Učící věž - zbytečnost nebo nezbytnost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
alena1995
21.10.21 09:37

Učící věž - zbytečnost nebo nezbytnost?

Holky,

učící věž, máte? Je to dobrý pomocník nebo to doma zabírá jen místo. Popř. od kdy jste pořídily?

A znáte nějaké dobré hry/hračky pro 1,5 roku staré dítě? Nějaké, které ho zabaví a musí u nich i použít hlavu (Např. šroubování maticek).

Díky moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11976
21.10.21 09:42

My máme, akorát ne originál. Koupili jsme v Ikei stolicku a známý na to udělal asi za 200 kč ten vršek. Využívám ji když vařím aby dítě mohlo koukat a pomáhat akorát je někdy pak víc bordelu protože do všeho strká ruce. Taky je to dobrej věšák na oblečení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2941
21.10.21 09:43

My jsme měli ručně vyrobenou z domácích zbytků staré židle. Dítě to nejvíc využilo jako jídelní židličku a obecně pozorovatelnu, chtělo na nás vidět. Samo vylezlo, samo slezlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26990
21.10.21 09:43

@JancaS84 Obdobně mají příbuzní.

Já si vystašila s obyčejnou židlí, když chtěli asistovat třeba u vaření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26210
21.10.21 09:46

Za mě blbost, když mi dítě chce asistovat v kuchyni, tak si vezme klasickou židli. Zas nemáme byt nafukovací a o tohle bych jenom zakopávala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11976
21.10.21 09:52

Obyčejná židle je fajn, ale až z toho má dítě rozum. Ani ne dvouletý dítě udělá krok bokem a už letí dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15904
21.10.21 09:55
@JancaS84 píše:
Obyčejná židle je fajn, ale až z toho má dítě rozum. Ani ne dvouletý dítě udělá krok bokem a už letí dolů.

Tak priste uz ten krok bokem neudela ;).

Nemeli jsme, stacila zidle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
21.10.21 10:07

Z mé učící věž naprostá zbytečnost. Samozřejmě, když někdo má velký dům a hodně peněz ať si ji pořídí.

Ale u nás - s velkou slávou jsme sehnali učící věž. Dítě na ni bylo 2× pak zjistilo, že se díky ní může dostat na kuchyňskou linku apod. Takže účel přestala plnit, ale dala jsem ji ještě šanci no a když jsme zrovna pekli vánoční cukroví, já se otočila k troubě tak se dítě nějak ohnalo a spadlo i s celou slavnou učící věží. Takže milá věž letěla okamžitě do oběhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26990
21.10.21 10:09
@JancaS84 píše:
Obyčejná židle je fajn, ale až z toho má dítě rozum. Ani ne dvouletý dítě udělá krok bokem a už letí dolů.

Tak párkrát slítlo, no. :nevim: Jak píše @Lucie_Sx, chybama se člověk učí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11976
21.10.21 10:16
@Svistice píše:
Tak párkrát slítlo, no. :nevim: Jak píše @Lucie_Sx, chybama se člověk učí.

Jako nechávám je ať si klidně namlati, ale zrovna pad z židle hlavou na dlažbu úplně nevyhledavam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
21.10.21 10:17

Starsi syn dostal, kdyz mel rok a pul, a vyuziva dodnes (4roky), mladsi dcera se na ni vyskrabala jeste nez zacala chodit.

Za me tedy super, bezpecnejsi, nez samotna zidle. Ale nezbytnosti samozrejme vypadaji jinak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alena1995
21.10.21 10:26

@Svistice @Lucie_Sx Holky, děkuji za názor. Já se však snažím pády minimalizovat. Určitě jim nejdu na proti. Byla jsem u toho, když kamarádce dvouletý syn spadl z postele, ale tak nešťastně, že se o stolek uhodil do krku, začal se třepat, byl celý fialový a zapadl mu jazyk. Mám z toho „trauma“ a tak jako záměrně ho nedám tam, kde vím, že určitě spadne. Což židle je. Ale i tak děkuji. My máme kuchyň takovou nudli, takže je zaručený, že když by spadl ze židle, tak si zákonitě dá hlavou do skříně, pračky nebo sušičky.

• Citovat
  • Nahlásit
536
21.10.21 10:29

U nás asistují děti na židli zhruba od roka a čtvrt. Většinou přistavím židle 2 vedle sebe, takže mají tu plochu větší, opěradla mají za sebou, takže mi stačilo hlídat strany. A když začaly zlobit, lézt na kuchyňskou linku atd, tak jsem židle položila, strčila pod stůl a měly po srandě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
21.10.21 10:38

My věž využíváme, dítě je akční a jsem ráda, že nemusím až tak hlídat pády. Ale do kuchyně se nám hodí a nepřekáží, to by mě víc obtěžovalo nosit židli sem tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
21.10.21 10:40

Za mě taky spis zbytečnost, deti si to nijak neoblibily a lezou spis po zidlich, které si v rámci kuchyně i samy dostrkaji, kam chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat