Týdenní mimčo a já asi nemocná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janitka
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 20:42
Tydeni mimco a ja asi nemocna?

Ahojky.jsem tyden doma z porodnice a dnes mne zacalo bolet cele telo jako na chripku-virozu. Zatim mam jen 37.1 a zadns ryma nic az na to bolave telo…jak zachazet s mimcem aby neco nechytlo? a co kojeni? vadi to hodne? A v pripade ze by viroza propukla vic-jake leky typu paralen na teplotu atd.muzu?bojim se aby to mimco nedostalo :,(,vubec nevim co by se stalo, jak se to u takovych prcku leci… :,(
Dekuji za zkusenosti a rady. :andel:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kaci89
Kecalka 315 příspěvků 28.12.18 20:45

Jen koj,tim mu davas protilatky.hlavne dodrzovat hygienu,nelibat ho a bude to ok :mavam:

Kukacka123
Závislačka 2848 příspěvků 28.12.18 20:46

Ja bych asi pro jistotu zasla k dr, at na me mrkne…miminko je fakt malicke :nevim: muze udelat treba crp…zkusenost sama nemam, ale co vim, tak co nejvic kojit, at ma male protilatky. Nepusinkovat,…pre­ju, at to nechytne :kytka: jo a paralen by se snad mohl…kdyz se muze v tehotenstvi, ale nechci kecat :nevim:

Příspěvek upraven 28.12.18 v 20:46

Uživatel je onlineludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 28.12.18 20:46

Kdyz budes kojit tak dite bude mit tve protilatky.

LE.nova
Kecalka 268 příspěvků 28.12.18 20:48

Na teplotu při horečce při kojení jen paralen. Hlavně se tím nestresuj, miminko má imunitu od tebe na několik týdnů. Samozřejmě bych ho moc nepusinkovala, ani na něho nekychala. Ale jinak bych ho od sebe nějak neseparovala. Prsa té neboli? Mě tyden po porodu zacinal zvýšenou teplotou, bolesti těla + teda bolestí prsa zanet mlecne zlazy. Mela jsem hrozne nalita prsa a mimco to nestihalo vypít, tenkrát jsem ještě neznala nic jako odstrikavani.

mikes89
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 28.12.18 20:50

@Janitka rozhodne kojit a pro jistotu zajit k mudr,aby to nebyla angina bakterialni. No ale kdyz jsem to cetla,tak prvni,co me napadlo byl pocinajici zanet prsu,bylo mi opravdu hrozne,bolelo cele telo.

Dandinkaaa
Kecalka 188 příspěvků 28.12.18 20:51

Ja byla doma 5 dni s malym a z niceho nic jsem mela teploty kolem 39. Detska mi rekla, ze muzu jen paralen a MM nedavat. Mliko jsem odstrikavala, ale nedavala. Byl na UM nez me to preslo. Kazdy ma asi jinou zkusenost.

Janitka
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 20:51

@LE.nova prsa neboli,jen kdyz jsou nalita,kdyz nestiha upit,tak odsavam(zatim jen 2×).
Vcera sme byli na detskym,tak myslim, ze sem si neco prinesla odtamtud… :roll:
Jinak dekuji-paralen tedy ok…

mikes89
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 28.12.18 20:52

@LE.nova koukam,ze mame stejnou zkusenost :mrgreen: take jsem nevedela co se deje,ale bylo mi tak slabo,ze jsem maleho ani neunesla.

annasmyc
Kecalka 480 příspěvků 28.12.18 20:53

ten zánět prsu mě taky napadl (nebo zánět dělohy), to by bylo na antibiotika. Paralen můžeš a pokud by se to nelepšilo, a byla horečka tak radši k dr

Janitka
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 20:53

@mikes89 a jak se leci zanet v prsu kdyby tedy nahodou? Diky :andel:

S.maya
Závislačka 4391 příspěvků 28.12.18 21:04

Já si koupila preventivně roušky..třeba kvůli rýmě. Nikdy nic ode mě nechytli a to mě bolelo krk a 2* rýma.

S.maya
Závislačka 4391 příspěvků 28.12.18 21:05
@Janitka píše:
@mikes89 a jak se leci zanet v prsu kdyby tedy nahodou? Diky :andel:

Studený tvaroh a paralen. Nejdříve ale trochu nahřát, rozmasirovat a odsát..poté schladit tím tvarohem.

LE.nova
Kecalka 268 příspěvků 28.12.18 21:05
@Janitka píše:
@mikes89 a jak se leci zanet v prsu kdyby tedy nahodou? Diky :andel:

Antibiotiky

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 28.12.18 21:06

@Janitka lék první volby pro kojící je Brufen. Má větší molekuly a nepřechází tak do mléka jako paracetamol.
Hlavně koj kdykoli dítě bude chtít, případná horečka může ovlivnit laktaci a pokud by nebyla dostatečně poptávka, tak nabídka klesne.
A myj si ruce, co nejteplejší vodou sneses a mýdlem, měn ručníky na utírání rukou a nesahejte si na obličej.
A teoreticky by to mohl být začínající zánět prsa, tam zase, ideální je brufen, má trochu protizánětlivý účinek. A zalehnout do postele, miminko k sobě, já si natáhla do postele i plenky, ubrousky, k posteli pití a vylezala jsem jen čůrat, jak u chřipky, tak u zánětu je stěžejní klidový režim a ležet.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >