Tvrdnuti briska v tehotenstvi

171
1.6.04 14:13

Tvrdnuti briska v tehotenstvi

Ahoj tehulky,
prosim, prosim, mate nejake zkusenosti s tvrdnutim briska v tehotenstvi? Jsem teprve v na konci 16.tydne, (15+6) a uz par dni pocituji, ze mi obcas brisko jakoby ztvrdne. Je to takhle brzy normalni?
Dekuji moc za odpoved. Lajla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2793
1.6.04 14:50

Ahoj Lajlo!

Mě tvrdlo bříško od 20.týdne,zpočátku tak 8× denně.Nejdřív jsem byla dost vyděšená a neustále se pozorovala,ale lékař mě ujistil,že pokud tvrdnutí není častěji než 12× denně a jsem „zavřená“,není to problém.Napsal mi tablety hořčíku,ale po nich se nic nezměnilo.Já měla strach,abych neporodila předčasně a nakonec se nám holčička narodila až v 42.týdnu a to po vyvolaném porodu.
Ještě k četnosti kontrakcí…Jak jsem psala,zpočátku to bylo tak 8× denně,od 30.týdne tak 15× a poslední měsíc se mi to stávalalo i několikrát za hodinu a při každém větším pohybu a otočení se na lůžku.Spánku jsem si opravdu moc neužila.

Hodně štěstí s miminkem :D :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
1.6.04 20:06

Ahoj Lajlo. Mě taky tvrdlo už kolem 20.týdne. Doktor mi napsal magnezium a proože se mi začal zkracovat i čípek,tak jsem nakonec ve 32.týdnu skončila v nemocnici. Nakonec jsem porodila ve 40.týdnu a byl to velmi rychlý porod :D . V nemocnici se mnou ležela mladá paní co jí tvrdlo bříško opravdu brzi,asi jako tobě,ale už v pravidelných intervalech a tak tam musela zůstat až do 36.týdne,protože se to po vysazení léků vracelo. Nakonec vše dopadlo dobře,tak se neboj,ale radši to řekni svému gynekologovi,napíše Ti magnezium a určitě to bude o.k. Přeji Ti,aby bylo vše v pohodě a spoustu radosti s miminkem :lol: Ahoj Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
1.6.04 21:46

Ahoj Lajlo, tvrdnutí bříška je vlastně práce dělohy. Někdy je to neškodné a někdy to může znamenat hrozící předčasný porod nebo potrat. Záleží na tom, zda toto tvrdnutí bříška ovlivňuje otevírání porodních cest. I když to pociťuješ nebolestivě, raději se nech vyšetřít od lékaře a poraď se s ním o dalším postupu. Pokud to pociťuješ často a pravidelně, neváhej a vyraž co nejdříve. :! Užij si krásně zbytek těhotesntví a přeju krásné mimi. čertík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.6.04 08:29

Ahojky,

mě tvrdlo břícho také asi od 17.tt, dostala jsem magnesium,později i Prothazin,po kterém přišla neskutečná úleva i díky tomu, že je po něm člověk unavený,takže jsem se i vyspala :-)
Pořád mě strašili předčasným porodem,tak jsem začala od 20.tt chodit do práce jen 2-3×týdně/mám výbornou šéfovou/,od dubna mi říkali, že budu rodit každým dnem a teď přenášíme…Břicho mám tvrdé prakticky pořád…
Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
171
2.6.04 10:04

mile tehulky i maminky,
moc Vam vsem dekuji za odpovedi. Dodaly jste mi trosku optimismu, zé pri trosce stesticka to nemusi nic znamenat a muze to dobre dopadnout. zitra si me pozvala pi doktorka, tak uvidime. jeste jednou moc dekuji za mile povzbuzeni a preji vsem krasna a zdrava miminka. Lajla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama