Učitelky a proplácení suplování

Anonymní
2.5.16 19:50

Učitelky a proplácení suplování

Zdravím všechny paní učitelky.
Omlouvám se, že anonymně. V lednu jsem nastoupila jako ředitelka jedné středně velké ZŠ - 8 tříd. Ze svých předchozích zaměstnání jsem byla zvyklá, že se nikdy suplování neproplácelo. Na této škole se proplácelo, a to ještě 200%. Odčerpává to hodně peněz z rozpočtu školy a nezbývá už na nic jiného - na osobní, na odměny…
Jaká je praxe u vás? Umím si najít, co říká zákon, jen mě zajímá, jak je to v praxi na ostatních školách.
Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.5.16 19:57

U nás se neproplácí, ale pracuji v DDM…tuším nicméně, že tabulky jsou stejné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 19:58

Suplování, kterým se nahrazuje odpadlá hodina z úvazku daného učitele, se proplácí u nás ve shodné výši s běžnou úvazkovou hodinou.
Suplování nad rámec plného úvazku se u nás proplácí ve výši 200 %. Pokud suplující nemá plný úvazek a supluje hodinu nad rámec svého částečného úvazku, proplácí se taková suplovaná hodina ve výši běžné úvazkové hodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 20:03

U nás ve škole jsou tři asistentky pedagoga a supluji ony, v rámci úvazku. V zimě byla ve škole krize tak jsem šla i já jako vychovatelka ŠD, aby byl zachovany provoz a bylo mi nabídnuto proplácení, za 5 vyuc hodin okolo 800 korun…

• Citovat
  • Nahlásit
1285
2.5.16 20:04

Já učím na malotridce, suplovani se nám neproplaci - stejně na to nejsou peníze, prémie jsme měli naposledy loni v zimě, ale vycházíme si s holkama vstříc a vzájemně si to vynahrazujeme, buď výměnou nebo naturaliemi, taková cokoladka za jednu hodinu je adekvátní, záleží na kolektivu, náš je víc než super a to je kolikrát víc než vyšší částka na kontě -samozřejmě to potěší, ale s tím nacvakanym rozpočtem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 20:17

Suplování se u nás neproplácí, bere se jako „dozorová“ hodina. Také jsme malá škola a peněz není nazbyt.

• Citovat
  • Nahlásit
Everyone
2.5.16 20:20

U nas se proplaci 200%.
Mame kolem 25 trid se zaky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 20:24

Tady zakladatelka.
Prozatím moc děkuji za odpovědi. Ono asi hodně záleží na tom, jak velká je škola, jak je na tom s rozpočtem a na rozumné domluvě. Já jsem předtím pracovala na 3 školách, suplování jsme neměli placené nikde, na jedné jen velmi krátce a to symbolickou částkou, pak se zrušilo i to.
Ony ty starší paní učitelky, kterých je u nás většina, pak berou i 500 za odsuplovanou hodinu, pokud je to podle zákona. A to je také pro některé školy likvidační.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.16 20:26

Střední škola - proplácení suplování 200%, jinak holý plat + třídnictví. Žádné osobní apod.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
2.5.16 20:28

Proplaci se, pokud je to naduvazkova hodina. Pokud ne, tak se neplati, protoze to neni hodina navic. Chodi tedy suplovat prednostne ti, kterym v ramci toho tydne neco odpadlo (kvuli divadlu, vyletu atd.). Pokud je to jen dozor bez vyuky, neplati se. Mluvim o SS.

• Citovat
  • Nahlásit
2550
2.5.16 21:27

U nás máme všechni plný úvazek - takže se proplácí těch 200%. Ale vím, že jeden čas, když nebyly peníze, tak se učitelům předepisoval dohled - to jsme neučili, ale jen jsme se na děti „dívali“ a ony pracovaly samy. Bokem si to ZŘ zapisovala, a když zbyly peníze na konci roku, tak to dali do odměn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
3.5.16 19:44

U nás se do výše celého úvazku neproplácí (21 hodin / týden), co je nad úvazek 1,0 se proplácí 200%, ale je nutno odevzdat na tuto hodinu ředitelce písemně kompletní přípravu. Většinou se to ale řeší jako „dohled nad žáky“, jak uváděla kolegyně @Sashie - tj. suplující neučí, jen hlídá, takže si náplň hodiny nepřipravuje (např. jde s děckama ven, pustí dokument nebo si vezme svůj předmět).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
4.5.16 10:03

@Maddlen Tak tehdy to bylo za dlouhodobě nemocnou, takže jsme stejnak učili… Ale jinak by to mělo být tak, že opravdu pustím dokument, nebo rozdám připravenou práci od učitele, který chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat