Uplatnění úlevy na děti – daně

Anonymní
16.1.19 09:00

Uplatnění dětí

Jak se prosím přesně jmenuje potvrzení, že jsem neuplatňovala daň. úlevu na děti? Vždy mi to v minulé práci účetní sama připravila. Nyní mám jinou situaci. V minulé práci jsem v červenci skončila (nevrátila jsem se vůbec po RD)
a od srpna do prosince jsem byla jinde. (druhá práce na dobu určitou) Mám žádat o potvrzení v minulé práci i když jsem tam nenastoupila? A i v druhé práci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.1.19 09:01
@Anonymní píše:
Jak se prosím přesně jmenuje potvrzení, že jsem neuplatňovala daň. úlevu na děti? Vždy mi to v minulé práci účetní sama připravila. Nyní mám jinou situaci. V minulé práci jsem v červenci skončila (nevrátila jsem se vůbec po RD)
a od srpna do prosince jsem byla jinde. (druhá práce na dobu určitou) Mám žádat o potvrzení v minulé práci i když jsem tam nenastoupila? A i v druhé práci?

A jak je to prosím s daňovým přiznáním…mám si asi podat sama. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
6362
16.1.19 11:07

Ano, určitě požádat od obou zaměstnavatelů. Jmenuje se to Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.19 11:10
@Hanula1212 píše:
Ano, určitě požádat od obou zaměstnavatelů. Jmenuje se to Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění.

Děkuji a budu potřebovat ještě něco k těm daním, když už jim budu psát?

• Citovat
  • Nahlásit
6362
16.1.19 11:13

Tak pokud si budeš dělat i za sebe, tak aby ti z první práce poslali Potvrzení o zdanitelných příjmech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.19 16:07
@Hanula1212 píše:
Tak pokud si budeš dělat i za sebe, tak aby ti z první práce poslali Potvrzení o zdanitelných příjmech.

Díky, je to nutné, když jsem byla na RD a vůbec jsem nenastoupila do první?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.19 16:07
@Hanula1212 píše:

Díky, je to nutné, když jsem byla na RD a vůbec jsem nenastoupila do první?

• Citovat
  • Nahlásit
6362
16.1.19 16:24
@Anonymní píše:
Díky, je to nutné, když jsem byla na RD a vůbec jsem nenastoupila do první?

ano, je to nutné. Zaměstnancem jsi byla až do července a druhá mzdovka potřebuje mít potvrzení, že byl příjem 0,– .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.19 11:14

Zdravím ženy, má přítel nárok na úlevu na dani na mimčo když máme se synem jiný TP než on? V nájemní smlouvě je pouze mé a partnerovo jméno. :think: Já se v tom nevyznám. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
6362
21.1.19 11:31

Důležitá je společná domácnost, ne trvalý pobyt!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.19 11:36

@Hanula1212 A jak tu společnou domácnost doložit? Stačí ta nájemní smlouva? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
6362
21.1.19 11:39

Předložte nájemní smlouvu, mělo by to stačit. Možná by stačilo i čestné prohlášení. Pokud bude chtít mzdovka něco dalšího, řekne co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.19 11:42

@Hanula1212 Děkuju mockrát za rady, jste zlatá. :hug: Pro mě jsou úřady španělská vesnice. :)

• Citovat
  • Nahlásit
6362
21.1.19 11:43

Není za co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.3.19 19:20

Dobrý den , chci se zeptat s bývalým přítelem máme ve střídavé péči našeho syna, a dohadujeme se kdo bude mít napsanou úlevu má daních, jak tohle řešit? Nejde to třeba nějak napůl? Předem děkuju za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama