Uplakaná čtyřletá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  15.09.16 10:11
Uplakaná čtyřletá

Ahoj,
chci se zeptat zkušenějších, už nevím co s čtyřletou. Je pořád uplakaná. Sama neví proč, snažím se dělat všechno pro, aby neměla důvod, ale je to šílený.
Máme doma ještě chlapečka 1,5r, ale nemyslím si, že by to mělo nějaký vliv. Za další chodí do školky (sem tam chodím do práce), ale do školky se těší. Je nadšená, v pátky nechodí vůbec, aby mohla být s náma doma.
Problém je ten, že ona ráno vstane, a hned je lítostivá, uplakaná. Když se jí zeptám co je, neví. Takže jsem ochotná jí pomoct s oblečením, má si jít sama vyčistit zoubky a už natahuje. Pětkrát za mnou jde ať jí je vyčistím, nevyčistím, ale řeknu jí proč. Protože mám svoje zuby, musím se postarat o bráchovy, ustýlám atd. Jediná její povinnost je ráno si vyčistit zuby, jinak jí se vším pomůžu.
Ve školce je prý v pohodě. Přijde domů a zase jí lítostivá, fňuká u všeho. Nabídnu jí že budeme razítkovat, baví ji to 3 minuty a fňuká, řeknu že na večeři budou palačinky a fňuká že chce chleba. řeknu že bude chleba, fňuká že budou palačinky. V noci se chce mazlit, jde vidět že je fakt nešťastná, tak jí kolikrát nechám už od 2 od rána spát u nás, že to třeba bude lepší a ráno zase vstane a zase fňuká. Dneska jsem se jí ráno ptala, proč se nesměje, vždyť má všchno. Má svoje povinnosti to je jasný, musí si uklidit před spaním pokojíček, ale se vším jsem jí ochotná pomoct.
Jinak je hrozně šikovná, naučila se jezdit na kole bez koleček, umí jezdit na minibice, o bráchu se stará ráda, ale vždy to je jakoby hodinu je zlatíčko a jakoby si uvědomila že už je dlouho veselá, tak začne to svoje..
Už nevím jak na ni, jestli je to období nebo nevim..
Kolikrát si ji třeba vezmu na klín a pomazlím ji, popusenkuju, řeknu jí že je mám oba moc ráda ale ona se ani mazlit nechce :?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Mer11
Kecalka 302 příspěvků 15.09.16 10:14

Spí v noci dobře? není unavená?

Anonymní  15.09.16 10:17

Spí pěkně, právě taková byla i o prázdninách, doma jí nedonutím usnout po obědě. Tak jsme se dohodli že bude spinkat ve školce po obědě, že to bude lepší, ale o moc lepší to není. Spíš tak stejně

Mer11
Kecalka 302 příspěvků 15.09.16 10:18

Tak se možná nudí
Proč ji nedáte do školky každý den, kdyz se jí tam líbí? zabavila by se

Anonymní  15.09.16 10:21

Je tam každý den kromě pátku. A to jsem jí udělala kompromis, aby jí to nebylo líto. a tak se snažím se vším, ale nevím jestli to není ten problém. Myslím že se nenudí, jsem matka co je ochotná být s nima do 7 venku, pokud nechou hrajeme si v pokojíku, ale vymyslet pro ni cokoliv co by ji bavilo to je něco.

fiona313
Echt Kelišová 9134 příspěvků 15.09.16 10:26

Já bych ji dala do školky i v pátek. Připadá mi, že se na sebe snaží strhnout pozornost. Možná i trošičku žárlí na mladšího. Chce to hodně trpělivosti a přejde to samo. Možná by to chtělo třeba jen hodinku denně, kdy bude maminka jen pro ni.

Mer11
Kecalka 302 příspěvků 15.09.16 10:28

Každý člověk je jiný, nekdo je melancholik, nekdo je sangvinik atd. Možná to má prostě v povaze, jestli taková byla i jako miminko, tak to taky něco ukazuje. zeptala bych se jí co by chtěla nejradši dělat, co by jedla, vzdycky ji dát na výběr ze dvou variant, ktere vyhovuji vám doma, pokud to jde, tim se taky dá předejít fnukani.

Mer11
Kecalka 302 příspěvků 15.09.16 10:29

A zeptala bych se jí jestli chce chodit i v ten patek

Anonymní  15.09.16 10:32

Spolu jsme taky. Většinou se kolem 7 koupou, jde spat mladší a ona jde až kolem 8 a to si většinou čteme u nás v posteli, pokud chce může se dívat na telku, prostě její relax. A to je většinou v pohodě, ufňukaná začne být když má jít spát. Někdy to má i zakázané a jde spát v 7, protože včera třeba dělala scény před tím spaním..No snažím se jí vychovávat spravedlivě, ale mám pocit že na ni nic neplatí. Asi to chce obrovskou důslednost, myslím že ji mám, ale někdy taky povolím, vyhrožuju a pak to neudělám, potřebovala bych mít ale nervy do kapsy :mrgreen:

Nickyx
Kecalka 463 příspěvků 15.09.16 10:38

Myslím, že některé děti jsou prostě hodně lítostivé, hůř nesou ten normální životní koloběh, odtržení od mámy, osamostanění-neví si s tím rady a cítí jen potřebu fňukat. Třeba to přejde, postupem se to zklidní, ale myslím, že jako rys to tam může někde vzadu zůstat. Já prý byla taky moc lítostivá, ne že bych byla asi rozmazlená, ale častokrát jsem ve školce a před školkou lítostivě brečela, že prý nevěděli co se mnou. Třeba příklad-měli jsme jet do divadla a máma mi dala kalhoty, já přišla do školky a všechny holky měly sukýnky a já prý tak nešťastně brečela, že máma se otočila a běžela ještě pro sukýnku, aby mě trochu uklidnila. Nemyslím, že to byl vzdor, jen mi to prostě bylo líto. Bohužel jsem přehnaně lítostivá i teď v dospělosti a mám z toho velké problémy. Asi to chce jí dávat ještě víc najevo lásku, mazlit se s ní ještě častěji, nevím. Já to v dětství hrozně postrádala(a teď tuplem)

Anonymní  15.09.16 10:48

@Nickyx To si právě dokážu u ní úplně představit..já jsem taky citlivější, ale né tak. Jinak já si myslím že ona není rozmazlená, jako věcí má plno, to jo, ale když jsme kdekoliv na výletě nebo tak a něco chce a nedostane to, nic si z toho nedělá. Snažím se jí vysvětlit, že třeba půjdeme na hřiště jinam, palačinky si uděláme doma a ona to naprosto chápe, nikde nikdy neudělala scénu. Ona spíš tak doma si pofňukává no..Ona i večer přijde z postýlky a taková vyplašená a říká: Mami mě už se zase líto. To jakože smutno, takže ona to tak prostě má a zase mě je líto jí. Jenomže někdy na to nemám prostě nervy a co s ní mám dělat večer :nevim: Jako snažím se jí všechno vysvětlit, ale jak je to třeba 2 hodiny večer, tak to je masakr a sama nevím co s ní. Domluva tak pozdě večer nepomůže, jakože např. babičku uvidí zítra, to jí neuspokojí, panenka v posteli taky ne..

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 15.09.16 11:20

Ked bola moja taka uplakana, chodila na artterapiu. No a jednu vec si stamad priniesla - lupu s ruzovym sklickom, cez ktore sa pozerala, aby bol svet krajsi, a aby nebolo treba slziciek.

Nie ze by teda fungovalo 100% :oops:

Nickyx
Kecalka 463 příspěvků 15.09.16 11:25
@Anonymní píše:
@Nickyx To si právě dokážu u ní úplně představit..já jsem taky citlivější, ale né tak. Jinak já si myslím že ona není rozmazlená, jako věcí má plno, to jo, ale když jsme kdekoliv na výletě nebo tak a něco chce a nedostane to, nic si z toho nedělá. Snažím se jí vysvětlit, že třeba půjdeme na hřiště jinam, palačinky si uděláme doma a ona to naprosto chápe, nikde nikdy neudělala scénu. Ona spíš tak doma si pofňukává no..Ona i večer přijde z postýlky a taková vyplašená a říká: Mami mě už se zase líto. To jakože smutno, takže ona to tak prostě má a zase mě je líto jí. Jenomže někdy na to nemám prostě nervy a co s ní mám dělat večer :nevim: Jako snažím se jí všechno vysvětlit, ale jak je to třeba 2 hodiny večer, tak to je masakr a sama nevím co s ní. Domluva tak pozdě večer nepomůže, jakože např. babičku uvidí zítra, to jí neuspokojí, panenka v posteli taky ne..

Já třeba mívala i hrozné noční můry a v noci se s pláčem prý budila. Taky mi máma tvrdí(i táta), že rozmazlená jsem určitě nebyla, když řekli ne, bylo to prostě ne. Nebyla jsem zvyklá si věci vydupat, ale když to na mě padlo, prostě mě přepadla hrozná lítost a nešlo to vůbec zastavit. Máma ze mě prý byla hrozně nešťastná, protože jsem nešla uklidnit a rvalo jí to srdce. Nevím, co to je, jestli nějáká porucha? Byla a jsem doteď hodně úzkostlivá, trémistka, no samé lepší věci :roll: Ale na co si v dětství pamatuju, tak jak špatně jsem nesla, když jsem vyrůstala a máma už se se mnou nechtěla tolik mazlit(že jsem už velká holka), to teda ve mě zůstalo. Jako to jsem nějak nepobírala. Prostě tyhle děti potřebují asi moc moc lásky, jinak nevím jak na to :nevim:

Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 15.09.16 12:19

Je mi jí uplně líto, jak to popisuješ, očividně to nedělá schválně.
Měla jsme taky takové melancholické období kolem toho věku, kdy jsém si začala uvědomovat sama sebe. Uplně si to pamatuju. I hezká hudba mne rozbrečela, nešlo to ovlivnit. Bylo mi všecko líto. Večer jsem plakala, že mne nemají rodiče rádi. (přišli a ujistovali že ano, měla jsem hezké dětství). Radu nemám, časem to přešlo.
Zkus s ní někde zajít :kytka: Co na to dětská lékařka?

kaca35
Echt Kelišová 9456 příspěvků 15.09.16 12:38

Mám doma podobny problém. Syn 4 roky a rocni mimčo. Jsou dny kdy mám pocit, že jinak než fnukanim nepromluvi. Ve skolce je v poho. Já to teda spojuju s narozením mladšího. Radu nemam.sama bych potrebovala. obcas přemýšlím jak moc je to ještě normální chování. Tak si mi vlastně udělala radost. Ze v tom nejsme sami. :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vše, co potřebujete vědět o půstu: Zhubnete, nebo vám zničí zdraví?

Znáte všechny přínosy a rizika půstu a detoxikačních kúr? Budete po nich ve... číst dále >

Nová poradna: Zeptejte se na klíšťovku

Očkovat, nebo neočkovat? A když, tak v jakém ročním období? Na otázky ohledně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šest mýtů, které možná brání k získání vysněné postavy

Existuje mnoho mýtů z oblasti zdravého životního stylu a fitness. My jsme... číst dále >

Sebevraždu spáchají v Česku tři lidé denně, nejčastěji v pondělí

Náchylnost lidí řešit problémy sebevraždou znepokojovala vědce už před 150... číst dále >

Reklama