Učení dvouletých

Anonymní
5.5.20 11:39

Učení dvouletých

Maminky (především ty se zkušenostmi), mám dotaz, jak motivujete dvouleté děti k tomu, aby něco předvedly, trochu se snažily? Propadám zoufalství, když tu čtu, jak dvouleté děti mluví, či snad spojují slova. Moje dítě reaguje hlavně na babičku, když je se mnou, tak se mu buď nechce (rozumí ale spoustě věcem) nebo si jde dělat radši něco jiného. Snažím se mu ukazovat, vysvětlovat, ale nic, nic, nic :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1263
5.5.20 11:43

Já bych mu dala čas a nelámala to přes koleno. Můj syn ve dvou létech, řekl maximálně máma, tata, babi, děda a ham. Pořád sem to strašně řešila. Doktorka řekla at mu dám čas a měla pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25875
5.5.20 11:49

Proč by dítě mělo něco předvádět? Není to cvičená opice. :roll:
Malé děti se učí nápodobou, tím, že jim jsou rodiče příkladem, hrou a správnou pozitivní motivací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
5.5.20 11:50

Taky mám doma 2,5 leteho palicaka. mluvi si po svem. Žasnu jak kamaradky mala o dost mladsi mluví ve vetach :) cist knizky nechce. Prohlizet taky ne. Ale rozumi, co po nem chci a uz i nocnik zvlada :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34490
5.5.20 11:55
@Anonymní píše:
Maminky (především ty se zkušenostmi), mám dotaz, jak motivujete dvouleté děti k tomu, aby něco předvedly, trochu se snažily? Propadám zoufalství, když tu čtu, jak dvouleté děti mluví, či snad spojují slova. Moje dítě reaguje hlavně na babičku, když je se mnou, tak se mu buď nechce (rozumí ale spoustě věcem) nebo si jde dělat radši něco jiného. Snažím se mu ukazovat, vysvětlovat, ale nic, nic, nic :(

Já jsem dvouleté dítě neučila žádné „dovednosti“. Hodně jsem na něj mluvila, prohlíželi jsme si obrázky. Pořádně se rozmluvil až na 2,5 letech. Teď na 5 pusu nezavře a nedělá mu problém ani R a Ř. Oblíbené slovo je koronavirus. Slyší to denně ze zpráv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17921
5.5.20 11:55

Především se snaž motivovat sama sebe, aby si z dítěte nedělala cvičenou opičku.

Nech to nebohé batole být - není to nic, čím dokazuješ jak si nejlepší a pokud samo není komediatnský typ, tak tím že ho nutíš něco předvádět ho dost ničíš.

Zároveň si velmi rychle uvědomu, že vývoj dětí je vysoce individuální a v prvních letech závislý hlavně na náhodném uspořádání genetiky v době početí a svými intervencemi ho můžeš spíš poškodit, pokud se nebavíme o terapii postižení pod vedením odborníka.

To že máš pocit, že jiné děti jsou v něčem jinde a chceš do toho donutit tvé dítě povede jen k tomu, že ty budeš čím dál tím víc frustrovaná a tvoje dítě bude čí dál tím víc neurotizované.

A celé to plyne jen z toho, že nejsi spokojená sama se sebou, nejseš si jistá sama v sobě a teď to přenášíš na to, že jsi nespokojená s tím, že tvoje dítě nezvládá (stejně jako ty) naplnit tvoje perfektcionistícké řpedstavy. Nikdo nezvládá naplňovat perfekcionistické představy.

Uč se mít ráda sebe samu takovou jaká jsi a hlavně svoje dítě takové jaké je. Dost tím pomůžeš soustě dalších aspektů vašeho života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11502
5.5.20 11:57

Moje děti mluvily ve 2 letech v souvětích a kromě R a Ř vyslovovaly všechny hlásky. Od bráchy děti mluvily ještě ve 4 letech převážně svou hatmatilkou a používaly úplně jiná slova. Ale protože s nimi zodpovědně cvičili rodiče logopedii, tak do školy šly s naprosto skvělou výslovností, jsou to nadprůměrně inteligentní šikovné děti, které nastupovaly do školy a uměly plynule číst, počítat do tisíce, apod., přestože jen dva roky před nástupem do školy jim skoro nikdo nerozuměl. Děti prostě mívají svoje tempo, pokud spolu čtete, popisujete si okolí, vyprávíte si, tzn. nemáš špatné svědomí, že zapneš telku a jdeš si po svým, tak nic neřeš a netlač na pilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19336
5.5.20 12:16

Do niceho nenutit. Stejne to nejde :mrgreen: Kdyz o neco projevi zajem, pak se mu venovat. Nektere deti radeji kresli, jine treba pristoupi na uceni nejakych pisnicek, jine zase vynikne v necem jinem. Nestarsi miloval knizky a kdyz jsem mu cetla, naucil se i poznavat pismena, ale kdybych po nem chtela treba nejaky rymovacky tak nemam sanci. :nevim: Vyber veci, ktere ho bavi, nech na nem. Vi to nejlip. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21295
5.5.20 12:19

A ty máš doma opici, že musí něco předvádět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19990
5.5.20 12:21

Je, já mám starší 3,5 lete dítě a co chce, jde mu krásně. Co nechce, tak s tím téměř nehnu. Schopnosti děti se liší, některé krásně mluví, jiné je pohybové šikovnější. Teď podporuj, co dítěti jde. Na vztekani se s tím, co nejde, bude času dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.20 12:28
@ka2ka píše:
A ty máš doma opici, že musí něco předvádět?

Nemám. Nepsala jsem předvádět SE.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.20 12:29

Děkuji za reakce. Zkusím trochu „polevit“ 8)

• Citovat
  • Nahlásit
22265
5.5.20 12:34
@Anonymní píše:
Maminky (především ty se zkušenostmi), mám dotaz, jak motivujete dvouleté děti k tomu, aby něco předvedly, trochu se snažily? Propadám zoufalství, když tu čtu, jak dvouleté děti mluví, či snad spojují slova. Moje dítě reaguje hlavně na babičku, když je se mnou, tak se mu buď nechce (rozumí ale spoustě věcem) nebo si jde dělat radši něco jiného. Snažím se mu ukazovat, vysvětlovat, ale nic, nic, nic :(

Buď v klidu…mám 2 kluky..prvnímu jsne četli, recitovali..cokoli..a byl jak bambusek :mrgreen:, druhý od 2 mluví a teď ve 2 a 5 ti měsících i ve větách a prakticky se mu moc nevěnujem :mrgreen: kluci si vystačí sami. Je to holt v nich, až se jim bude chtít :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
5.5.20 13:02

Hlavně si uvědomit, že dítě není cvicena opice a nebude vše dělat na povel :) každý má něco co mu jde nebo nejde. Klasicky rodič většinou chce, aby dítě umelo zrovna to co neumí a to co umí, tam přehlíží :think: mám dva kluky. Starší začal mluvit pozdě. Az potom co se zjistilo, že má zvětšené nosní mandle. Dohání to, da se říct do teď. Má horší slovní zásobu a horší vyjadřování. Ale jemu to všechno skáče později :mrgreen: ale je dobrý na matiku a krásně čte. Ve škole je jednickar. Mladší mele pátý přes devátý. Něco mu nejde ani rozumět. A to mu budou tři. :mrgreen: ale umí počítat do 10 a je nadaný fyzicky a má skvělou hrubou motoriku :palec:

Najdi si co mu jde a zamer se na to. To ostatni prijde samo :palec: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
5.5.20 13:02

Hlavně klid a chladnou hlavu, nejsi vůči svému ditku třeba trochu moc kritická? Nebo máš strach, že tebe bude někdo hodnotit za to, že dítě ještě nemluví - nebo možná někdo už poznámky i má? To je podřadné, co si kdo myslí.

Jestli ve dvou letech rozumí, domluvíte se, je to prima. Zkus popřemýšlet, co dělá babička jinak, že se jí dítě ochotněji otevře? Má více trpělivosti? Nebo se spíš přidá k jeho hře, než aby ho „tlačila“ do toho, co by „mel“ dělat? Já nechci hodnotit, nakolik ty ho nnějak do něčeho tlačíš, nepíšeš nic konkrétně. Co se s ním snažíš dělat? A co znamená, že si on jde dělat něco jiného, s něčím si hrát? Pripojis se k němu? Často je to nejlepší, pozorovat hru, co si dítě vymýšlí, a pak se k němu přidat. My takhle trávíme dost času, syn se u toho rozmlouvá líp než u čtení, které ho zas tak nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat