Ulcerozní kolitida a druhý trimestr

719
26.8.15 08:31

Ulcerozní kolitida a druhý trimestr

Ahoj všechny maminky, i ty budoucí, jsme ve 20´. tt a řeším problém ulcerozní kolitidy. Léčím se s ní už asi tři roky a od ledna jsem měla bezpříznakové stádium, asacol vysazen, vše šlo relativně ok, podařilo se hned otěhotnět, první trimestr byl náročnější - průjmy, různé pobolívání - těžko posoudit co patří k těhu a co ke střevům - nicméně nebyl žádný hlen a krev, takže jsme to nechali bez léků. Nyní mám už druhý den návrat - zatím slabé, dnes ráno jen hlen a čistá krev, průjem zatím moc ne. Mám také alergii na mléko. Těžko říct, co to spustilo…Holky, máte někdo také UK a s tím těhu? Snažím se dovolat na gastro a objednat se, mám doma léky, ale nevím, jak je to s asacolem v těhu? A dělá se gastroskopie v těhu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3215
26.8.15 10:15

Uk nemám, ale gastroskopie se v těhotenství klidně dělá, není to moc zatěžující, a léky se také dávají. Miminko nejvíce ohrožuje tvoje krvácení, zánět a vznik možných komplikací-ty určitě znáš a riziko nutnosti akutní operace, takže objednej se a nech si poradit, určitě vědí, co dělají-nejsi jediná :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.8.15 10:25

Ahoj, nemam sice UK ale jako zdr. sestra s ni mam velke zkusenosti, ono tehu samo o sobe zhorsuje vsechny nemoce UK obzvlast.Kam chodis k dr? Urcite se objednej mely by te vzit hned, a nebo jeste zkonzultuj leky s gynekologem. Kazdopadne ti moc drzim palce, vim jaka je tahle nemoc hnusna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama