Uklízení - podřadná práce?

Anonymní
4.11.19 16:41

Uklízení... Podřadná práce?

Zajímal by mě názor, jak se díváte na přivýdělek ve formě úklidu ve školce. Jsem učitelka, momentálně pracující jako asistent pedagoga. Ve školce nám onemocněla p. uklízečka, která chodí uklízet cca na 2 hodiny denně. Neschopenka vypadá minimálně na 3tydny, možná déle. Zajímalo by mě, zda byste vzali tento úklid na zaskok nebo jak byste se k tomu postavili, kdyby vám to bylo nabídnuto. Finančně to asi kdoví jaké terno nebude. Jde o to, poklidit školku v době, kdy tam nejsou děti. Příteli připadá, že kdybych na to kývla, že bych se ponížila a klesla, že jsem nechodila do školy, abych uklizela apod… Jaký máte na to názor?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
931
4.11.19 16:46

Mne by to vubec nevadilo. V dobe kdy tam nebudou deti, neuvidi te u toho rodice. O co jde?
A zadna prace neni podradna :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9093
4.11.19 16:46

Vzala bych to a ráda. Já teda dělám ve firmě jak s lidma, tak veškerou administrativu, tak úklid. Nic z toho mi nepřijde degradující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
4.11.19 16:47

Za me, me by bylo fuk, co si lidi mysli. Jestli je to zaplaceny dobre, tak proc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15492
4.11.19 16:50

Uklízení je poctivá a nezbytná prác. rozhodně lepší, než prodávat hrnce důchodcům.

Pokud s tím má partner problém, tak ať ti buď najde něco lépe placeného a nebo si nabere nějaké melouchy a ty prachy přinese sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579
4.11.19 16:51

Co je to za dotaz? Jaká degradace? Asi žiju v divném světě. Jo, na 3 týdny bych ten úklid ráda vzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29241
4.11.19 16:52
@Anonymní píše:
Zajímal by mě názor, jak se díváte na přivýdělek ve formě úklidu ve školce. Jsem učitelka, momentálně pracující jako asistent pedagoga. Ve školce nám onemocněla p. uklízečka, která chodí uklízet cca na 2 hodiny denně. Neschopenka vypadá minimálně na 3tydny, možná déle. Zajímalo by mě, zda byste vzali tento úklid na zaskok nebo jak byste se k tomu postavili, kdyby vám to bylo nabídnuto. Finančně to asi kdoví jaké terno nebude. Jde o to, poklidit školku v době, kdy tam nejsou děti. Příteli připadá, že kdybych na to kývla, že bych se ponížila a klesla, že jsem nechodila do školy, abych uklizela apod… Jaký máte na to názor?

Ve školce by mi to nevadilo. Ale drhnout záchody dospělým by se mi nechtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947

Já tedy souhlasím s přítelem a nevzala bych to :nevim: Neměla bych pocit že bych se ponížila, ale u nás to dělá paní ve směšném oblečku i s čepičkou a začíná už v době kdy tam ještě skoro všichni jsou :nevim: Doporučuji si ověřit zda opravdu úklid probíhá až tam nikdo není. A zjistila bych si jak by to vyšlo finančně, aby se ti to vůbec vyplatilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652

To by mě zajímalo jak by se líbil lidem svět kde by nebyly tyhle „podřadné“ práce :think: Už jsem si všimla že ti co nejvíc haní uklízečky, popeláře a podobné profese bývají největší čuňátka. Jinak pokud vám to nevadí, klidně bych na to kývla. Já bych to nevzala, mě nebaví uklízet ani doma natož někde jinde. Ale zase bych se jako dobrovolník nabídla na organizaci hraček ve školce, když tam vidím jak se míchá kuchyňka a stavebnice tak mě vždycky svrbí prsty :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52841
4.11.19 16:54

Brala bych to jako jakýkoliv jiný přivýdělek ;). Navíc ještě ve své práci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26419
4.11.19 16:54

Já to na pár dnů taky vzala, než našli trvalejší záskok. Nekomentoval to nikdo, děcka ani učitelé. Jiná asistentka měla trvale úklid ráno od šesti do půl osmé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
4.11.19 16:55

Neprijde mi to blby. Delala jsem vedouci uklidove firmy v nemocnici a kdyz mi vypadla pani z hodiny na hodinu a nebyl nikdo kdo by to uklidil, tak jsem sla, doma taky uklizim :). Nijak mi to nevadilo, a prijde mi ze i zensky co uklizely na me zacly koukat jinak..
Spis jde o to, aby se z toho nestaval zvyk vis..lidi umeji byt desne vycurani :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
4.11.19 16:56

Tvůj přítel je deme… Pardon, ale jaka podradna prace??? Bez uklizecek bysme se v čistotě ani nevysr.., to samý jako že bysme se bez kuchařek nenazrali. Vzala bych to, úplně v klidu. Taky mám v okolí lidi co tvrdí že sanitari na LDN jsou podradny, jen protože utiraj starým lidem zadky. Bez nás by ty lidi umřeli, kdo by je prebalil, nakrmil, umyl, cvičil snimi, polohoval je. Jediná pro mě podradna práce je prostituce. Každá práce je důležitá. Bez prodavačky si taky nenakoupis… :pocitac: Práci bych vzala s klidným svedomym. Navíc u uklízení si člověk trochu vyčistí mysl, kor když makáš ve školce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10885
4.11.19 16:59

Já znám dvě učitelky z MŠ, které si chodí přivydělat na pokladnu. Některé rodiče to zarazí, přiznám se, že i já jsem byla překvapená, když jsem je tam viděla. Ale na druhou stranu mají obě odrostlé děti a pracovní dobu, která jim to umožňuje, a pak taky spoustu volna (jedna vyloženě říká „mám spoustu dovolené, ale plat ne tak vysoký, abych si tu dovolenou užila podle svých představ, tak si na dovolenou vydělávám jinde“), tak proč ne? Úklid jako krátkodobý zástup přímo tam, kde pracuješ, mi přijde úplně v klidu, tam vůbec ve výkladní skříni nebudeš a určitě je lepší, když prostor uklízí někdo, kdo ho zná a ví jaké tam jsou standardy úklidu, než nějaký nováček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
4.11.19 16:59

Ostuda to neni vůbec, ale upřímně za sebe říkám, ze bych nechtěla, aby me pri tom někdo viděl. Kdybych dělala učitelku, tak v te samé školce bych to nedělala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat