Uchovávání dokladů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sára 1
Echt Kelišová 8530 příspěvků 24.02.18 18:10
Uchovávání dokladů

Říkala jsem si, že bych měla zase zařadit různé doklady, smlouvy, co se mi tu hromadí. Jenže ono je toho čím dál tím víc. Jak to děláte? Jak dlouho skladujete smlouvy, doklady, záruční listy a různé doklady co se týká energií? Vše, co už není platné, vyhazujete?

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3926 příspěvků 24.02.18 18:19

Vyhodím vše, co není platné, co je po záruce. Co se týká energií, tak mám všechno zatím schovaný v šuplíku, protože tu ještě bydlíme :mrgreen: Až se odstěhujeme a smlouvu zrušíme, vyhodím. Nač skladovat.

vjerunqa
Závislačka 2836 příspěvků 24.02.18 18:40

@Sára 1 Vše, co už není platné, vyhazuji. Snažím se toho mít co nejméně a nechávám skutečně jen to nejnutnější. Mám jednu menší bedýnku a tam vše systematicky srovnané. Rodné listy, vysvědčení, diplomy, smlouvy, cestovní doklady, techničáky, zdravotní průkazy, záručáky a účtenky od dražších věcí. Jednou za čas proberu a vyházím, co už nepotřebuji.

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 24.02.18 18:55

Klasické doklady- rodný list, diplom… určitě skladuje každý. A záručák/ faktury po dobu záruky taky. Jenže třeba ty faktury za TV, lednici… je dobré mít alespoň v elektronické formě. Důvodem je pojištění domácnosti/ nemovitosti. Kdyby se něco stalo, pojišťovna chce prokázat výši škody.

Jannnča
Závislačka 3772 příspěvků 24.02.18 18:57

Mám šanony :), je fajn se podívat na 1. výplatní lístek, staré složenky za nájmy, případně prodejku nábytku do obýváku :oops:.
Vím, že to teď není in, ale jsem moc ráda, že jsem některé tyhle věci nevyhodila.

Kristyna.Vechtova
Kelišová 7099 příspěvků 24.02.18 18:59

Mám šanony v knihovně jeden se týká domácnosti, doklady o koupi, hypotéka, energie, vyúčtování atd. Druhý je řekněme „osobní“ rodné listy, oddací list, pracovní smlouvy, životní pojištění.. na první straně mám seznam Jan to jde za sebou ať nemusím listovat celým šanonem :) Účtenky od všeho (pokud není firmou faktury) mám v krabici od bot, je to pak sice hrabání ale vždy jsem našla :lol:

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.02.18 08:32

Sanony - kazdy clen rodiny ma svuj + jeden “na byt”. Co je uz stare, nepotrebne, to vyhazuji. Prochazim to, kdyz se sejde vice veci najednou, ktere je potreba zalozit.

Ale vetsinu veci mam online - elektrina mailem, vyuctovani sluzeb rocne mailem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama