kolísavou spotřebu mlíka, tak koupím krabici dvě trvanlivýho, abych měla případně do zásoby a nekazilo se mi tu čerstvé, ale jinak ho nedávám.

Pratt
Kecalka 498 příspěvků 13.03.13 11:28

Dávám trvanlivé. Syn vypije hrneček kakaa za dva dny a stejně to mlíko utopí v Granku :lol:

chatwenna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.13 11:31

@Petra8a Ja zas cetla, ze detem vse tucne az do tri let.. :nevim: Jako tvarohy, syry, mlika, jogurty..

No, zkusim to nekde najit - ten clanek… Protoze tak chytra, abych si to zapamatovala a posilala dal, nejsem :mrgreen:

rachel55
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.13 11:34

@Gladys presne, lepe bych to nevystihla :pankac:

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.13 11:41

Příspěvek upraven 18.09.15 v 17:34

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 13.03.13 11:50

Trvanlivý vůbec nekupujem, po dlouhé době jsem ho měla u tchánů a rozdíl oproti čerstvýmu, co kupujem domů byl šílenej :nevim: Dětem ani omylem :-D

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 13.03.13 11:52

Já kupuji čerstvé plnotučné mléko na pití, většinou na kakao či bílou kávu. Krabicové mám doma vždy tak 2 kousky kdyby došlo čerstvé a taky na vaření. Pokud dělám sladkou rýži či puding, myslím že na to je čerstvého škoda.

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 13.03.13 11:53
@chatwenna píše:
@Petra8a Ja zas cetla, ze detem vse tucne az do tri let.. :nevim: Jako tvarohy, syry, mlika, jogurty..No, zkusim to nekde najit - ten clanek… Protoze tak chytra, abych si to zapamatovala a posilala dal, nejsem :mrgreen:

tak třeba hodně tučných tvarohů obsahuje odtučněnej tvaroh a přidaj do toho smetanu :-D

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama