(Ne) bohatství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 13:15
(Ne) bohatství

Dobrý den, je tu nějaká rodina co si nemůžou vyskakovat, ale přesto jsou šťastní? Ja mladá maminka dvou krásných dětí, úžasný manžel, peněz máme tak akorát na zaplacení výdajů, ale máme se dobře, na jídlo a bydlení máme, děti jsou slušně pěkně oblékané, akorát se občas zasteskne, že si nemůžeme dovolit víc, byt máme starý, rekonstrukci by už docela potřeboval, ale ještě se to dá, nebo koupit také od prvního těhotenství jiné oblečení, ale také teď na to není, jak se žije vám maminky co se máte tak akorát od výplaty do výplaty a nemůžete si dovolit víc, moje kamarádka má krásné bydleni, peníze ještě navic pro sebe, tak to já si můžu nechat zdát, ale stejně největší bohatství mi tu běhá po bytě :srdce: ale víte jak to myslím :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.12.18 13:21

Myslim ze takovych rodin je, pokud jde o hmotnou stranku veci, akorat si to clovek obcas v kazdodennim kolotoci neuvedomi, jak se vlastne ma fajn.

Jak sama pisete, ze mate super manzela a deti, to je to podstatne, na ostatnim krom zdravi az tolik nesejde…

Ja jsem treba starsi, dite jsme meli po usilovnem a relativne dlouhem snazeni, manzel cekal straaasne dlouho (vic jak 10let), takze jsme stihli zrekonstruovat, ale malej nam stejne nektere veci otlapka a ponici, takze pocitam ze az vyroste (nejlepe i jeho dalsi sourozenci, bude-li nam dano), tak holt opravime rohy, podlahy, vymalujeme, poridimepar novych kusu nabytku… opravdu nejvic dulezite je, ze jsme zdravi :srdce:

carola
Kelišová 6894 příspěvků 28.12.18 13:25

Pokud jsi teď na mateřské,tak až se vrátíš do práce,bude to určitě podstatně lepší.

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 28.12.18 13:27

Buďte ráda že máte co máte, třeba moje tchýně má dost, opravený být,když něco potřebuje takto v klidu koupí a je jí to na h.vno když je její manžel těžce nemocný a postihlo to i intelekt a stará se po smrti mámy o svého starého a díky demencí i zlého otce. Máte víc než si myslíte.

Kriss Tina
Kelišová 7071 příspěvků 28.12.18 13:27

Takových rodin je dost :) my máme pronajatý byt, půlka peněz padne na bydlení , energie apod, druhá půlka na jídlo, dopravu, sem tam nějakou drobnost, nové oblečení kupuju akorát synovi, sama sem si už dlouho nic nekoupila, max dědím od ségry, sem tam si zajedem na nějaký výlet, na dovču jezdíme max k příbuzným do zahraničí, ale sme spokojeni. Ono peněz by bylo víc, ale zas by ubyl ten společný čas s rodinou a to je pro mě víc než luxusní bydlení, dovolené, drahé šaty atd…

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 28.12.18 13:27

Nebudete šťastnější, když budete mít víc peněz. Byt chudší má i své vyhody, protože si vážíte věcí. Máte radost i z maličkostí, z každého koupeného svetru, trička nebo oblečku na miminko. Když mate hodně peněz, přestane vás toto materiálno těšit. Važte si toho, že jste zdravá a máte zdravé děti a manžela.

carola
Kelišová 6894 příspěvků 28.12.18 13:31
@sediza píše:
Nebudete šťastnější, když budete mít víc peněz. Byt chudší má i své vyhody, protože si vážíte věcí. Máte radost i z maličkostí, z každého koupeného svetru, trička nebo oblečku na miminko. Když mate hodně peněz, přestane vás toto materiálno těšit. Važte si toho, že jste zdravá a máte zdravé děti a manžela.

Krásně napsané. Také si myslím,že pokud je člověk opravdu hodně bohatý,myslím materiálně,tak už ho ty věci tolik netěší,jako když si na ně musí našetřit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 13:33

To je neco podobnyho, jako u nas. Chlap splaci hrichy z mladi a jeste par let bude, jinak by to bylo o kus lepsi. I tak zatim zijeme jak pises, zatim se to jeste jakz takz da, snazime se setrit vsude jinde, jen ne na detech. Ale i tak si jako zenska nekdy v duchu postesknu, ze boty nosim uz x-ty rok a tam ty jsou tak krasny a ze i ty deti by se mohly mit lip. Pak si ale reknu, ze mame kde bydlet, co jist a mame se radi, coz je lepsi, nez byt prachac a byt sam, tak to preckame a jednou treba se dockame i tech penez :lol: Hlavne byt zdravy a mit moznost vydelavat a zajistit deti, zdravi je fakt nejvic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 13:35

Holky já si ale vůbec nestěžuju,vím,že mám vše ,jsme šťastní ,vím,že lidé jsou opravdu chudí ,jsou na ulici, nemocní … Já si vážím toho co mam,máme ,ale občas je tam ta touha si jen tak jít koupit to,nebo tamto ,být lépe oblečená (nebojte jako strašák nechodím) :lol: ale určitě chápete jak to myslím ,rozhodně si nestěžuji ,protože jsme zdravý,máme co jíst a střechu nad hlavou a to je pro nás to nejdůležitější to co jsem vypsala,zbytek je jen prkotina. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 13:38

My se máme fajn. Peněz máme dost, protože jsme oba zvyklí spíš šetřit a neutrácet za blbosti. Když jsem v práci, vydělám víc než manžel za méně času. Teď vydělává on. Ale já má sušnou zásobu. Ale přesto vím, že by byli lidi, kterým by i to, co máme nestačilo. Život není o penězích.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 13:39

Anonymní, přesně tak to myslím,teď jsem byla na tvoření s dcerou ve školce a některé maminky fakt pěkně slušně oblečené , upravené ,já jen vlasy v culíku ,na kadeřnici není,vlasy mi po pordu padají ,krásy jsem také moc nepobrala jelikož mám předkus ,no ale manžela mám ,jemu to nevadí tak mě také ne ,ale pořád jsem taková ta šedá myš mezi nima.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 13:39
@Anonymní píše:
Holky já si ale vůbec nestěžuju,vím,že mám vše ,jsme šťastní ,vím,že lidé jsou opravdu chudí ,jsou na ulici, nemocní … Já si vážím toho co mam,máme ,ale občas je tam ta touha si jen tak jít koupit to,nebo tamto ,být lépe oblečená (nebojte jako strašák nechodím) :lol: ale určitě chápete jak to myslím ,rozhodně si nestěžuji ,protože jsme zdravý,máme co jíst a střechu nad hlavou a to je pro nás to nejdůležitější to co jsem vypsala,zbytek je jen prkotina. :hug:

Jj tomu rozumim a jsem rada, ze nebydlim ve meste a nekoukam tolik po obchodech, co vsechno bych si mohla koupit a naprazdno polykam jen jednou za cas, kdyz se tam vyjimecne dostanu :lol: :lol: A trochu me tesi, ze v tom nejsem sama, diky :jazyk: :D

Premek_Orac
Závislačka 4504 příspěvků 28.12.18 13:39

@sediza :palec:
Zakladatelko, to největší bohatství světa máš. Zdraví a spokojenost, milující rodinu. Větší majetek neznamená více štěstí. Ani svobody. Věř, že je hodně movitých lidí, co na konci svého života dojdou názoru, že by radši žili tvůj život.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 13:43
@Anonymní píše:
Anonymní, přesně tak to myslím,teď jsem byla na tvoření s dcerou ve školce a některé maminky fakt pěkně slušně oblečené , upravené ,já jen vlasy v culíku ,na kadeřnici není,vlasy mi po pordu padají ,krásy jsem také moc nepobrala jelikož mám předkus ,no ale manžela mám ,jemu to nevadí tak mě také ne ,ale pořád jsem taková ta šedá myš mezi nima.

No presne, ta kadernice, jezis jak ja bych ji potrebovala! Ale za ty prachy? Leda ve snu, bohuzel. Nebo jako jo, chlap rekne, vsak bez, ale nejdu, je mi to lito tolika penez, no.

Hojuza
Kecalka 133 příspěvků 28.12.18 13:46

My to máme také podobně, ačkoliv možná vyšší příjmy, ale větší děti a ty také víc stojí. Mě to přišlo, že na mateřské to bylo v pohodě,, ale jakmile začali chodit do školy, je hur.Taky je mi někdy líto, že nejedem lyžovat do Alp a i na Šumavě hledáme co nejlevnější ubytování. Nebo že léto travime pod stanem. Ale je fakt, že hlavně to zdraví, bez něj nejde nic.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >