Uchovávání dokladů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sára 1
Echt Kelišová 8352 příspěvků 24.02.18 18:10
Uchovávání dokladů

Říkala jsem si, že bych měla zase zařadit různé doklady, smlouvy, co se mi tu hromadí. Jenže ono je toho čím dál tím víc. Jak to děláte? Jak dlouho skladujete smlouvy, doklady, záruční listy a různé doklady co se týká energií? Vše, co už není platné, vyhazujete?

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3633 příspěvků 24.02.18 18:19

Vyhodím vše, co není platné, co je po záruce. Co se týká energií, tak mám všechno zatím schovaný v šuplíku, protože tu ještě bydlíme :mrgreen: Až se odstěhujeme a smlouvu zrušíme, vyhodím. Nač skladovat.

Uživatel je onlinevjerunqa
Závislačka 2688 příspěvků 24.02.18 18:40

@Sára 1 Vše, co už není platné, vyhazuji. Snažím se toho mít co nejméně a nechávám skutečně jen to nejnutnější. Mám jednu menší bedýnku a tam vše systematicky srovnané. Rodné listy, vysvědčení, diplomy, smlouvy, cestovní doklady, techničáky, zdravotní průkazy, záručáky a účtenky od dražších věcí. Jednou za čas proberu a vyházím, co už nepotřebuji.

Ivan PPZ
Kelišová 5564 příspěvků 24.02.18 18:55

Klasické doklady- rodný list, diplom… určitě skladuje každý. A záručák/ faktury po dobu záruky taky. Jenže třeba ty faktury za TV, lednici… je dobré mít alespoň v elektronické formě. Důvodem je pojištění domácnosti/ nemovitosti. Kdyby se něco stalo, pojišťovna chce prokázat výši škody.

Jannnča
Závislačka 3767 příspěvků 24.02.18 18:57

Mám šanony :), je fajn se podívat na 1. výplatní lístek, staré složenky za nájmy, případně prodejku nábytku do obýváku :oops:.
Vím, že to teď není in, ale jsem moc ráda, že jsem některé tyhle věci nevyhodila.

Kristyna.Vechtova
Kelišová 5815 příspěvků 24.02.18 18:59

Mám šanony v knihovně jeden se týká domácnosti, doklady o koupi, hypotéka, energie, vyúčtování atd. Druhý je řekněme „osobní“ rodné listy, oddací list, pracovní smlouvy, životní pojištění.. na první straně mám seznam Jan to jde za sebou ať nemusím listovat celým šanonem :) Účtenky od všeho (pokud není firmou faktury) mám v krabici od bot, je to pak sice hrabání ale vždy jsem našla :lol:

Vickee
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 25.02.18 08:32

Sanony - kazdy clen rodiny ma svuj + jeden “na byt”. Co je uz stare, nepotrebne, to vyhazuji. Prochazim to, kdyz se sejde vice veci najednou, ktere je potreba zalozit.

Ale vetsinu veci mam online - elektrina mailem, vyuctovani sluzeb rocne mailem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Kratina senátorem? Už se na to nemůžu dívat, přímá volba prezidenta je blbost

Nezávislý kandidát do Senátu s podporou ODS na Praze 2 není ani politik, ani... číst dále >

Nejlepší kámošky z paláce: Proč vznikly tyto dvojice a má Meghan výhodu? Vysvětlíme

Od dob královské svatby Meghan Markle a prince Harryho se ohledně královské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Australanka shodila za necelý rok 49 kg, aniž by vkročila do fitka

Původně štíhlá Teresa Venetoulisová ze Sydney se po dvou dětech projedla k... číst dále >

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Reklama