Umřel mi děda - nechápu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 07:37
Umřel mi děda - nechápu

Nechápu to. Ve čtvrtek. Před pár hodinami. Neni tu. Proč? Jsem sr…, že nedokážu mluvil s mamkou, jeho dcerou. Nejde to. Vidím jak, babička je úplně na dně, byli na sebe hodně vázání a dlouho to bez něj nedá…nechápu to. Včera ho odvezlo ARO na JIP… namja říkala, že ji ani nepozná,,ptál se kdo jsi?
Nepoznával, nemohl dýchat, ležet stát. Sotva ho unesli. Den předtím spadl, upadl a nemohl se zvednout. Včera večer rodina volala ARO, nemohl dýchat… Prý ho dělila minuta od smrti. Doktor nadaval, že nezávolali dřív. ale děda nechtěl, už od nemocnice zpět znovu. chodil na vyšetření a to bylo vše. Kdyby doktor věděl, že dýchat nemohl už po obědě a ne hodinu předtím než ARO přijeli. Včera se navecerel a pak…zástava srdce.

Do pr… proč? Hodný člověk. Sportovec celý život. Nechápu to. Pustili ho přes několika měsíci z interny se dnou jeho stav se horšil…
Zjistili mu před lety dnu, šlo to…držel diety, vše, byl cily. Po opuštění z nemocnice loni ke konci roku, kde mluvil že zemře se jeho stav i nálada zhoršila. Doktor nejdřív tvrdil, že je to špatný a pak ho pustili, že je to o. k. tak kde. To jsme?!
Doma se psychicky dál do kupy. Zase chtle žít.

Poslední dny už nezvládal WC a plinky nechtěl, do nemocnice také ne…ač já jediná trvala na tom aby ho vzali i přetoze nechce aby ho tam dotáhli.
Oteklé ruce i pak už tvar. Ač měl léky které měly zabral bylo to jen horší, než předtím. Babička je na dně, byli na sebe hodně fyxovani a asi brzo odejde…je to hrozný říct, ale víme to všichni. A já jsem sr… Breicm když volám s mamkou, přitom slýcham od známých, je ti třicet vzpamatuje se,

Co dělat? Nechápu to. Přijde mi to jako sen, něco co není pravda a zase se objeví…totalni pohodar, flegmatik a sportovec, který kdyby mohl běhá na hřišti dodnes.

Omlouvám se za chyby, mám oteklé oči, v noci jsem nespala…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 68404 příspěvků 02.02.18 07:50

Upřímnou soustrast. Ptát se proč asi ničemu nepomůže. Podle popisu na tom nebyl dobře už před tím. Teď plač, dostaň to ze sebe, truchli tak dlouho, jak budeš potřebovat. :hug:

ejhle
Závislačka 2834 příspěvků 02.02.18 07:50

Uprimnou soustrast. Loni jsem to zazila 3× v nejblizsi rodine. nyni je to cerstve. Musis se vybrecet, vyzurit. Hodne Ti pomuze pohreb, kdy se s nim rozloucis a budes muset fungovat. A to i pro babicku. budete ji drzet nad vodou. Pomuzete ji najit novy smysl zivota. Kdyz pred 10 lety umrel muj dedecek, tak jsme si mysleli, ze babicka pujde brzy za nim. A vidis, vydrzela az do minuleho roku. A nebyt nemoci, tak je tady s nami porad. Drz se.

Uživatel je onlineKralikcek
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 02.02.18 07:53

Kolik let bylo dedovi?

Uprimnou soustrast

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 02.02.18 07:57

Upřímnou soustrast… :( ale nás to bohužel potkalo minulý rok teď to bude 4 Února rok od dědovo smrti a taky z ničeho nic ráno se mu nechtělo vstát z postele bylo mu zle volala se sanitka a druhý den ráno zemřel měl 5 zástav z ničeho nic. Je to hrozné ale ono to brzy přejde musíš být oporou babičce :kytka:

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 02.02.18 07:57

Drž se, když odejdou ti nejbližší je to vždycky šok. Breč, rozvíjej talíře, cokoli co pomůže a pak se nezapomeň rozloučit. Udělejte dědovi krásný pohřeb, bude to i pro babičku. A hlavně buď tu pro babičku, ona to teď bude hrozně moc potřebovat.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 1 inzerát 02.02.18 08:00

Mě už umřeli oba dědové a 3 babičky. Všichni na nějakou nemoc. Dědeček byl taky hodně nemocný, určitě je mu už dobře, nic ho nebolí. Vím, že se to neposlouchá snadno, ale za pár dnů bude líp, uvidíš. Mě naposled odešla moje milovaná babička, v prosinci to byly dva roky. Zrovna jsem čekala druhého synka. Taky jsem to strašně obrečela, moc mi chybí. Ona jediná z mých prarodičů viděla první dítě. Ostatní se toho nedožili. Byla jsem i na pohřbu a rozloučit se u hrobečku. Ona byla taky hodně nemocná, několik let. Ale člověka to položí, ikdyž tuší, že ten konec přijde. Upřímnou soustrast a drž se :hug: :hug: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 08:11

@Kralikcek

Letos před Vánoci by mu bylo 80. Poslední den v lednu měl můj táta 55 a druhý den děda zemře… Není to fér. Jsou zlo lidí, kteří mají jít a ne takoví. Nedokážu se babce podívat do očí, vůbec na ni…je na tom hodně špatně. Dnes přijede moje mamka a strejda, její bratr. To taky nedam…Budou zařizovat všechno. A mamča se stěhuje k babičce aby jí pomohla.

Swift
Závislačka 4157 příspěvků 02.02.18 08:23

http://vitavera.denik.cz/…lizke-osoby/ Úpřimnou soustrast. :hug:

Jsi zmatená, píšeš zmateně, jsi v první fázi..

Uživatel je onlineKralikcek
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 02.02.18 08:28
@Anonymní píše:
@KralikcekLetos před Vánoci by mu bylo 80. Poslední den v lednu měl můj táta 55 a druhý den děda zemře… Není to fér. Jsou zlo lidí, kteří mají jít a ne takoví. Nedokážu se babce podívat do očí, vůbec na ni…je na tom hodně špatně. Dnes přijede moje mamka a strejda, její bratr. To taky nedam…Budou zařizovat všechno. A mamča se stěhuje k babičce aby jí pomohla.

Taky jsem uz letos byla na jednom pohrubu a taky do ted nechapu, ze uz se neuvidime.

Psat Ti, ze deda mel krasny vek nebudu, kdyz clovek ma nekoho rad chce, aby s nim byl naveky.

Snaz se naslouchat, nebo treba jen jit s babickou ven, pokud bude chtit.Ten cas do pohrbu bude hrozny, pak uz je lehce lip.
Je dobre, ze nebude sama babicka a ze u ni bude mama.

Drz se :hug:

Romilda
Kecalka 421 příspěvků 02.02.18 08:51

Chápu tvoje emoce, smrt přišla nečekaně, a navíc jsi ho měla moc ráda. Stalo se to teprve včera, je to velmi čerstvé, takže teď jsi na tom nejhlubším dně. Náhlých úmrtí je denně nespočet. Asi ti nepomůže se tím utěšovat, což chápu, ale věř mi, že tuhle bolest opravdu zmírní jen čas, nic jiného nepomůže. To jediné, co teď můžeš pro dědečka udělat, je být nablízku babičce, protože vás teď bude moc potřebovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 10:07

Upřímnou soustrast.
V mých 27 letech mám jen mamku a sestru. Během 20 let mi umřeli všichni ostatní příbuzní, naposledy předloni táta v 60 letech. Hodný, poctivý, pracovitý člověk. Proč, to jsem se přestala ptát už jako dítě, kdy mi během půl roku odešli 3 blízcí. Smrt k životu bohužel patří a nikdo neví, kdy přijde.
Nejlepší je pustit všechny pocity ven, jít třeba sama do lesa, jít si zaběhat, dát si hodně do těla. Na pohřbu se se vším smířit a jít dál. To je to co si ti naši blízcí tam nahoře přejí. My tady musíme žít dál, byť šťastní a spokojení.

Když dědovi hodně nečekaně umřela babička, taky jsme si mysleli, že tu moc nepobude, nakonec si s náma užil pěkných pár let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 19:21

Nějak to nezvládám. Nevím proč. Nechapu to, bylo mi jasné, že budu truchkit, ale ne, že ne to tak vezme…už dokážu dělat běžné věci jako uklidit. Ale vypnu mozek a vidím dědu. Jak se směje. Babička je na dně, furt musí něco dělat, furt mluvit…jakmile přestane je na dně. Moje mamka s ji teď měsíc bude ale co potom až bdue sama a mám bude chodit do práce. Bude sice u ní bydlet, ale stejně…babička si nikam nedojde. Obědy jsme ji zařídila. Ale sotva si je vyzvedne u branky… Přijedu k nim a vidím tam dědu, ticho strašný ticho…hrozně velký. Najednou je celá rodina, strejda a teta u ji pořád. Sedíme h stolu bavíme se, chodí s ji po dvoře…ale půjdou do práce. vsihcbi. a co potom???

Ničí mě to. Zavři oči a vidím vzpomínky s dědou. Vidím jeho…včera byl pohřeb. A bylo to šílený. Nechápu ty jako moji mamku že se tam opilí aby zapomněli. Nechápu to…já byla v háji, nebavila jsem se tam pomalu s nikým, nebylo mi do řeči na hostině…pořád to nechápu, přijde mi to jako blbý sen. Hodně blbý sen, který není pravdivý…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 20:33
@Anonymní píše:
Nějak to nezvládám. Nevím proč. Nechapu to, bylo mi jasné, že budu truchkit, ale ne, že ne to tak vezme…už dokážu dělat běžné věci jako uklidit. Ale vypnu mozek a vidím dědu. Jak se směje. Babička je na dně, furt musí něco dělat, furt mluvit…jakmile přestane je na dně. Moje mamka s ji teď měsíc bude ale co potom až bdue sama a mám bude chodit do práce. Bude sice u ní bydlet, ale stejně…babička si nikam nedojde. Obědy jsme ji zařídila. Ale sotva si je vyzvedne u branky… Přijedu k nim a vidím tam dědu, ticho strašný ticho…hrozně velký. Najednou je celá rodina, strejda a teta u ji pořád. Sedíme h stolu bavíme se, chodí s ji po dvoře…ale půjdou do práce. vsihcbi. a co potom???Ničí mě to. Zavři oči a vidím vzpomínky s dědou. Vidím jeho…včera byl pohřeb. A bylo to šílený. Nechápu ty jako moji mamku že se tam opilí aby zapomněli. Nechápu to…já byla v háji, nebavila jsem se tam pomalu s nikým, nebylo mi do řeči na hostině…pořád to nechápu, přijde mi to jako blbý sen. Hodně blbý sen, který není pravdivý…

Náhlých úmrtí je hodně, mě zemřel děda ve spánku na infarkt,85 let. Loni se mi zabila žena v autě. Mám dceru, která má 2 roky. Najdi si psychologa, snad ti pomůže.

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 08.02.18 22:44

Smutek každý prožívá jinak v jiné intenzitě a jinak dlouho, není žádné pravidlo jak to dělat. O babičku se nebojte, ženy jsou neuvěřitelně silné, když musí a smrt partnera, zvlášť v pokročilém věku zvládají lépe než muži. Moje babička, když ovdověla, tak to vypadalo tři měsíce že ukončí svůj život, dědeček je po smrti už mnoho let a babička žije klidně dál. Nezazlívejte své mamince, že se po pohřbu opila, pro spoustu lidí, kteří zařizovali pohřeb je to způsob jak se dostat z „automatického režimu co ještě zařídit“ do prožití smutku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >