Tipy - co teď sázet?

182
21.3.16 14:44

Typy - co teď sazet?

Ahoj zkušené zahradnice :) máme tu první jaro v baráku se zahradou. Jsem panelakove dítě tak vůbec nevím, čím bych mohla začít zkraslovat zahradu. Máte nějaké typy, co momentálně sázet? Co vydrží a nepotřebuje extra péči? Přeci jen jsem začátečník :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

371
21.3.16 14:47

Zacni bylinkama :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
21.3.16 14:52

To je takovej plevel, viděla jsem u známých :) Ráda bych něco, co mě pak potěší květem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
21.3.16 15:01

@brunet1 no, péči nepotřebuje cuketa, hrášek, keříkové fazole, pak bylinky. No a pak rybízy, angrešty a maliny :-) my jsme měli zahradu první rok loni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
21.3.16 15:01

@brunet1 právě jsme přesadily rajčata :mrgreen: myslela jsem, jak jich bude jen pár a ono 22 ks :mrgreen: :mrgreen: jestli vyroste vše, tak máme plný balkon.. pokud jde o květiny, neporadim, u nás frčí poživatiny ala jahody, rajčata, fazole atd.. máme toho plný balkon :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
21.3.16 15:02
@brunet1 píše:
To je takovej plevel, viděla jsem u známých :) Ráda bych něco, co mě pak potěší květem :)

tak to máš napsat rovnou, že chceš kytky. Tak tam neporadím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
21.3.16 15:12

@martina.se jsi jak já… taky vždycky myslím, jak je tioho malo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
21.3.16 15:14
@atominnka píše:
@martina.se jsi jak já… taky vždycky myslím, jak je tioho malo :D

no teď jsme dosázeli - tedy přesazovali :think: jsem netušila, že se toho tolik chytne :cert: :mrgreen: to má kluk ještě jakés bylinky, salát a na okně vyrašený polníček.. kam to všechno dam, to netušim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
21.3.16 15:18
@brunet1 píše:
To je takovej plevel, viděla jsem u známých :) Ráda bych něco, co mě pak potěší květem :)

Takže květák, brokolice a v neposlední řadě přerostlé ředkvičky :mrgreen: Ale ptáš se, co sázet, tohle se seje, takže možná teď sázet tak nějaký keř nebo strom :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
21.3.16 15:23

@brunet1 tak to jsme na tom stejne. Prvni jaro se zahradou…ja uz mam ale nejaky zaklad od rodicu. My teda jeste nejprve musime provest terenni upravy, zalozit zahony, geotextilii a pak az sazet. Maly kousek zahrady je uz ale pripraveny, takze zacinam popinavkami, zasadim nejake ty vresy atd. Koukni klidne na nejaky eshop s kytkama, muzes vybirat podle fotek-co tvemu oku lahodi nejvice;) a vetsinou maji v popisku, kdy a kam se to ma sadit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1100
21.3.16 15:27

Rybizy a angresty by se mely sazet idealne N podzim, myslim.

Pokud chce zakladatelka sazet neco pro potechu oka, tak treba ruze - sazi se od brezna, nebo rododendrony, azalky - ty se muzou sazet od zacatku dubna do kvetna.
Minulý tyden meli v lidlu okrasne sedmikrasky a nejake skalnicky uz v baleni po 10ti kusech za 60,– Kc. To mi prislo dobre. Snesou i mrazíky jeste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1100
21.3.16 15:33
@LucianS píše:
@brunet1 tak to jsme na tom stejne. Prvni jaro se zahradou…ja uz mam ale nejaky zaklad od rodicu. My teda jeste nejprve musime provest terenni upravy, zalozit zahony, geotextilii a pak az sazet. Maly kousek zahrady je uz ale pripraveny, takze zacinam popinavkami, zasadim nejake ty vresy atd. Koukni klidne na nejaky eshop s kytkama, muzes vybirat podle fotek-co tvemu oku lahodi nejvice;) a vetsinou maji v popisku, kdy a kam se to ma sadit

My jsme na podzim koupili dum a je tady prave pouzita netkana textilie a zasypana kurou. A ja jsem z toho na mrtvici. Jako asi fajn, kdyz se nekdo nechce starat o zahradu, ale cokoliv zasadit je hruza :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
21.3.16 15:34

@Luca82 S temi rododendrony a azalkami bych jeste pockala az prejdou mraziky…taky se na ne chystam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
21.3.16 15:37

@Luca82 Pak nezbyva nez odstranit kuru a textilii a zasit travu; ze zacatku pracne, pak uz ne. Ale ja bych za takovou pripravenou zahradu byla vdecna…my mame jen kupy hliny a sutru pekne prorostle plevelem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
21.3.16 15:38
@brunet1 píše:
Ahoj zkušené zahradnice :) máme tu první jaro v baráku se zahradou. Jsem panelakove dítě tak vůbec nevím, čím bych mohla začít zkraslovat zahradu. Máte nějaké typy, co momentálně sázet? Co vydrží a nepotřebuje extra péči? Přeci jen jsem začátečník :)

ja zacala redkvickama, kedlubnem, kvetakem, porkem a salatem ve skleniku :mrgreen: postupne pridam pak okurku, papriky a rajsky ;) venku mimo nej uz mi raší libeček a pažitka a petrzel ;) to ze zeleniny ale co se tyce kytak tak pristi tyden vysadim uz asi i Jiřiny a macesky a tak za 3 tejdny pridam i afrikány uvidíme dle počasí ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama