Účetní - Praha 9

Anonymní
18.11.15 19:59

Účetní Praha 9

Jedná se o sro bez zaměstnanců, kde jednatel a majitel v jedné osobě, chce vest učetnictví sám po zaškolení od nějaké zkušené účetní. Základy účetnictví byly nastudované na kurzech. SRO funguje půlroku a je potřeba všechno dat dohromady před koncem roku a podat daňové přiznaní, aby majitel naučil se jak to funguje v praxi, a dal pokračoval už sám. Jedná se o cca 10 služebních cest do EU a vystavených faktur. Není nic složitého. Má někdo zájem? Praha 9.
Další dotazy:
Podvojné učetnictví bez software POHODA apod. - je to možný?
Pokud není to reálný vest podvojné učetnictví bez PO - jaký program používáte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3691
18.11.15 20:14

Nejsem z Prahy 9… ale pár věcí můžu poradit.

Takže, podvojko bych bez SW nedělala, pokud si myslíš, že je to možné pro někoho, kdo s účtem začíná, tak to rozhodně ne. Nedomyslíš všechny souvislosti. Dávat dohromady finanční výkazy z excelovských tabulek bych fakt nechtěla. Nemluvě o tom, že ti dobré SW hlídají legislativu… to je hodně užitečné, sám bys nad tím trávil hodiny, abys byl v obrazu.

Já používám Money S3, mají i verzi Start, která je zdarma, nevím přesně, ale které moduly bys potřeboval, jestli jsou tam zdarma všechny… Předpokládám, že něco podobného má zdarma i POHODA. Dále pracuji s Flexibee, to je cloudová aplikace, pro účetní firmy + jeden přístup klienta je taky zdarma.

Osobně si myslím, že pokud nemáš v plánu se věnovat účetnictví profesionálně, bude pro tebe rozhodně levnější si nějakou účetní najít, která to udělá za tebe. Znát základy podvojka je jistě užitečné, ale pokud si chceš opravdu dělat pak všechno sám, ztrávíš účtováním, výkazy, studovámím víc času, než myslíš - a ten čas můžeš využít užitečněji podnikáním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5850
19.11.15 06:15

@J_Doe naprostý souhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.15 20:42

Zažila jsem už to, když si účetnictví chtěl majitel dělat sám. Nastoupila jsem pak do firmy a měla jsem na stole hned uzávěrku za předchozí rok. Pul roku jsem nedělala nic jinýho než že jsem se snažila to opravit. Neseděl tam ani jeden účet. Tím se samozřejmě nechci nikoho dotknout :) A hlavně myslím, že majitel má někdy dost zkreslenou představu o tom co je to vést účetnictví. Docela časově náročná práce, ale vše se dá zvládnout. Akorát teda když už se do toho chcete pustit, tak bych to určitě dělala v software. Já pracuji v systému Helios Red, Finance a Učto. Hodně štěstí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
30.11.15 21:06

Děkuji. Všichni jsme kdysi začinali…
Praujete někdo v Premiere učetnictvi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...