Tvrdohlavost a vzteklost, nebo autismus?

225
3.4.16 10:13

Tvrdohlavost a vzteklost nebo autismus

Ahoj, máme temer dvouletého chlapce a dost mě trápí myšlenka, zda netrpí autismem. Přijde mi, že teď posledních pár dní hlavně brepta po svém nez aby používal normální slova (umi asi 15 slov říkat, ale jen když chce on sám). Když mu něco říkám, rozumí. Oční kontakt funguje a jméno slyší, když se zraní nebo naopak se mu něco povede tak se podívá co já na to, jak budu reagovat. Na druhou stranu si skládá autíčka za sebe do rady, vláčky taky, lehne si a dívá se jak se točí kolečka. Umí si ale hrát i jinak. Občas cupita po špičkách což prý taky dělají děti s autismem :nevim: poslední dobou si vše vynucuje křikem, neukazuje a „papá“ udělal jen jednou. Kousat se naučil nedávno, pít a jíst sám sice umí, ale víc toho skončí na bryndaku než v pusince. Od mala je hodně vzteklý, jakmile po něm něco chci - prebalit, obleknout tak protest. Řve a kope nohama, že mu tu plenu sotva nasadim. Má ale rád společnost, když přijde návštěva, chce si s nimi hrát a předvádí se. Co myslíte, jsou moje obavy zbytečné a kluk je jen malej pohodlnej vztekloun nebo se tu jeví známky vážného problémů? Mudra zatím nic neříkala, tak uvidíme na dvouleté prohlídce. Děkuji všem za odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
3.4.16 10:28

Buď v klidu, není to autista, jednoho doma mám a nedá se to srovnat. Mám i tříletého zdravého kluka a je to hoodne podobné tvému dvouletakovi. Nestrachuj se.

• Citovat
  • Upravit
744
3.4.16 10:30

Pokud by toto byl autismus, tak je to každé druhé dítě včetně mého. Myslím, že můžeš být bez obav. Jednoduše dvouleťák a období vzdoru. Nic víc bych v tom nehledala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
3.4.16 10:33

Jee, tak to si mě uklidnila, děkuji za tak rychlou odpověď, moc si toho cením :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
3.4.16 10:35

Preju dobre rano. Ja osobne bych v tom nic nehledala. Budu ted reagovat na to co si psala…kdybych jeho chovani a reakce videla, tak by to bylo o necem jinem. Z toho co pises mi vyzniva, ze mas doma uplne normalni zdrave dite. Pri kazde forme autismu dite neni schopno udrzovat stabilni ocni kontakt a navstevy by pro nej znamenaly naruseni bezneho dne, teritoria a reagoval by na ne negativne.
To, ze si mrmla vlastni vyznam nedavajici slovicka je zcela bezne, trenuje, zkousi a navic to jeho reptani vyznam ma a on mu rozumi, to ty ne :) To, ze je vztekly a vzpupny…no muze to byt predcasne obdobi vzdoru, ktere vetsinou prichazi okolo tretiho roku. A to s tema spickama…je to pro nej neco noveho, tak to zkousi, casem mu dojde, ze pohodlneji a rychleji se pohybuje normalni chuzi ( zajimalo by me, kde si prisla na to, ze autiste chodi po spickach. Slysim to prvne a to jsem studovala specku a socku a s autistama jsem pracovala).
Hlavne maleho nezkoumej a nesrovnavej s nikym a nicim, kazde dite je jine a zadne nespada pod tabulky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
3.4.16 10:36

Tak to jsem ráda, že je to normální :mrgreen: dekuju za rychlou odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
3.4.16 10:47
@Lumenidas píše:
Preju dobre rano. Ja osobne bych v tom nic nehledala. Budu ted reagovat na to co si psala…kdybych jeho chovani a reakce videla, tak by to bylo o necem jinem. Z toho co pises mi vyzniva, ze mas doma uplne normalni zdrave dite. Pri kazde forme autismu dite neni schopno udrzovat stabilni ocni kontakt a navstevy by pro nej znamenaly naruseni bezneho dne, teritoria a reagoval by na ne negativne.
To, ze si mrmla vlastni vyznam nedavajici slovicka je zcela bezne, trenuje, zkousi a navic to jeho reptani vyznam ma a on mu rozumi, to ty ne :) To, ze je vztekly a vzpupny…no muze to byt predcasne obdobi vzdoru, ktere vetsinou prichazi okolo tretiho roku. A to s tema spickama…je to pro nej neco noveho, tak to zkousi, casem mu dojde, ze pohodlneji a rychleji se pohybuje normalni chuzi ( zajimalo by me, kde si prisla na to, ze autiste chodi po spickach. Slysim to prvne a to jsem studovala specku a socku a s autistama jsem pracovala).
Hlavne maleho nezkoumej a nesrovnavej s nikym a nicim, kazde dite je jine a zadne nespada pod tabulky :mavam:

Děkuji za odpověď, uklidnila si mě :) prosím tě já to četla na webu, tuším že snad na autismus.cz? Tam to podle mě bylo v kolonce dětský autismus :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24460
3.4.16 10:49

V klidu, myslím, že je úplně normální 8)

Nedávno si tříletý soustředěně stavěl autíčka do řady, v duchu jsem se smála, že musím na emimi založit diskusi, jestli není autista :mrgreen:

Dvouletá prohlídka stejně není :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49933
3.4.16 10:51

@mama67 proč autista, přijde mě to ted jako nějaká hysterie :jazyk: Nic autistického tam nevidim ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14843
3.4.16 10:53

@mama67 mam doma skoro trileteho autistu..je uplne jinde nez tvuj syn..:-)) spis ma obdobi vzdoru. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
3.4.16 11:55
@Markéta80 píše:
@mama67 proč autista, přijde mě to ted jako nějaká hysterie :jazyk: Nic autistického tam nevidim ;)

Taky mám ten pocit. Dobrý je, že u holčiček se to zas tak moc neřeší, jak se jim místo autíček kupují panenky.

• Nahlásit
  • Citovat
49933
3.4.16 12:25

@Tunrida :lol: :lol: aby malá taky nebyla autista :jazyk: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
3.4.16 12:35
@mama67 píše:
Děkuji za odpověď, uklidnila si mě :) prosím tě já to četla na webu, tuším že snad na autismus.cz? Tam to podle mě bylo v kolonce dětský autismus :think:

Dekuji za info. Prijde mi to nejake divne. Mrknu na to i do nejake odborne literatury a uz jsem psala i mail pani docentce co nas mela na specialni pedagogiku…vazne to slysim poprve :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
3.4.16 12:40
@Lumenidas píše:
Dekuji za info. Prijde mi to nejake divne. Mrknu na to i do nejake odborne literatury a uz jsem psala i mail pani docentce co nas mela na specialni pedagogiku…vazne to slysim poprve :think:

Tak fakt to je tam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49933
3.4.16 12:47

@Lumenidas po špičkách chodí ale zase ne všichni a pořád ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama