Tvrdnutí břicha po lehké námaze

misa.m
4.5.10 10:22

tvrdnutí břicha

Ahoj,
nevím, jestli se už zase moc nepozoruju, ale posl. tři dny mi párkrát přes den ztvrdne břicho, na pravé straně se vyboulí víc, trochu to táhne a bolí, stává se to většinou, když něco dělám(úklid atp.)nechci se zbytečně hnát k dr..nemáte prosím některá podobnou zkušenost? Jinak jsem 28tt, předem děkuji za odpovědi M.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6260
4.5.10 10:48

Ahoj, mi obcas taky ztvrdne brisko, je to pry normalni, pokud je to do nejakych 10-ti ztdvrdnuti za den. Taky se mi to stava pri vetsi namaze, chce to proste jak mi tady psaly holky, trochu plevit a vice odpovivat. Taky beru horcik 1-1-1 a zda se mi, ze je to vyrazne lepsi !!! Kouipla jsem si volne prodejne tablety v lekarne,ale dr, timuze predepsat Magnosolv, zalezi na TOBE…
Vice odpocivej, mi PA rikala, ze kdyz tohle na me prijde, chce si to sednou, uklidnit se a napit se…

Tak preji do dalsich tydnu pohodove tehotenstvi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
4.5.10 11:12

ahoj, me uz take tvrdne nekolik tydnu, doktorka mi predepsala magnesii lactici 3× 2 denne ale je to i volne prodejne (lepsi nez ciste jen horcik, toto je nejaky extrakt horcikovy, ktery by se mel lepe vstrebavat). Muze se to brat az do 36tt. jak pise Lenca, do 10× denne je to ok, postupne i vic nez 10 denne. Nemelo by to ale bolet a melo by to do minuty zmeknout, a take by se to nemelo opakovat pravidelne treba co 10 minut nebo tak, to bych uz k doktorovi sla..jen te jeste uklidnim ze mi to tvrdnuti prvnich par dni take bolelo, ted uz neboli a nebo je to jen subjektivni pocit a je to o tom, ze jsem si uz zvykla :-) kdyz ti ale zrovna tvrdne vic tak odpocivej, uklid pocka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
misa.m
4.5.10 12:00

magnesko koupím a jak půjdu na kontrolu, nechám si předepsat.. děkuji za rady i za podporu…hned je mi líp, když v tom nejsem sama :lol: přeju také pohodový zbytek těhotenství :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
453
4.5.10 12:13

muzes i popijet neperlivou magnesii. Ja jsem se kdyz to prislo poprve take dost pozorovala a plasila, vim jak ti je :-) ale neboj, opravdu je to v norme, jen pozor na velke bolesti, ty uz nejsou ok. ono to magnesko je levnejsi, kdyz ti ho predepise dr. dost to pomaha, uplne tvrdnuti nevymizi, ale je malokdy a to je myslim dobre hlavne na psychiku :wink:
posilam jeste odkaz na jeden clanek o tvrdnuti :
http://www.porodnice.cz/…-tehotenstvi
preju take pohodove tehotenstvi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
4.5.10 12:18

Tvrdlo mi od 18 týdne. Rodila jsem 3 dny po termínu. Hlavní je délka čípku podle UZ. Ale myslím, že v 28 týdnu se už neřeší ani to.

• Nahlásit
  • Citovat
8920
4.5.10 14:10

Mě také tvrdlo bříško, a to úplně celé těhotenství. Miminko se nám narodilo den před termínem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
4.5.10 14:19

Tvrdlo mi při prvním těhotenství asi 10× za den. Byla to hrůza. Nebo alespoń jsem si to tehdy myslela.
Teď ve druhém těhotenství bych mohla na prstech jedné ruky spočítat chvilky, kdy tvrdé není. Doktora to děsí, nařídil klid (s téměř dvouletým dítětem opravdu nemožné!), předepsal extra silné dávky magnesia.. a při každé poradně straší tím, že když se to do příště nezlepší, pošle mě do špitálu. Nelepší se to, ale nemocnici se bráním zuby nehty. Nemám nikoho, kdo by se mi postaral o naši prvorozenou :(
Pokud máš ale čipek OK, tak nepanikař. POmáhá opravdu jen klid. Tak si ho dopřej, můžeš-li.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
4.5.10 14:40

ahojky, taky mi břicho neskutečně tvrdlo. Byla jsem z toho nešťastná, někdy to trvalo třeba i hodinu dvě… Byla jsem i na týden v nemocnici, protože se mi k tomu začal zkracovat čípek,tak abych byla v klidu a neporodila moc předčasně(byla jsem v 35tt). Malá se narodila dva dny před termínem :-) .Asi to chce opravdu hlavně odpočívat a užívat to magnésko. Tak se opatrujte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6243
4.5.10 16:49

Ahojky, mě tvrdlo břicho hodně a to rozhodně vícekrát než 10× za den. Dle doktorky bylo vše v pořádku, jen jsem se měla hodně šetřit a naordinovala mi magnezko. Klučík se narodil o 2,5 týdně dřív, naprosto v pořádku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20220
4.5.10 17:14

tvrdnutí

Ahoj Míšo,
tvrdnutí bříška je známka toho, že se děloha zvětšuje.
Je to tedy normální. Já jsem to měla od 20 tt a dr mi nutila magnésium. To ale potom se nepozná, když začíná porod, protože utlumuje bolesti. Já jsem jen pila magnezii.
U prvního porodu jsem ho brala a skoro potom rodila doma. Nakonec jsem sanitou přijela do porodnice a za 3/4 h. se mimčo narodilo. Ani mě nepřipravili. Proto jsem ho podruhé nebrala a skvěle jsem si celý porod vychutnala.
Určitě bys to zvládla i bez magnézia.
Hezký den.
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
misa.m
5.5.10 06:13

holky děkuju za názory..asi mě(nás) ještě pár věcí překvapí. Je skvělé, že si o tom můžeme dopisovat..pohodové těhulkování všem
Jituš krásný mimčo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
5527
5.5.10 08:05

Jitko11, u každého je to jinak. Jak jsem psala - tak v mém případě v prvním těhu to bylo asi v normě. Porod byl vyvolávaný. Teď při druhém těhotenství je to fakt šílené. Nevím, jak to popsat, ale to břicho je ztvrdlé od rána, kdy vstanu, až do večera, kdy ulehám. Uleví se mi jen poo, kdy jde malá spát a já si mohu na chvíli sednout. A pak v noci, ale to mně chytají pro změnu křeče do lýtek. Je to šílená bolest - kdo znáte, víte :cert: Bez magnezia si den vůbec nedokážu představit. A o tom, že když bereš magnezium, nepoznáš, kdy máš porodní bolesti, o tom jsem teda ještě neslyšela 8-o Jo, ono uvolňuje svalstvo (což děloha je), takže možná dostatek síly na to vypudit dítě ven, ale že by se nepoznaly bolesti? Nevím. :nevim: Dám vědět, až porodím podruhé. TeĎ beru magnezko v mega dávkách, protože chci donosit. Nevylučuji, že ho vysadím poslední dva týdny před termínem (pokud neporodím dřív).
Co tím chci říct? Ono je pěkné radit: „Neber magnezium!“, ale pokud je ta situace neúnosná jako u nás, pak to opravdu jinak nejde. Bohužel :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20220
5.5.10 08:39

Magnézium

Ahoj Lulje, :mavam:
pár let jsem v tom pracovala- 8 let, tak vím, jaké to může udělat paseky do organizmu zdravé těhotné ženy.
Ale vím, že to myslíš dobře. Ráda si přečtu každý názor.
Ještě poradím na ty křeče. Já na ně trpím i normálně, v těhotenství mi taky dávaly zabrat. I v noci, jsem si stoupla na ručník,a zadupala na něj. Ještě mi pomáhalo, když jsem si večer, než jsem šla spát udělala do škopíku hodně teplou vodu a šlapala ji asi 5 minut. Potom to stejné se studenou. Nakonec střídavě teplou a studenou sprchu na celé nohy, a končit studenou. Hned si vzít teplé ponožky a hurá do postele.
Hezký den
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
5.5.10 14:02

Lulje me doktorka rikala, ze se ma vysadit 4 tydny pred terminem, posledni 4 tydny uz to nechat na prirode. Vidim to stejne jako ty, hlavne donosit a pokud mozno ne v nemocnici. Na ty krece do nohou mi pomaha pit rozpustny vapnik, ono kdyz mas vetsi davky horciku, tak ti to hladinu vapniku ovlivnuje, vysvetlovala mi to jedna pediatricka a i jsem to cetla v diskuzich. jen ho pit v jinou dobu, nez si beres to magnesko..pomaha mi to, krece jsou temer pryc, tak treba by ti to pomohlo take.
tak nam drzim palce, at vsechny v pohode donosime :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama