umrelo kvuli mne...

Anonymni
5.5.08 12:43

umrelo kvuli mne...

Nasla jsem toto forum, a protoze mi zrovna neni moc nejlepe, musim vam napsat… Mam doma dve nadherne, zdrave dcerky… Sara ma tri roky, Ema rok. Jsou nejvetsim stestim meho zivota. Pred Velikonocemi jsem zjistila, ze jsem znovu tehotna. Tehotenstvi me zaskocilo, primo vykolejilo. Moje dcerky se narodily cisarskym rezem - Sara akutne, kvuli zavaznym komplikacim v konci tehotenstvi, Emka planovanym cisarskym rezem, aby se predeslo koplikacim. Predstava tretiho cisarskeho rezu me vydesila. Treti miminko jsme neplanovali, zijeme v zahranici, na vsechno jsme s muzem sami. Prace kolem dvou deticek je dost, rikali jsme si, ze nase princezny nam staci… A najednou… tehotna. Nejak jsem se nedokazala tesit a radovat. Hrozne jsem se bala. Jak to zvladnu, jestli preziju treti cisarsky rez v tak kratkem casovem odstupu… Porad jsem se bala. A porad mi chybelo nejake to teseni se na noveho tvorecka… Po par dnech jsem ale zacala premyslet, jak zaridit detsky pokoj pro tri deti, zacala jsem v kalendari hledat jmena a netrpelive cekala na kontrolu a ultrazvuk.. Par dni pred kontrolou jsem zacala krvacet. Vysetreni, ultazvuk, diagnoza… Miminko neni. Nemocnice, zakrok, vycitky… Strasne, mucive vycitky, ze to malinke zemrelo kvuli mne. Kdybych se na nej od zacatku tesila jako na nase dve princezny, nevzdalo by se. Takot citilo, ze neni „az tak vitane“ a vzdalo to. Radeji umrelo, nez by se narodilo zene, ktera se na nej netesila od prvopocatku. Proste ho zabil muj nedostatek lasky a nadseni. Hrozny pocit, hrozne vycitky. Malinky clovicek to vzdal a nebojoval… Snad nekdy ta rana v srdci bude bolet mene. snad vycitky otupi cas…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1845
5.5.08 12:53

Ahojky,
prosím, vůbec takhle nesmíš uvažovat!!!!!!!!!!! Spoustu budoucích maminek ze začátku těhu zaskočí.. ale sama píšeš, že pak jsi už začala přemýšlet jinak.. Tady je spousta holek, které o miminko přišli, ať už se na něj těšili nebo ne..
Raduj se ze svých dvou dcerek a uvidíš, že se třeba miminko k tobě přišlo podívat jen na návštěvu a zjistilo, že není jeho čas..
A pokud budeš chtít, tak určitě třetí děťátko ještě přijde..
Tvoje mimi odešlo proto, že by nebylo zdravé.. kdyby zůstalo!!!!!!!! NENÍ TO KVŮLI TOBĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
5.5.08 12:55

Ahoj anonymni

nevim jak ti od trapeni pomoci ale jen ti chci napsat at se netrapis-ze miminko urcite neumrelo kvuli tomu ze ses na nej netesila.Takhle nesmis premyslet!!!!!!!!!!!
Me miminko umrelo i kdyz jsem se na nej moc tesila.Takove veci se proste stavaji.
Mas dve zdrave krasne holcicky a kvuli tem bys mela byt stastna.
Ver mi ze rana v srdci casem pomine!Drzim pesticky at je ti co nejdriv lepe a at treba prijde necekane dalsi tehotenstvi a miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
5.5.08 13:43

Mě taky těhotenství zaskočilo, ač bylo plánované, ale tak nějak jsem víc počítala, že to zase nevyjde a zaměřila se na práci…a prsk ho! Než jsem to strávila a začala se těšit, v 7tt jsem potratila. Výčitky stejné, ale bylo to jen zkraje. Brzy mi život ukázal ještě krutější pohled, než je nějaký potrat, to je jen soukromá tragédie nejuzší rodiny, kterou nikdo jiný nemusí a není povinen chápat a respektovat…
Není to tvoje vina, je to jen blbá náhoda.
Upni se nějaký jiný cíl, byť by to měla být jen dovolená nebo něco jiného…
A drž se, vše má v životě svůj význam.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
5.5.08 16:04

Nesmíš si nic vyčítat!Nezemřelo,že ses na něj netěšila,ale proto,že nebylo životaschopné!!!V začátku těhotenství odejde 30 procent dětí!Příroda je moudrá a bohužel se takhle zbavila vadného kusu.Vím,že to zní hrubě,ale tak to je.Je mi to líto!Ale bude líp!Drž se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
5.5.08 16:32

Ahojky,
naprostý souhlas s holkama. NENÍ TO KVULI TOBĚ!!!! V prvních měsících řídí těhu někdo úplně jiný a na tom, jak moc si mamina mimino přeje nebo nepřeje nesejde.
Ber to tak, že příroda asi věděla co dělá, a tak brzy po císářském řezu by to bylo obrovské riziko nejen pro mimi ale i pro tebe.
Přeju ať se ti rána na dušičce brzy zacelí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
5.5.08 18:14

Přesně tak!!..holky už vše řekli..a mají ve všem pravdu..příroda si sama poradila- a je vlastně dobře,že to umí- a když je mimi nemocné-tak se ho hned v počátku zbaví- aspoň to bolí míň(snad- tedy pokud si to člověk nevyčítá-což je těžký, ale nutný;o) než pozdější potrat, nebo nemocné dítě..A u Tebe Tě příroda šetřila také kvůli oslabené děloze po císařských řezech…

Každopádně to nijak nesouvisí s „těšením se“..myslím že skoro každého to aspoň trochu zaskočí, já už jsem mimi chtěla (v představách), a když to pak přišlo- už jsem s tím nepočítala( udělala jsem si test pro jistotu, než začnu užívat HA..a ejhle, už to bylo;o)..a najednou to nebyly „představy“ ale realita..a otázky, jak to zvládnem finančně, technicky- bydlíme v minigarsonce(19m čtver.) se zvířectvem, a přítelem..atd,…taky hloupá otázka proč zrovna v roce kdy si ODS léčí komplexy- ale to je téma jinam;o) ..každopádně i já řešila spoustu otázek, a i když jsem už dítko chtěla, tak mě přepadali strachy..taky jsem si to ze začátku neuvědomovala-necítila-netěšila…to přijde až se žena na situaci „zadaptuje“..od toho máme těch 9měs.čekání..abychom si zvykli-a začali si to užívat, a těšit se;o))
tak už udělej tlustou čáru, a žij naplno, tvoje dcerky Ti určitě dělají velkou radost;o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
5.5.08 19:05

Dekuji vam vsem za podporu. Konecne jsem se zaregistrovala, abych nemusela vystupovat jako „anonymni“.
Jsou chvile, kdy to ujde a jsou chvile, kdy se zadivam na sve dve princeznicky a u srdce to bodne… Ze treti takova mala princeznicka nebo male princatko uz proste neni. Rozum dokaze vyjmenovat tisic duvodu, proc to tak je - kratky casovy odstup od druheho cisarskeho rezu, nepripraveny, oslabeny oraganizmus, vycerpani, mozna vrozena vada.. Duse je jina. Tam to boli a boli.
Jeste jednou vsem dekuji. Peta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
5.5.08 20:17

Ahojky,
prosím tě neměj žádné výčitky. Já už přišla o dvě miminka, vždycky jsme se na ně těšili, ale přsto odešli. nemá to nic společného s pocity. prostě to tak někdy má být. Dej si čas, teď tebou trošku cloumají hormony. Jen to není vůbec tvoje vina. Máš dvě krásné holčičky a časem klidně můžeš mít další, pokud budeš chtít.
Zaměř teď svojí lásku na rodinku, tisíckrát se ti to vrátí. mě s potratu dostala jen moje zlatá Barunka a hodný manžel. Místečko v srdíčku pro toho andělíčka vždycky zustane.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
5.5.08 21:51

Ale tohle je nesmysl. Mnoho matek díte nechce a donosí je.
tady zafungovala spíše příroda než tvoje netešení se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
6.5.08 00:37

Ahoj, prave jsem si precetla tvuj clanek a je mi to opravdu moc lito. Prijit o miminko je vec strasna a urcite te to musi mrzet. Ale tak jak uz napsaly vsechny holky pred, neni to Tva chyba a urcite se s tim srovnas. Cas vsechno vyleci, uvidis… Tes se ze svojich princeznicek a uvidis, ono to casem preboli. Jen jsem se chtela zeptat, kde v cizine jste zakotvili? Nejste nahodou v Anglii? Tak se mejte krasne, ahoj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
6.5.08 07:39
monulel píše:
Ahoj, prave jsem si precetla tvuj clanek a je mi to opravdu moc lito. Prijit o miminko je vec strasna a urcite te to musi mrzet. Ale tak jak uz napsaly vsechny holky pred, neni to Tva chyba a urcite se s tim srovnas. Cas vsechno vyleci, uvidis… Tes se ze svojich princeznicek a uvidis, ono to casem preboli. Jen jsem se chtela zeptat, kde v cizine jste zakotvili? Nejste nahodou v Anglii? Tak se mejte krasne, ahoj…

Ahoj, my jsme ve Slovinsku. Dekuju moc za podporu. Peťa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
19.8.08 12:35

Ahoj Peťo,
před pár týdny u nás nastala přesně ta stejná situace, kterou popisuješ. Se třetím otěhotněním jsem vůbec nepočítala. Byla jsem zoufalá a měla miliony výčitek. Věděla jsem, že jsem v takovém zápřahu, děti příliš malé, že další miminko teď nejsem schopná zvládnout. Na UTZ jsem se dozvěděla, že těhot. je zamklé a revize nutná. Proběhly mně hlavou stejné myšlenky jako tobě. Je to velmi těžké, protože už víme, jaké to je donosit a porodit zdravé děti. Pravdou ale je, že příroda je v tomto asi největší šéf a každá z nás v této situaci intuitivně vycítí, na co sílu má a na co už ne. A taky že naše děti potřebují mámu, která bude mít čas na pomazlení, hraní, povídání a tak.
Tak nesmutněme :)
M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
19.8.08 12:46

Ahoj, to je smutné, ale žádné výčitky!!! Prostě to tak mělo být a nikdo to nemohl ovlivnit - třeba to tak mělo být, jak jsi psala, neplánovali jste a jak nečekaně přišlo, tak zase odešlo. Určitě ne z toho, že jsi ho nechtěla - vždyť jsi pak o něm uvažovala a plánovala jsi přípravy, jméno… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.08 13:42

ahojky.

Miminko neumřelo kvuli tobě!!!!Umřelo proto že nebylo zdraví a dost silný!
Víš kolik ženskej v těhu fetuje,chlastá a svoje děti nechtěj a přesto je donosí a jsou zdravé.Nesmíš si to vyčítat.Já miminko moc chtěla,moc jsem se těšila a taky mi umřelo.Prostě příroda rozhodla za nás i když je to těžké.Máš dvě krásné princezny a ty tě nenechají dlouho smutnit.Držim palce at to brzy přebolí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama