Ukončit kojení, dítě nechce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emmanek
Kecalka 133 příspěvků 03.03.19 08:48
Ukončit kojení, dítě nechce

Dobrý den, prosím o radu, dcera 15mesicu..už normálně jíme vše, ale stále vyžaduje kojení během dne třeba čtyřikrát a v noci třikrát někdy i víckrát, už jsme z toho hrozně vyčerpaná.. prosím o radu, jak tenhle kolotoč skončit.. snažím se stále říkat není, ale strašně se vzteká a brečí.. děkuji za každou radu

Přečtěte si článek: Kdy na ukončení kojení? Poslouchejte instinkty

Reakce:
aleaa
Kecalka 364 příspěvků 03.03.19 08:53

Nevím, ale s dovolením se připíchnu. Jsem na tom stejně, jen se kojí častěji než Vaše. Stačilo by omezit… už jsem vycucaná jak švestka.

Emmanek
Kecalka 133 příspěvků 03.03.19 08:55

@aleaa já uz právě též, první dceru jsem kojila stejně do 15mesicu a tam šli vše hladce, ale tohle je závislák..a já už jsem opravdu vyčerpaná

pikola
Generální žvanilka 20464 příspěvků 03.03.19 09:01

Prostě nedat a vydržet, jak jinak to chceš udělat.

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 03.03.19 09:11

@Emmanek kdyz ji reknes,ze neni a pak ji das,tak ona vi,ze je. Takze kdyz se rozhodnes,ze neni,tak ji opravdu dat nesmis a holt to musis vydrzet. Cim duslednejsi budes,tim rychleji to budete mit za sebou, v opacnem pripade trapis sebe i ji.

Lada84
Ukecaná baba ;) 2129 příspěvků 03.03.19 09:19

Jsem na tom stejně, jen mám 19m…závislák velkej, sama jsem si řekla, že to do konce dubna prostě ukončíme..

Diana69
Kecalka 390 příspěvků 03.03.19 09:23

Nedat ji a vydržet.. my teď odstavujeme ve 2 letech dudlik a taky…rev jak neco…nechce spát nechce nic..Jen dudu ..Ale prostě nenii :nevim:

KáčaaBarča
Kecalka 177 příspěvků 03.03.19 09:31

Ahoj holky, také se připojuji do diskuse.
Malé je necelých 14m, stále se hodně koji, to by mi ani nevadilo, ale ona nechce nic jiného. Od všeho sní jen trochu a hned křičí, chce kojeni. Konzultovala jsem naší situaci s pediatrem, odpověď byla, že je pěkná (aktuální váha 9,5kg, porodní 2,7kg), tak pokud mi to nevadí, at pokračujeme ve zkoušení. Už chci, aby začala normálně jíst…

Tichopredbouri
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 03.03.19 10:13
@Emmanek píše:
Dobrý den, prosím o radu, dcera 15mesicu..už normálně jíme vše, ale stále vyžaduje kojení během dne třeba čtyřikrát a v noci třikrát někdy i víckrát, už jsme z toho hrozně vyčerpaná.. prosím o radu, jak tenhle kolotoč skončit.. snažím se stále říkat není, ale strašně se vzteká a brečí.. děkuji za každou radu

Prostě nedat . Kdybys měla vážnější zdravotní problém a nesměla kojit, tak jak bys to udělala? Nenakojila bys. Děláš jí v hlavě akorát zmatek, říkáš, že není a pak jí dáš. To je jasné, že se pak vzteká , když ví, že nemluvíš pravdu. Je to pro ni podle mě horší, ta nejistota, že nedáš a nakonec stejně dáš. Nechápe to, proč ne, když nakonec jo. Nedat, nabídnout alternativu, přes den zabavit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 13:36

Především se musíš vnitřně rozhodnout, že chceš s kojením opravdu skončit anebo např. nekojit v noci. Pak to dceři oznámit, aby to věděla, např. budeme kojit ještě 3 dny. Už jen dneska a zítra. Dneska je to naposledy. Teď už kojíme naposledy. A pak vydržet, být tam s ní, až se bude vztekat, neodcházet od ní. Já takhle odnaučila syna kojení v noci. A to byl hodně velký závislák, ale já už byla totálně hotová z toho vstávat 3× za noc na kojení.
Když jsme přestali, první noc plakal asi hodinu, další noc asi 10 minut, pak asi 15 minut a pak už vůbec, spal do rána a kojili jsme jen přes den.

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 03.03.19 13:50

@KáčaaBarča tak pokud ti kojeni nevadi,tak bych to neresila. Z pohledu matky deti nejedliku je pro mne mnohem horsi je lamat do neceho,co ja chci,nez je nechat tak,jak je to prirozene a prijemne pro ne. Samozrejme to ma sve hranice,u nas treba neexistuje sabotovat normalni jidlo a krmit se sladkostmi. Deti to nastesi nevyzaduji,ale kdyby vyzadovaly,toto bych nepovolila. Pokud se ale chce kojit,coz je pro ni jen prospesne,resila bych jen to,jestli se mi kojit chce,nebo me to nejakym zpusobem unavuje,omezuje. Pokud ne,kojila bych dal a normalni jidlo jen nabizela. Vsak ti to posvetil i pediatr.

Klopotkova
Extra třída :D 10081 příspěvků 04.03.19 16:59

Že vám to, ženy, za to stojí, máte od narození lupnout UM a nebyly byste vycucané jak švestky.
A kojit chodící dítě je minimálně zvláštní, no nic, mizím. :mavam:

Váš příspěvek
Reklama